Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
mateřské školy
SMAGUE
Vážení přátelé, zasloužilé matky (a otcové), tato diskuze vznikla jako reakce na nedávné zkušenosti s přijímáním dítěte do školky. Nás naštěstí vzali, ale soudě podle rozčarování v řadách známých, klientek nebo jen z rozhovorů s matkami tříletých capartů někde na hřišti toto štěstí měl opravdu málokdo. Ráda bych tuto diskuzi věnovala osobním zkušenostem ať už s kontaktem s konkrétními mateřskými školkami či přímo názor na chod školky v případě, že do ní vaše dítě dochází či docházelo, v každé mi totiž bylo řečeno něco jiného a podle všeho má každá školka jiná kritéria pro přijímání dětí. Dále by mě osobně zajímal i záhadný systém jednotlivých obvodů v Praze pro výběr školky pro dítě v případě, že bylo přihlášeno na více školek atp. Tak kdyby o tom někdo něco věděl...
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LILY --- 20:51:49 25.6.2013
Nevíte prosím o někom, kdo bude letos dávat dítě do mš v Revoluční? Ráda bych, kdyby se dítko aspoň s někým seznámilo a necítilo se tam pak zcela opuštěno. Kdyžtak pošta, kdyby někdo něco.. Díky!
??? --- 18:42:14 25.6.2013
Včera jsem úplnou náhodou zjistila, že Majda spí od začátku ve školce bez plen a nikdy se nepočurala (v dotazniku jsem ale vyplnila, že na spaní plenu ano), zatímco doma na spaní plínku chce... potvurka. ;-)
LILY --- 20:24:43 24.6.2013
BEBERA: zase tak moc alternativně ne, resp. není to, co to bývalo. Jsem smířená s tím, že do něj budou rvát každý den mléčné výrobky i maso a řešit to nebudu nijak. Přidělávala bych jim zbytečné problémy a myslím, že ani on by se necítil dobře, kdyby musel jíst něco jiného, než ostatní děti. Říkám si, že já jsem na tom taky vyrostla a žiju. Navíc jeho stravovací návyky jsou v poslední době i tak dost hrozné (z vařených jídel mi sní v podstatě jen špagety).
BEBERA --- 14:30:43 24.6.2013
LILY: vy doma jite alternativne, vid? Jak to hodláš resit, az bude syn chodit do skolky?
WERKA --- 22:16:37 23.6.2013
YENNEFER: Ne. Jedl téměř výhradně ty c čokokuličkami a náhradu v podobě bílého jogurtu a nějakých obilninových kuliček (Emco ap.) odmítal.

ANNAWA: Mně tuhle myšlenku sabotuje manžel :-) - u nás jím bílé jogurty jen já.
LILY --- 14:17:57 23.6.2013
ORIKA: mně přijde jogurt a sušenky co se zdravosti týče zhruba to samé.
A teda trochu přemýšlím, že až půjde dítě do školky, tak to taky budu řešit nějakým pečivem nebo sušenkami nebo podobnou maličkostí (momentálně se mi většinou daří do něj narvat jáhlovou kaši s nějakými ořechy a sušenými plody). Nebo možná taky snídat nebude. On jí stejně až tak hodinu po probuzení, tak kdyby vstal nedlouho před odchodem, tak by ta svačina byla tak akorát místo snídaně.
ANNAWA --- 19:33:38 21.6.2013
WERKA: a proto my kupujeme jen bílé jogurty. Chudáci děti :-D
QASHQAI --- 16:15:20 21.6.2013
TERRYNKA: To naše Maruška taky zvolala ve výtahu plným lidí, dneska chci piču mami...:))
RYBKA --- 14:41:20 21.6.2013
WERKA: Taky nechápu. Pribiňáky po nich celkem ochotně dojídám, ale tohle jsem ochutnala u kamarádky, která to občas koupí, a asi bych zbytky vyhazovala.
YENNEFER: No, je fakt, že tam víc nebyla než byla a teď jsem už vyhlásila prázdniny (po té, co tam byla týden a zas zůstala doma s atb) :-)
YENNEFER --- 14:35:12 21.6.2013
RYBKA: tak to bude tím, že nechodí do školky :-) takhle se mi nepodařilo utajit existenci gogonů a podobných dalších příšerností...


WERKA: asi ty lentilky .-)