Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
mateřské školy
SMAGUE
Vážení přátelé, zasloužilé matky (a otcové), tato diskuze vznikla jako reakce na nedávné zkušenosti s přijímáním dítěte do školky. Nás naštěstí vzali, ale soudě podle rozčarování v řadách známých, klientek nebo jen z rozhovorů s matkami tříletých capartů někde na hřišti toto štěstí měl opravdu málokdo. Ráda bych tuto diskuzi věnovala osobním zkušenostem ať už s kontaktem s konkrétními mateřskými školkami či přímo názor na chod školky v případě, že do ní vaše dítě dochází či docházelo, v každé mi totiž bylo řečeno něco jiného a podle všeho má každá školka jiná kritéria pro přijímání dětí. Dále by mě osobně zajímal i záhadný systém jednotlivých obvodů v Praze pro výběr školky pro dítě v případě, že bylo přihlášeno na více školek atp. Tak kdyby o tom někdo něco věděl...
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ELIS --- 15:51:12 20.4.2017
Má tu prosím někdo zkušenosti se školkami na P3, konkrétně Zásobní zahrada, Jeseniova 98 a Žerotínova 36?
Zahrada je asi top, ale kluk bude mít 3 až koncem září, tak tipuju, že tam se nedostane, i když mi tam říkali, že přihlášku máme zkusit. Jeseniova se mi líbila, baví mě ty smíšené třídy, ale někdo tu kdysi psal, že prý jen špatné zkušenosti. Mile mě překvapila i Žerotínova, ale na tu nemám žádné reference.
Všude jsem byla, všechny mám blízko, dala bych přihlášky na všechny, ale uvítám postřehy ostatních, ať to případně ještě vyselektuju. Díky.
ANNAWA --- 18:33:06 3.4.2017
EDERA: naprosto věřím, u nás zatím 3x podobně. S tím, že B nejdřív odhodil plenu na odpolední spaní, pak na noc - nikdy neměl nehodu - a teprve po několika měsících přes den.
BEBERA --- 10:37:35 1.4.2017
RYBKA: To jsem ráda,ze to píšeš,už jsme z toho doma trochu nešťastní,synovi je šest,přes den je bez plín od dvou,ale v noci spí tak tvrdě,že ho nevzbudí ani mokro. Už to asi dvakrát vypadalo nadějně,gratulovali jsme si,ze už,ale po prodělané nemoci se to vždy vrací do výchozího stavu. Je to líto i jemu,nemůže spát u kamarádů,bojím se ho pustit i na školu v přírodě,aby se mu děti nesmály. Na urologii jsme byli,bez efektu. Tak čekáme,kdy to tedy sepne...
SARGO --- 17:28:32 31.3.2017
EDERA: Nj... a tak není to nic hrozného, po pravdě je to zdaleka největší pohoda ze všech fíků, co na nás drahé dětičky tak postupně tahají. :-D

RYBKA: Nezralost, to sedí. Vždyť to moje dítě i pořád ještě vypadá jako batole! Jen trochu přerostlé. :-D
RYBKA --- 14:34:25 31.3.2017
SARGO: Kamarádky holčička se v 6 letech v noci počůrávala třeba 3-4x za týden. Prostě spala moc tvrdě, úplně bez nehody byla asi v 8 nebo 9. Doktorka je ani nikam nehonila, že to vypadá na nezralost nervové soustavy.
EDERA --- 9:47:22 31.3.2017
SARGO: Odborný stránky tvrděj, že mezi 6.-7. rokem věku má problém s nočním pomočováním asi 10% dětí a dokonce ještě v deseti letech nějakých 5%. Někdo si holt toho černýho Petra vytáhnout musel.
SARGO --- 8:15:02 31.3.2017
SOLEI: Tak já se přidám do houfu... starší během tří dní asi měsíc nebo dva po třetích narozeninách, nehody se nekonaly vůbec. A to byl mimoň ukázkový, jen to prostě najednou nějak zahrnul :-))
Mladší to bral adrenalínověji (tedy pro rodiče), ale ve školce úplně bez problémů, všechno si nechával na doma.

A propo, mrňousovi je šest a občas se mu stávají nehody v noci, abych tak řekla kulantně. Je nějaká obecně přijatá frekvence počurávání u šestileťáka, která se ještě bere za přijatelnou? :-D Ptala jsem se učitelky ve školce, ta nad tím mávla rukou... tak jsem v tom raději nešťourala, školka v přírodě se blíží... :-D Ale stejně. :-)
SOLEI --- 19:40:12 30.3.2017
Zatím jsme těžce pozadu, tři roky byly 10teho března. Tak to snad časem pochopí, myslím že je to ten typ pro který je školka prinosem, nějaké vyměšování nemá čas řešit, je to pro něj nedůležité :-(
QUANTI --- 16:46:58 30.3.2017
zrovna to řeším, 2r1m začíná říkat hned potom, co se vyčurá, tak mu sugeruju, ať to říká předem a může být bez plín :) ale reálně to vidím na to léto, jeho ségra to pochopila až koncem léta v 2r7m.
EDERA --- 16:34:58 30.3.2017
SOLEI: Taky se přidávám k tém, kdo mají zkušenost, že mozek dítěte prostě jednoho dne najednou dozraje a dítě je bez plen jak otočením vypínače. Můj syn nočník taky naprosto ignoroval, byly mi k ničemu všechny chytré rady typu "když se mu to povede, tak ho musíš hodně pochválit", protože prostě nebylo za co pochválit - nepovedlo se ani jednou. Pak jsme odjeli na dovolenou, kde kvůli dlouhým přejezdům dostával důsledně pleny. Vrátili jsme se v neděli v noci a od pondělí najednou chodil na záchod. Nezažít, neuvěřím.