Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
mBank
ADAMM
mBank: http://www.mbank.cz/ - Internetové bankovnictví: https://online.mbank.cz/

Pokud máte konkrétní problémy, které potřebujete řešit, můžete se obrátit na správce klubu (nyx pošta; id: ADAMM), který byl zaměstnancem a nějaký ten kontakt tam ještě má.

Co je mBank: česká organizační složka polské banky mBank vlastněné ze 70% německou Commerzbank (2. největší banka v Německu). mBank vznikla v Polsku v roce 2001, v ČR od listopadu 2007.

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TLAMPAC --- 19:18:30 28.2.2020
ADAMM: To je hodně racionalizující přístup. Jak panuje ve službách bank dost parita, tak mně jde vlastně hlavně o dobrý pocit. A ten z tohodle nemám. Více než všechny divoký změny v IB mi třeba vadila spolupráce mBank s Broker Consulting.
VITI --- 15:22:25 28.2.2020
EDERA: ja jednou za 1/4 musim do internetovyho unicreditu, takze mbank mam rad :-)
EDERA --- 14:09:46 28.2.2020
MVEK: Asi to řeším jinak. Po přihlášení rovnou na "historie" v horní lince. Kreditku mám od jiné banky (a ocenila bych tam, kdyby mě to nějak upozornilo, že už mám splaceno, protože jsem blbá a podařilo se mi z běžného účtu poslat splátku dvakrát).

???: A co je "to všechno, do čeho nás nutí"? Fakt jsem nic zásadního ani nezaznamenala.
MVEK --- 13:50:26 28.2.2020
EDERA: To jsi fakt nikdy po přihlášení na hlavní obrazovce s výběrem účtů a produktů neklikla/nenajela na běžný účet a neklikla tam na odkaz pro historii transakcí?
Protože to jsem dělal často, až do loňského roku, kdy tam ten odkaz zmizel a musím kliknout nejprve na Účty, abych dostal téměř stejný výpis a tam už to jde.

To a zmizení odkazu pro splacení kreditky z některé obrazovky jsou jediné dvě věci, které mě opravdu žerou, a přitom v novém IB nějaký rok byly. Jinak jsem si na něj zvykl, ale jsou tam asi věci, které by mě otravovaly dost, kdybych musel provádět mnoho plateb a trvalých plateb a často to měnit.


A zatím jen dvě reklamace platby nebo výběru z bankomatu proběhly docela rychle a v pohodě.
??? --- 13:16:54 28.2.2020
EDERA:
LD_DRTH:
Tak pokud neřešíte UX faily, a děláte opravdu základní operace a všemu do čeho vás nutí se přizpůsobíte, tak se tím proplouvat dá.
LD_DRTH --- 12:11:21 28.2.2020
EDERA: mám to stejně, taky jsem spokojená, nic extra od nich nečekám a či potřebuju, funguje... Občas se něco vyskytne, ale dá se to řešit
EDERA --- 12:03:38 28.2.2020
Začínám mít pocit, že jsem poslední/jediný spokojený klient mBank.:-D Jejich karta funguje, na tu velkou změnu internetového bankovnictví jsem si nakonec zvykla a aktuálně mi nepřijde nijak horší než u jiných bank, s kterými mám zkušenost (a výrazně lepší než UniCredit), když něco nově nastavujou, tak mám dojem, že to dělají po pečlivém zvážení mého obvyklého chování, protože se mě to snad nikdy nedotklo...
ADAMM --- 11:37:39 28.2.2020
TLAMPAC: tak tady je to poměrně popsané - https://www.mbank.cz/...uktum/dokumenty-ke-stazeni/dokumenty/informacni-prehled-pojisteni-vkladu.pdf - btw. zajímavá drobnost je to, že pokud máte účet se spolumajitelem, máte na něj vlastně limit 200k Eur (u disponenta to není).

Ale upřímně já bych zrovna tohle měl v případě rozhodování o bance jako asi 285. položku, podle které bych se rozhodoval. Pokud by byla zrovna mBank na odpis, tak to bude asi hoodně špatný (aktuálně by to znamenalo krach Commerzbank, jedné z největších bank v Německu), takže by už byl čas - opravdu - kupovat konzervy a připravovat se na nejhorší scénáře, kdy nebudou fungovat žádné výplaty, bez ohledu na zemi.
TLAMPAC --- 11:19:34 28.2.2020
ADAMM: to já vím, EU to prosadila ve všech členský zemí. Už mám s výplatou vkladů z FPV i zkušenost. Ale tu zprávu vnímám jako znepokojivou v tom smyslu, že není jasné, jakým kanálem by výplata probíhala, když je vklad pojištěn v Polsku. Zda bych třeba musel na pobočku nějaké místní banky do Polska...
ADAMM --- 11:08:05 28.2.2020
TLAMPAC: btw. ta pravidla jsou jednotná v celé EU. A pojištění vkladů v PL platí od úplného začátku fungování (jen tehdy platilo, že polský limit byl vyšší než v ČR, teď už je stejný).