Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
RELATED - spříznění na cestě
NATASHA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KUATO --- 18:34:33 17.10.2020
po delsi dobe jsem neco sesmolil..

havraní hlava
------------------
koukám na hlavu havrana
stavitelem zavržený kámen úhelný
všad duchů šepot jak z mraveniště
bublání bažin, kol jen hvozd přetemný
prokleté to místo!

temná noc materie
je v jedno s temnou nocí alchymisty
přibíjím na zeď krvavou dračí kůži
vyhlazuji dlaní její strije
a zvu ji Zrcadlem Přírody!

hleď Bože na mé ruce
pokryté mourem uhelným
pošli bělostnou holubici
nechť je mi vůdce
než žal schvátí mé nitro bez ceny!
PANDAMON --- 7:17:16 4.10.2020
KUATO: ok
KUATO --- 20:33:27 3.10.2020
PANDAMON: samozrejme, ze nestydim, protoze boruvky hrebenem nervu, alebrz cesu ;o). kdybys je rval, pomackas je a udelas kasi s listim, ktera je k nicemu. kdyz budou vedle sebe dva keriky - jeden bez boruvek protoze priroda, druhy bez boruvek protoze hreben, tak nepoznas, ktery je ktery. trhani hrebenem boruvci neposkozuje, cehoz nejlepsim svedkem je samo boruvci - nejrozsirenejsi opadavy plevel v horach, ktery roste na stejnem miste bez problemu stovku let a to i kdyz na nem kazdy rok ocese boruvky hreben.
PANDAMON --- 19:35:44 2.10.2020
KUATO: rvát to tím hřebenem, že se nestydíš...
KUATO --- 9:48:04 14.8.2020
[https://i.nyx.cz/files/00/00/21/80/2180081_5efe963ebf2a628d6eeb.jpg?name=boruvky2020.jpg]
oslavit 25te vyroci boruvkareni pouhymi 25 litry nasbiranych boruvek, to je skoro az smutne :o), ale zasejc celodenni pobyt s detma na cerstvem vzduchu se spoustou povidani a vtipkovani jsem si moc uzil, to je mi vzacna vec :o)
NATASHA --- 17:34:09 21.7.2020
KUATO: Ještě přípodotek: o těch jemnějších věcech srdce určitě lépe mluvit z očí do očí;

dost se trápím tím, že se diskusně rozvolňuje a různě zamlžuje, co je jasně špatně.
Zranění působená sexuálním násilím jsou hluboká, špatně se z nich zotavuje. Je to taková ohavná věc pokřivování.
Na druhé straně to, co se skrývá v oboustranném přitakání, bývá velmi krásné, tvořivé, oblažující.
Za sebe tu tedy nemám problém rozlišit dobré a zlé.
NATASHA --- 16:44:01 21.7.2020
KUATO: Ten můj text se týkal záměrně aspektu uplatnění moci, protože tam to shledávám dost jednoznačným.
Navíc mi ani tak nejde o situace jakési pochybné výměny a la Hollywood, ale o situace, kdy strana A pouze získává a strana B pouze ztrácí – od práva na rozhodování o svém těle po právo na nezraněnou duši, abych tak řekla.
Tam pak není žádná relativizace na místě. Strana A je agresor a strana B je oběť.

Můj hlavní zájem je v tom, aby se lidé už od dětství naučili rozumět, kde je jejich výsostný prostor.
Už jsem to dnes napsala jinde:

Myslím, že to nejdůležitější, co máme udělat, je vysvětlit svým dětem, že jejich tělo je jen jejich, že starší či dospělý nemá na nic právo, protože je starší či dospělý, že když se mi něco hnusí, má to dobrý důvod, že pokud "všichni už" a "já ještě ne", nemusím jít proti sobě do jakési domněle nutné zkušenosti.
KUATO --- 16:16:57 21.7.2020
NATASHA: prijde mi, ze je to v realu nekdy dost nejednoznacne. nebudem diskutovat o situaci jasneho znasilneni, na tom neni co resit. ovsem v pripade toho, kdy se holka chce rychleji prosadit v showbussinesu a tak se necha prefiknout nejakym Weinsteinem - to je na jednu stranu z jeho strany zneuziti moci, na druhou stranu z jeji strany krapitko vypocitavost, protoze by taky mohla rict NE a jeji cesta k uspechu mohla byt delsi nebo by se holt musela zivit necim jinym, protoze by se ukazalo, ze proste jine holky jsou lepsi herecky, takze talentem se neprosadi.. nicmene uvedomuju si, ze se bavim v obecne rovine a jednotlive konkretni pripady by mohly mit celou radu svych specifik, diky kterym by celkovy obraz vypadal jinak.

jako obecne mi vztahy prijdou slozite - uz jen tim, ze se v nich setkavaji lide ruznych potreb, zralosti a zkusenosti. to co si vzajemne davaji muze byt a casto byva odlisne. kdyz o tom tak uvazuju, tak bych se nimral i v tom pojmu "laska", ale to bychom se uz vubec nedomluvili, rozhodne ne jednoduse par vetama pres internety.. ale moje vztahova historie zas neni tak kosata, abych mohl trousit moc rozumu. lepsi partner do diskuze naosobno za par dni (co se nabizi) na tohle tema by byla Jana, ale ta bohuzel na Oko nepojede, protoze ji prijede navsteva..
NATASHA --- 15:33:32 21.7.2020
NATASHA: A ještě poznámka: láska (i ta extatická a smyslná) se realizuje druhým člověkem, ale ne jemu navzdory nebo dokonce na jeho účet. Kdo koná bez ohledu, miluje jen sebe, svůj cíl...
NATASHA --- 15:27:12 21.7.2020
SNOP: Je důležité vzít zde (a kdekoliv jinde) v potaz PRAXI těch věcí, praxi, která je prostě agresivním zneužitím pozice moci – staršího vůči mladšímu, silnějšího vůči slabšímu, tlupy vůči jednotlivci, mocného vůči bezmocnému, plánujícího vůči zaskočenému, agresora vůči nevinnému.

Je potřeba, aby se široce rozmohla a stala známou nutnost vyjádřeného souhlasu, jak se to třeba snaží na školách šířit sdružení Konsent. Domnívat se cokoliv je v oblasti intimních vztahů/kontaktů blbina. Vyžadovat cokoliv by měla být ostuda.