Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
RELATED - spříznění na cestě
NATASHA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GRETKA --- 22:41:03 31.3.2006
DAW: zkus se odstehovat a najednou pochopis, ze rad napises Cech ;) taky jsem strasne chtela byt obcankou nasi planety a aby prislo vic cizincu k nam, rozumnej do Cech, zit, ano zit, ne jen jako turisti. A pak jsem se prestehovala sotva 1000 km dal a tedy mam rada zdejsi ceske centrum.. a svoji malou enklavu, tu, kterou tvorim se svym milym.. najednou mi to doslo: i to, ze pochazim z Cech, ze mne dela tu kterou jsem.. a to je ta narodnost :) a to je ten pocit.. protoze vidim, ze jsem jina.
Sranda je, ze Frantici to nerozlisuji, kdyz mas obcanstvi tak mas nationalite.. proste existuje jedno slovo, ktere pro nas = Cechy ma dva vyznamy.. a popravde, kdyz nekdo chce byt rasista tak si duvod najde.. tudle ukazovali v TV vecernich zpravach, ze jednomu panovi dokonce napsali, jako duvod, ze ho nevemou, ze ma malo francouzsky jmeno :I :(
Takze v te realite co popisujes ziji a ty idee z ni mizi stejne tak rychle jako z komunismu... a kdyz chces tak ta jinakost muze krasne poslouzit, ale take muze byt velice naobtiz..
DAW --- 18:18:10 31.3.2006
NATASHA: Jo. Tak to bych pro tebe mohl bejt pokusnym kralikem :-). Ja totiz absolutne zadnej zajem o ceskou kulturu nemam. To neznamena, ze bych nemel zajem o umeni, nebo o filosofii, vyssi hodnoty, to zase jo, ale nesnasim patriotismus. Do kolonky narodnost vyplnuju "pozemstan". Nelibi se mi, ze v Cechach ziji sami belosi, co se oblekaji, mluvi a premysli vsichni stejne, miluju, kdyz jsou vsechny rasy, narody a kultury promichany. A to bych treba videl jako takovej vrchol ty nasi evropsky kultury, ze jsme dosahli stadia, kdy nesmi byt nikdo rasove, genderove nebo jinak diskriminovan. Ze prestavame vychovavat svoje deti bitim, ale diskusi. Ze s nami prichazeji zit lide ze vsech koutu sveta a my jim poskytujeme prostor nejen v nasich samoobsluhach, ale i na universitach, knihkupectvich, galeriich... Ucime se od nich a oni od nas, protoze kazdy clovek, ktery tady zije ma pravo rikat co chce, vzdelavat se a hledat svoji vlastni seberealizaci...
??? --- 15:13:41 31.3.2006
to jo
NATASHA --- 15:03:57 31.3.2006
???: Tvoření samozřejmě. Ale to je jiná věc. Přijetí a porozumění minulosti neznamená ulpívání na ní.
??? --- 14:58:42 31.3.2006
NATASHA: A co tvoreni? nemusi jen vybyrat z toho co bylo, zejmena ty bys mela byt ta co tvori neco noveho vase kreativnosti ... :))
NATASHA --- 14:57:43 31.3.2006
DAW: Můžeme si samozřejmě vybrat jeden rys kultury a pitvat ho.
Já vlastně nemám plán trasy, po které "bych vedla turisty".
Spíš jsem zaznamenala určitou slepotu vůči rámci, ze kterého vyrůstáme - ať už v architektuře, rodině, v osobním životě. A nebo ne slepotu, ale nezájem. A vlastně mě to dost udivuje, protože to není tak, že by se lidé nezajímali - ale nezajímají se o Evropu.
??? --- 14:57:13 31.3.2006
NATASHA: to je jen zacatek k tematu, vis ze veci resim hodne ze siroka ... :))
PARAZIT: No uprimne receno nekdo je obeti sveho prostredi a nekd nekde vyrusta a pak si hleda to svoje vlastni. I nabozenstvi musis nekdy prostudovat abys nakonec zjistil ze je to to tvoje nabozenstvi a n ebo ze budest treba radeji clen bratrstva kocici pracky. NEkteri lide bohuzel neprehlednou onen plot spolecenskych zvyku a nepochopi ze je to neco co by melo byt chapano ale ze se tim musi clovek ridit a) pokud to chce prijimat b) v ramci mravu aby s druhym vychazel.

CHapej v necem sice vyrustas, ale nikdo ti nebrani abys kouknul jak yijou jini a nerekl si tenhle zivot mi bude milejsi a tamhle to see mi libi a tak bych chtel jednou fungovat.


??? --- 14:51:36 31.3.2006
PARAZIT: Pro lidskou bytost je normální žít s rukama od krve, alespoň zvířecí. Je běžné a hlavně lidské, že když dojdou argumenty pokojné, sahá se po zbraních a je iluzorní věřit v to, že absence násilí je bytostnou potřebou. Je to touhla, která vzniká jako následek vystavení násilí, neexistuje an sich.
NATASHA --- 14:44:28 31.3.2006
PARAZIT: To je dobře, nebyl to dotazník, spíš inspirovník :)
Ale napsal jsi to hezky, zejména: Generacím přikládáme velký význam, neboť sebeurčení může probíhat jen v rámci opozice vůči něčemu- starší generaci, rodičům, státu.. horší je to, jestli že se sebeurčuje vůči sami sobě... Vystihnuto, zejména paradox přerušení návaznosti, osobní egoismus.
DAW --- 14:32:21 31.3.2006
PARAZIT: Ale jo. Aspon ve spolecenskych vedach to tak je. IMHO samozrejme :-)