Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
učíme matematiku - rady, tipy, nápady
MAGGIE
[http://springcove.schoolnet.com/images/user_images/albright/math%20symbols.gif]

Rady, tipy, nápady, podněty atd. "matikářů", jak udělat tento momentálně ne příliš oblíbený školní předmět pro studenty co nejvíce zajímavým


DOUČOVÁNÍ MATEMATIKY:

MAEP - Plzeň
MAGGIE - Liberec (ZŠ, SŠ)
NEVENA - Praha a okolí (ZŠ, SŠ, VŠ)
TK_ - Praha (ZŠ, SŠ, VŠ)
FILLIPPO - Ostrava (ZŠ, SŠ)
SELATKO - Praha (SŠ, VŠ)
KEJML - Praha (ZŠ, SŠ, VŠ)
MIROSLAV - Praha (ZŠ, SŠ, VŠ)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PANFETKA --- 9:39:59 29.9.2014
Ahoj, potřebovala bych od zdejších poradit, kde poptat doučování z matematiky - reps. prosím o dobré doporučení na nějakou nalejvárnu v Praze s vlastními učebnami a možností výuky po večerech .
Jsem pracující, studující dálkově dopravku v Pardubicích.
Čeká mě zkouška z Matematika I. a už na gymplu byla pro mě matika velkej průšvih - prostě na to nejsem, ale chci se alespoň pokusit...Potřebuju ale začít prakticky od začátku SŠ...absolutně nechápu jak jsem střední udělala, maturitu z ní samozřejmě nemám...Předem díky za tipy, rady.
MAGGIE --- 22:29:31 28.9.2014
CIBL: no vida, tak jsem na jednu stranu ráda, že z toho nemám divný pocit sama - fakt nechápu, proč jsme na tuto sadu přešli po té z Promethea, která je podle mne zkrátka bezchybná
PAPRIKODLAK --- 12:38:07 28.9.2014
THOMASMORTA: Ono tam něco takového je? ... Aha. Není.
Ve vydáním 2002 jsou příklady z přímaček v roce 1996, do vydání 2006 to vůbec nedali.
THOMASMORTA --- 12:30:49 28.9.2014
PAPRIKODLAK: Chápu, že příklady se asi nezměnily, ale vzadu je i nějaká ukázka přijímacích zkoušek a ty se určitě za dvacet let změnily, tak jestli náhodou není nějaká aktualizace tam.
PAPRIKODLAK --- 12:18:54 28.9.2014
THOMASMORTA: Ve verzi, co měla učitelka, bylo asi pět chyb ve výsledcích, a v těch, co jsme měli my, už některé nebyly. Co se týče rozdílů v příkladech, tak tam o žádných nevím.
THOMASMORTA --- 10:10:33 28.9.2014
Když už tu probíráe učebnice - aktualizuje se nějak sbírka příkladů od Petákové nebo už dvacet let vychází nezměněna?
CIBL --- 10:05:09 28.9.2014
Když už je tu toto téma, zajímalo by mě, jestli někdo učí v 9. třídě podle frause Fyziku. IMHO se to nedá zvládnout vše stihnout.
CIBL --- 10:03:39 28.9.2014
Učebnice této řady vychází v nakladatelství FRAUS, které podporuje vyučování dle profesora Hejného. Vydali řadu učebnic pro první stupeň a řadu pro druhý stupeň spíchli horkou jehlou. "Učil" jsem podle ní v 7. třídě - mám s učebnicí stejnou zkušenost, také jsem se po pár týdnech vrátil k řadě prometheus, která je sice spíše pro víceletá gymnázia, ale je v ní vše vysvětleno přehledně a hlavně žáci se z ní mohou učit i doma. NAvíc v příkladech (zadáních i řešeních) jsou chyby. Můj názor je, že ten druhý stupeň vydali jen aby se neřeklo, protože na hejného matematice pro druhý stupeň se stále ještě pracuje a měli by řadu učebnic pro druhý stupeň dle hejného matematiky vydat až tak za rok či dva. Jediná výhoda těchto učebnic je, že mají pc verzi a můžeš ji pouštět na interaktivní tabuli. Doporučuji si prohlédnout učebnice pro první stupeň, ty jsou zpracované hezky a navíc zjistíš, co je to deciden, centiměsíc a poznáš zvířátka děda lesoně :-)
MAGGIE --- 1:34:05 28.9.2014
Takže podle toho vlastně jakoby skoro vůbec neučím, jen používám ten pracovní sešit (a to jen zlomek uvedených příkladů, abychom měli aspoň trochu pocit využité investice, když už si to studenti museli koupit za své) a jedu podle té řady z Promethea. Možná jsem ale jen dosud nepochopila krásy této řady a chyba je na mé straně, to nepopírám.