Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
mateřské školy
SMAGUE
Vážení přátelé, zasloužilé matky (a otcové), tato diskuze vznikla jako reakce na nedávné zkušenosti s přijímáním dítěte do školky. Nás naštěstí vzali, ale soudě podle rozčarování v řadách známých, klientek nebo jen z rozhovorů s matkami tříletých capartů někde na hřišti toto štěstí měl opravdu málokdo. Ráda bych tuto diskuzi věnovala osobním zkušenostem ať už s kontaktem s konkrétními mateřskými školkami či přímo názor na chod školky v případě, že do ní vaše dítě dochází či docházelo, v každé mi totiž bylo řečeno něco jiného a podle všeho má každá školka jiná kritéria pro přijímání dětí. Dále by mě osobně zajímal i záhadný systém jednotlivých obvodů v Praze pro výběr školky pro dítě v případě, že bylo přihlášeno na více školek atp. Tak kdyby o tom někdo něco věděl...
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
EUCHENIE --- 18:10:48 27.12.2014
MARUU: na p6 myslím byly body pro ty, co tu mají trvalé tuším déle než rok ( tedy nemění si ho kuli školce) ale jasan, někdo se může stěhovat neplánovaně a nenadělá nic
RYBKA --- 20:23:15 26.12.2014
SARGO: Záleží na školce, u nás se na zápis (odevzdání přihlášky) má chodit s dítětem, na čekání je vymezený prostor s hračkama, když jsem tam viděla frontu, řekla jsem si, že to zkusím druhý zápisový den a nečekala jsem ani 5 minut :-)
SARGO --- 19:57:22 26.12.2014
BONEMINA: ... ani nemusíš mít obavy přijít někam, kam neplánuješ se hlásit, čistě ze zvědavosti. Nikdo se neeviduje, leda strčí do ruky přihlášku. Naopak na odevzdání přihlášky doporučuji raději bez dítěte. Určitě to bude jak kde a jak kdy, a taky podle toho, jak mají vypsané hodiny, ale pod hodinu jsem snad ještě nikde nečekala.
BONEMINA --- 19:53:47 26.12.2014
SARGO: Díky.
SARGO --- 19:41:33 26.12.2014
BONEMINA: Určitě s dítětem, většinou je tam pro ně nějaký "program", nebo se alespoň počítá s tím, že si tam pohrají, prohlídnou si... ale chodí i rodiče bez nich a taky jich není málo, zvlášť jestli máš seznam otázek na A4 (viděla jsem na vlastní oči! :-)), tak to přijde vhod :-)
BONEMINA --- 19:37:07 26.12.2014
Koukám, že v lednu už začnou dny otevřených dveří. Tam se vlastně chodí s dítětem, nebo bez něj? Na stránkách vytipovaných školek jsem bližší informace nenašla.
MARUU --- 19:11:10 26.12.2014
Je tu někdo z Proseka? Začínám pomalu hledat info o státních školkách a psychicky se připravovat na zápis. Ráda bych se s někým poradila o tom, jak si zvýšit šance, že dceru příští rok vezmou. Budu si kvůli tomu měnit trvalý bydliště, tak abych to nedělala zbytečně. Uvítám nějaké tipy, kde by mohl být menší nával. Kamarádka měla teď štěstí, že jim otevřeli novou školku, o které moc lidí nevědělo a měli zápis už dřív, takže se jim krásně vešli do limitu. Tak kdyby jste někdo věděl o něčem na Proseku, prosím do pošty. Případně nějaké šikovné stránky, kde se dozvím, jak celá ta mašinérie zápisu do školek funguje.
??? --- 22:30:27 25.12.2014
???: ne jak "Eli jde", ale jak Eli je...
psaní na iPadu je mor :-/
omlouvám se za překlepy
??? --- 9:26:08 25.12.2014
QASHQAI: dlouho jsem sem nechodila - zkus si projít mé příspěvky z loňského roku.
Byli jsme v podobné situaci. U nás navíc byla jedna učitelka poměrně direktivní.

Ad vaše situace - na jedné straně by ty učitelky nejraději rozcupoval, ale z osobní zkušenosti - ve školce u nás tehdy měla praxi holčina, která měla Eli ve třídě v původní soukromé školce. Požádala jsem ji, jestli by se na Eli a slavnou Zůzu mohla zaměřit. A řekla mi, že si spolu hrají, že naopak - Zůza je mezi dětmi velmi oblíbená a ostatním dětem ráda pomáhá. Akorát, že Eli cestou ze školky a po večerech plakala, že do školky už nechce a Zůza proti ní poštvává, že krade a smrdí to u nás atd.
Sama jsem už pak fakt nevěděla, co s tím... Ta holčina by mi přece nelhala, věděla jsem, že má Eli moc ráda (doteď nám hlídá po večerech děti).
Jenže pak jsem takhle Eli hubovala, kde zase ztratila sponku a ona začala hledat po šatničce a našla to v polici Zůzy. Příště jsme už šli u podobných věcí najisto.
A celé to vlastně prasklo náhodou, když té "milé a chválené" Zůze natolik narostl hřebínek, že Eli v závěsu za svým otcem ukázala gesto, jak se podřezává krk - myslela si, že to nevidím. Ela se klepala jak ratlík.
A tehdy mi bouchly saze - manžel to neviděl, prý se mi to možná zdálo.
Nevěřil mi to tehdy nikdo. A mně navíc došlo, jak Eli jde.
Doma bylo zle, šla jsem proti vlastní rodině (že budeme mít nálepku problémových) - zašla jsem za ředitelkou a požádala ji o přeložení do jiné třídy. Řekla jsem, že si v původní třídě nesedla s jedním dítětem a byli bychom rádi, aby šla za svými původními kamarády z první školky.
Eli teď má užasné paní učitelky a s dětmi si skvěle sedla - je z ní vážně jiná holčička, která opětovně (jak za starých časů v původní soukromé školce) skučí, že musí ze školky domů.

Učitelky tedy ber s rezervou - ty vaše jsou prostě husy. Postavila bych se za dcerku, vzala to přes ředitelku a trvala na přeřazení malé do jiné třídy v rámci školky. Já se tehdy málem kousala do zadku, abych zůstala milá, ale ustálo se to - viděla jsem snahu a opravdu dostála slova. V říjnu či listopadu jsem teď za ní zašla s kytkou a bonbonierou poděkovat.

Přeji hodně sil. Sama na toto období nerada vzpomínám, i teď, když jsem to psala, se mi svírá žaludek. Děti se musí otřískat, v životě potkají spoustu hlupáků a hajzlíků, ale musí to mít určité hranice.
TORUVIEL --- 12:11:10 23.12.2014
Vláda schválila zákon, který má uchránit lesní školky – Novinky.cz
http://www.novinky.cz/domaci/357085-vlada-schvalila-zakon-ktery-ma-uchranit-lesni-skolky.html