Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
mateřské školy
SMAGUE
Vážení přátelé, zasloužilé matky (a otcové), tato diskuze vznikla jako reakce na nedávné zkušenosti s přijímáním dítěte do školky. Nás naštěstí vzali, ale soudě podle rozčarování v řadách známých, klientek nebo jen z rozhovorů s matkami tříletých capartů někde na hřišti toto štěstí měl opravdu málokdo. Ráda bych tuto diskuzi věnovala osobním zkušenostem ať už s kontaktem s konkrétními mateřskými školkami či přímo názor na chod školky v případě, že do ní vaše dítě dochází či docházelo, v každé mi totiž bylo řečeno něco jiného a podle všeho má každá školka jiná kritéria pro přijímání dětí. Dále by mě osobně zajímal i záhadný systém jednotlivých obvodů v Praze pro výběr školky pro dítě v případě, že bylo přihlášeno na více školek atp. Tak kdyby o tom někdo něco věděl...
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MARKYSHA --- 21:54:25 27.9.2013
BEBERA: on to říká jasně, že ne, to jo, problém je, když je to roční mrně, které na to prdí a on se ožene stejně jako po velkém nebo ho právě ti agresivní napadnou první. Samozřejmě je to i vina těch rodičů, že je nehlídají. Ale s nimi prd nadělám. Jen je to nepříjemné. Ale dělal dřív i to, že si přivlastňoval celé hřiště, když jsme tam byli sami a někdo přišel, ale to už jsme odbourali.
BEBERA --- 21:28:40 27.9.2013
MARKYSHA: syn kamarádky ma tyhle majetnicke sklony silne. Nakonec udelali kompromis, domluvili se, ze hracky budou pujcovat, kdyz je někdo poprosi, ale zamilovany bagr ne. Naucila ho rikat slusne, ze to je jeho nejoblibenejsi hracka a ze ji nechce pujcovat ostatním a trvat si na tom. Rekne to i dospelym, když prijdou, chnapnou po bagru a reknou: "my si to půjčíme, jo?". Ostatní hracky pujci, ale upozorni, ze jsou JEHO.
QUAACA --- 21:24:50 27.9.2013
MARKYSHA: já bych to neřešila ;)
TORUVIEL --- 21:08:15 27.9.2013
MARKYSHA: Já to teda zase respektuju, jednou jsou to její bábovky, tak ať si s nimi naloží, jak uzná za vhodné (většinou to dopadne tak, že je schovává a nepůjčuje, ale nakonec se přece jen rozhodne něco půjčit). Ale na druhou stranu respektuju i cizí věci, takže vysvětluju, že cizí bez dovolení nemůže brát/vytrhávat z rukou atd. a pokud to tomu druhému dítěti vadí, tak to nelze. Ale postě nemám ráda, když to rodiče půjčují za to dítě, že mu to třeba vezmou z ruky a dají tomu cizímu dítěti navzdory nelibosti vlastního potomka. Přijde mi lepší nechat je, ať si to udělají po svém, ale třeba jen okomentovat, že když hračku nepůjčí, tak si spolu asi nebudou moct hrát nebo tak nějak.
LAURA --- 20:53:25 27.9.2013
MARKYSHA: asi bych to resila tak, ze dokud se nebude delit o babovky, tak se proste na pisek chodit nebude. ale nevim, mozna jen blbe placam, max tohle nikdy nedelal.
MARKYSHA --- 20:46:07 27.9.2013
MEDVED007: jo to teď taky zkouším, ale on buď půjčí nějakýmu mladšímu naivkovi tu nejmenší prasklou bábovku třeba za mlýnek nebo volí, že radši nic, vezme si zpátky to svoje,ale hned si to chce někdo půjčit, zejména jeho milovaný bagr, se kterým by nejradši i spal a už by se zas pral, takže nakonec jedem jinam na nějaký opuštěný pískoviště.
MEDVED007 --- 20:23:47 27.9.2013
MARKYSHA: já teda tvrdě prosazovala, že děti buď budou půjčovat a tím pádem si můžou i oni půjčit anebo nepůjčují, OK, jejich volba, ale potom si ani oni nebudou od nikoho půjčovat.....lakomství je rychle přešlo :-)
BEBERA --- 20:14:16 27.9.2013
MARKYSHA: Je to obdobi kolem tech 2 let. Kamaradka mi rikala, ze cetla (tj. nepotvrzeno), ze pry v tom veku se deti natolik ztotoznuji se svými hrackami, ze když jim na ne někdo sahne, ze je to jako by sahl primo na ne, tudíž jim je to neprijemne...
RYBKA --- 19:00:37 27.9.2013
MARKYSHA: Je to období :-) My do omrzení vysvětlovali, že když nebude půjčovat hračky, nikdo jí taky nic nepůjčí a nebude si s ní chtít hrát, časem to přešlo. Taky jsem přesvědčovala, ať hračku půjčí, že ji zas dostane zpátky, že si s ní dítě pohraje, když ji třeba doma nemá, a vrátí ji.
MARKYSHA --- 17:40:22 27.9.2013
???: Toník se teda nedá, ale většinou to dopadne, že dostanu vynadáno já, protože agresor jde žalovat. Ale naposledy jsem měla argument, Toník měl kousanec do krve na krku. Podotýkám, že jemu jsou dva a tamto byl čtyřletý kluk. Tonda teda fackuje a kope, když se brání. Ale teď s ním mám jinej problém, začal být lakomej na bábovky. On teda řekne nejdříve ne a pak se ohání a odstrkuje, když jsem mu za tu násilnou část vynadala, tak si se svýma bábovkama hraje, když je sám. Když tam někdo přijde bez bábovek, tak vrčí, všechny shrne na hromadu a doslova na nich sedí. Když má někdo vlastní, svoje odnese do tašky a vychcaně si půjčuje cizí. Co s tím? Je to období?
ANNAWA: mně na procházce zdrhl do školky a ještě zaklepal, já než se dovalila do schodů a s motorkou, tak se učitelka dost divila, kde se tam bere. Bylo to v době, kdy už jdou poslední domů.