Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Adobe LIGHTROOM
KULHY
[http://www.badalis.it/wp-content/uploads/2010/09/lightroom-logo.png]

Kdyby bylo potřeba v auditku něco pořešit, tak napište do pošty ID KULHY, moc to tu nesleduji. Dík.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
HUGGI --- 12:19:17 24.10.2016
ANDREJKA: jen jeden katalog(a cele nastaveni LR) a to mej umistene na cloudu, treba dropboxu - pc i notwbook budou nacitat odtamtud.

Funguje ok, jen nesmis mit otevrene oba programy najednou
GIF_242 --- 10:51:30 24.10.2016
ANDREJKA: dnes nemám úplně svůj den, tak je možný, že mi něco uniklo, ale proč prostě na ten NTB nenahraješ aktuální katalog a po příjezdu zpět, ten katalog co je na NTB nahradíš za ten co je doma? Vzhledem k tomu, že fyzicky ty fotky budou stále na externím disku, tak v tom moc nevidím problém, jedině, že si pak budeš muset přelinkovat vazby.
ANDREJKA --- 10:46:46 24.10.2016
SKALARIAK: no to vím, že je to složitý. proto se ptám :)
SKALARIAK --- 10:37:21 24.10.2016
ANDREJKA: to je teda dost slozity :) ja reism presuny mezi pevnym a natb pres xmp, ale kazdopadne mit v tom totalni poradek se mi ne vzdy uplne dari :)
ANDREJKA --- 10:34:42 24.10.2016
BLACKX: dobře!

mám desktop + notebook, na obojím stejná verze lightroomu. dlouho jsem měla na každém z nich jiné fotky, katalogy se nekryly. teď se mi povedlo všechno přetáhnout do desktopu, ještě mě čeká sloučit tam ty dva katalogy do jednoho, aby tam nebyly dva, ale to snad dám. budu teď na delší dobu odjíždět a brát si jen notebook, na rozdíl od předtím, kdy jsem na něj ale jen přidávala nové fotky + ty na něm pak upravovala, teď bych ráda asi sáhla i po těch starších. měla bych představu, že na desktopu bude před odjezdem jeden katalog se všemi fotkami, co mám, a na notebooku bych to všechno vymazala a vzala si s sebou zálohu katalogu a všechny fotky na externím disku. nebo ten katalog tam můžu zpátky asi natáhnout už tady, nevím, co je lepší

o co mi jde hlavně: jak to pak udělat, když budu upravovat fotky na notebooku, ve složkách, ve kterých už něco upraveného je na desktopu, a až přijedu domů, všechny ty úpravy zase sloučit v desktopu, abych o žádné fotky a úpravy nepřišla? plus, když některé fotky z toho externího disku smažu, protože je vyřadím, abych je pak snadno smazala i z desktopu. + budu mít samozřejmě i nové fotky, tak abych to pak zase snadno bez zmatků přidala na desktop - tady si ale umím představit, že ty komplet nové složky bych mohla dát do nového katalogu a pak ho zase importovat
BLACKX --- 10:03:32 24.10.2016
ANDREJKA: Docela by mě zajímalo, jestli se někdo ozve/ozval. Je to klasická ukázka toho, jak se na diskuzních fórech neptat, protože 90 % lidí to bude úplně ignorovat, ať už by věděli odpověď nebo ne. Příště je lepší sem popsat problém a kdo bude vědět, tak se ozve.
ANDREJKA --- 9:44:07 24.10.2016
potřebovala bych poradit ohledně LR katalogů na dvou počítačích, ale nevím, zda to do odborné diskuze není moc neodborný dotaz. kdybyste byl někdo ochotný věnovat se mi v poště, budu moc vděčná, díky
GIF_242 --- 11:00:20 21.10.2016
Netušíte někdo, jestli jde nějak manuálně přiřadit obličej na fotce?

Nechal jsem analyzovat fotky a sem tam se stalo, že na fotce z nějakého důvodu (moc vlasů v obličeji, osoba stojí vzadu a je rozostřena atd.) nerozpoznal LR obličej. Jde to nějak manuálně přiřadit?
GIF_242 --- 17:03:36 19.10.2016
CLOOTH: sem tam se stane, i když popravdě už se to dlouho naštěstí nestalo, že když ukládáme z PS třeba 10GB montáž na síť tak se to posere. Nicméně spíš je to záležitost té sítě než grafické karty, protože když se ukládá to samé na lokál, tak se to nikdy nestalo. Na druhou stranu, bůh ví co v Adobe vymejšlej. A nejsem IT odborník, abych soudil co se v daný okamžik zesere ;)

Osobně u valné většiny zálohuju rawy a narozdíl od Huggiho v tom smysl vidím. Nicméně zatím NAS řeším pouze ve snu a v reálu mám několik HDD, na které to různě poloatomaticky zálohuju. A třeba teď jsem namátkou šáhnul do roku 2000 a zdá se že vše v pohodě.
HUGGI --- 23:58:48 18.10.2016
CLOOTH: 90% archivuju jako finalizovany jpegy, nevidim smysl v tom mit rawy, ty mam u par jednotlivejch top fotek a pouzil jsem to za 10let asi trikrat..