Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
mateřské školy
SMAGUE
Vážení přátelé, zasloužilé matky (a otcové), tato diskuze vznikla jako reakce na nedávné zkušenosti s přijímáním dítěte do školky. Nás naštěstí vzali, ale soudě podle rozčarování v řadách známých, klientek nebo jen z rozhovorů s matkami tříletých capartů někde na hřišti toto štěstí měl opravdu málokdo. Ráda bych tuto diskuzi věnovala osobním zkušenostem ať už s kontaktem s konkrétními mateřskými školkami či přímo názor na chod školky v případě, že do ní vaše dítě dochází či docházelo, v každé mi totiž bylo řečeno něco jiného a podle všeho má každá školka jiná kritéria pro přijímání dětí. Dále by mě osobně zajímal i záhadný systém jednotlivých obvodů v Praze pro výběr školky pro dítě v případě, že bylo přihlášeno na více školek atp. Tak kdyby o tom někdo něco věděl...
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ZEMINO --- 21:53:26 21.6.2017
EUCHENIE: jj odklady a to syn chodí navíc do logopedické školy,takže tam ty děti mohli dát bez odkladu,protože ve třídě jich je kolem 10.. a ano holky i kluci
MEDVED007: vadí mi to z toho pohledu,že je to logopedická škola,takže tam mohli jít děti bez odkladu a u některých opravdu ta vyspělost jde poznat..
jednou přišel syn dokonce s tím,že je nejmladší a že mu to vadí,ne teda že by se mu někdo smál..tak jsem mu vysvětlila,že je vlastně "machr" když zvládá přece v tomhle věku,to co starší děti,tak se uklidnil..
syn je červencový a u něho je nevýhoda,že po citové stránce by nejspíš odklad potřeboval,ale inteligenčně by se ve školce (navíc v té,ve které byl) trápil a měla bych nutkání mu hledat novou školku.. ted ve 2.třídě se už srovnal
ADD --- 20:43:49 21.6.2017
TAPINA: V tom pripade rok odkladu nepomuze mamince. :-)
TAPINA --- 20:43:15 21.6.2017
ADD: Když já mám v tomhle případě pocit, že syn je vyspělejší, než maminka :o)
ADD --- 20:41:08 21.6.2017
TAPINA: Na druhou stranu, kdyby byl chlapec vyspelej, tak se toho maminka asi nebala. Pokud musis poskytovat servis na urovni skolkoveho ditete nekomu s skolnimi povinnostmi, tak to zahul je. (Prave jsem to rok absolvovala, ale u nas odklad nepadal v uvahu, syn je listopadovy a nudil se uz letos. Jen v nekterych praktickych vecech je dost opozdeny, ale to by rok odkladu stejne nespravil. :-)))
EDERA --- 18:55:23 21.6.2017
TAPINA: Standard - už s Jr. kdysi do školky chodil kluk, který tam zůstával o rok déle, protože rodiče napřed musej dostavět dům.
TAPINA --- 17:31:36 21.6.2017
Onehdá jsem slyšela svou "oblíbenou" maminku ze školky někomu vykládat, že syn bude mít odklad, protože ONA by to ještě nezvládla, mít ho ve škole.
MEDVED007 --- 17:27:43 21.6.2017
ZEMINO: a máš pocit, že to nějak vadí ? dcera je narozená na konci května, takže taky z těch nejmladších, nicméně mi přijde, že časem se ten rozdíl víc a víc stírá, jsou děti, které "dospívají" rychleji a děti, které jsou děti mnohem déle a ten věk se třeba úplně obrátí.
ale jinak mě se tenhle trend odkladů taky nelíbí, o tom žádná
EUCHENIE --- 14:59:25 21.6.2017
ZEMINO: odklady? a holky i kluci?
MOTYLEK --- 13:35:45 21.6.2017
SOLEI: Dnes už je to běžné. Adam taky vyšel jednu takovou školku. Mělo to pozitivum zezačátku, že ti starší jemu a ostatním mladším pomohli adaptovat se. A nevýhodu to mělo později, když mu jeho starší kamarád odešel do školy.
ZEMINO --- 13:17:26 21.6.2017
BALAENA: to taky není jiste. .syn bude letos končit 2.rocnik v sedmi letech, ve třídě má polovina spolužáků 9 let.