Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
mateřské školy
SMAGUE
Vážení přátelé, zasloužilé matky (a otcové), tato diskuze vznikla jako reakce na nedávné zkušenosti s přijímáním dítěte do školky. Nás naštěstí vzali, ale soudě podle rozčarování v řadách známých, klientek nebo jen z rozhovorů s matkami tříletých capartů někde na hřišti toto štěstí měl opravdu málokdo. Ráda bych tuto diskuzi věnovala osobním zkušenostem ať už s kontaktem s konkrétními mateřskými školkami či přímo názor na chod školky v případě, že do ní vaše dítě dochází či docházelo, v každé mi totiž bylo řečeno něco jiného a podle všeho má každá školka jiná kritéria pro přijímání dětí. Dále by mě osobně zajímal i záhadný systém jednotlivých obvodů v Praze pro výběr školky pro dítě v případě, že bylo přihlášeno na více školek atp. Tak kdyby o tom někdo něco věděl...
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
EDERA --- 15:11:23 29.6.2017
MOLLY: Jakože školka na hřbitovech? Škoda, že už je Jr. velkej - to by se mu určitě líbilo.:-)
ELIS --- 22:44:00 28.6.2017
MOLLY: Škoda, že jen dopoledne, hodilo by se mi teď dítě občas upíchnout odpoledne. Jinak už by tam byl, mají moje sympatie, už jsem tam párkrát nakukovala, když jsem byla na Olšanech krmit kočky :)
LISTICKA --- 22:17:53 28.6.2017
KATIA: Můj syn hned první den řekl, že tam chce být celý den, ať přijdu až ve 4. Přišla jsem po obědě, poslal mě domů. Tak tam byl od začátku celý den. Tahle holčička zjevně nechtěla, ale měla smůlu. Oba rodiče zřejmě potřebují pracovat. Ostatní mrňata chodily většinou domů po obědě, ona tam byla hned na celý den, a šmytec. Ale jak říkám, že sociálně to měla asi s dětmi všude komplikované. A asi nebyla na kolektiv ani zralá, nevím.
MOLLY --- 21:50:13 28.6.2017
dělám tu malou reklamu pro školičku Cestičku, kam chodí moje dcera. Je to moc milá a malinkatá školička, děti mají opravdu rádi, respektují je - například nikoho do žádné činnosti nenutí. Mají letní provoz a zatím dost volných míst, tak pokud by to někoho zaujalo, tak zde je info:
Cestička školička
http://cesticka.eu/
[http://cesticka.eu/wp-content/uploads/2016/10/Cesticka_letakcek_letni.jpg]
KATIA --- 16:45:43 28.6.2017
KATIA: však to ber hodně z nadsázkou ;-)
ANNAWA --- 16:45:18 28.6.2017
KATIA: tak ona to asi nekřičí, tyhle paušalizace nemám ráda.
KATIA --- 15:15:07 28.6.2017
LISTICKA: zrovna naši psychologové, co tak křičí, jak maj bejt děti s mámou doma, to jsou paradoxy :-) ta chybějící adaptace někdy nemusí být vůbec problém, ale to zřejmě není daná situace :-(
LISTICKA --- 14:39:15 28.6.2017
KATIA: Jo, máš pravdu. Člověk nikdy neví. No děti všude mlátila už dřív, matka s ní měla problém někam jít (říkal otec). Jinak ji šoupli do školky v necelých 3 letech od začátku na celý den, bez jakékoli adaptace, a nazdar. Rodiče jsou starší, oba určitě přes 40. Mimochodem, matka je psycholožka. S nikým se nebaví a nikdy se neusmívá. Otec je taková gorila, mám dojem, že školí nějakou ochranku, ale snaží se chovat víceméně příjemně. Nemám moc příležitost se s nimi bavit, budu muset vysondovat víc asi... :-)
KATIA --- 18:25:56 27.6.2017
LISTICKA: těch aspektů může být celá řada (včetně toho, že se doma chová lépe), ale je samozřejmě nutné s tím pracovat, podle mě je teda dost důležitá i role učitelky, musí s celou skupinou mluvit o tom, jak se k sobě chováme co je ok a co ne.... že to je na diagnozu/asistenci je samozřejmě dost dobře možné taky... stejně tak to může být třeba reakce na stres doma....
LISTICKA --- 15:40:43 27.6.2017
GIO: KATIA: Jo, já taky nejsem zastánkyní diagnóz na všechno. Jen mi přijde chování toho dítěte dost nestandardní v tom, že tluče mimina. Znám spíš děcka, která se rvou s vrstevníky a sourozenci, ale většinou jsou na mrňata hodné. Hlavně holčičky mívají tendenci se spíš starat, kdežto tahle holčička absolutně ne. A přijde mi, že sociálně i intelektově je taková zaostalá proti stejně starým dětem, zato má velikou sílu, kterou používá na max. Ale může to být i rodinou, jasně.