Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
HRY » rpg » larp
Svět po Pádu a jiné PA skopičiny
PETRIUS
[http://dl.ziza.ru/other/092007/03/other/baranger/01_baranger_109337.jpg]

Svět po Pádu je fiktivní svět. Je to platforma pro PA larpy a akce larpům dost podobné. Ty jsou otevřené všem (po rozumné domluvě) a jejich cílem kromě prožitku je také seznamovat nové lidi s PA žánrem a motivovat je k nadšení pro něj (například skrze zdokonalování PA kostýmů). SpP je svět otevřený kreativním nápadům, kdokoliv se může podílet na jeho tvorbě.

Tento klub pak slouží k debatám o Světu po Pádu, případně aktuální distribuci informací o chystaných akcích. Zároveň zde můžete řešit PA tématiku jako takovou, všiml jsme si že zde na Nyxu oproti Hofy moc zastoupená není. Informace o Světě po Pádu je vhodné čerpat přímo z jeho webu. Jiné věci se busu snažit shromaž ďovat zde na nástěnce...

WEB: http://svetpopadu.blogspot.com/
Facebook: http://www.facebook.com/svetpopadu

Aktuálně se řeší:
Skončil SpP 4
Hledá se místo pro další tématickou akci (ne larp)

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PETRIUS --- 14:03:01 31.8.2009
Nový web a nějaké nové články: http://svetpopadu.blogspot.com/
PETRIUS --- 19:13:14 15.5.2009
ať máte co číst tak tochu bližší info k dané akci...
Definitivní termín je nakonec 5.-7.6.2009
Mezi základní fýčury bude patřit:

Třetinkový systém zranění, jak jej znáte z PASS
Kombinace střelných a chladných zbraní, jak ji známe ze všech PA mediálních artefaktů
Boj, průzkum bojem, průzkum mírem, sabotáže, přepady - pro opravdu otrlé milovníky akce, a to ve dne, za soumraku i v noci!!!
Využití pyrotechniky, vozidel, psioniky a dalších netradičních prvků v boji
Herní mechanika, známá z PASS - nebezpečný terén, pasti, rediace, hledačství
Pravá, nefalšovaná, domácí postkatastrofická strava - překvapivě chutná
Celodenní zábava pro všechny milovníky aktivního, postkatastrofického šrumce, včetně reálmného spánku!!!
A mnoho dalšího

Stručné pozadí příběhu
Války o vodu začínají v době, kdy je objevena Čistá bažina – bohaté naleziště vody, které bylo do nedávna skryto. Původní obyvatelé, kteří místo drželi v tajnosti záhadně zmizeli. O nalezišti se velice rychle dozvídá Nový Post – svobodné město, jehož mocenská struktura i prosperitánské náboženství je na vodě a její kontrole založeno.
Na čistou bažinu si však dělá nárok i Autokrat - sjednotitel a vůdce různých skupin banditů a hrdlořezů, který se po úspěšné kariéře nájezdníka rohodl usadit a vybudovat v okolí hradu Bezděz svou vlastní tyranii.
Autokratovy síly jsou sice menší, než síly Postu, ale jednotky Postu to mají k Čisté bažině nepoměrně dál. Post se navíc potýká s vnitřními problémy, které mu brání poslat do války veškeré své jednotky. Kdyby se Autokratovi podařilo Post porazit, mohlo by na údělných územích Postu dojít k řetězové reakci a autorita svobodného města by se začala rozpadat.
Válka o vodu, jak se nadcházející bitvě již začalo říkat, tedy tak jako tak ovlivní běh dějin na sever od Zóny (Trosek Prahy). Obě strany zuřivě zbrojí a povolávají své nejlepší jednotky – do hry se bezesporu zapojí i Cech nábojářů, který je vždy tam, kde je třeba zbraní.
Dojde k pádu Svobodného města nebo bude poražen samozvaný tyran, aby na jeho místo nastoupila tvrdá pravidla Postu? Rozhodnout o tom můžeš právě ty!
PETRIUS --- 19:07:54 15.5.2009
Lidi bacha!
Pokud si chcete užít Postapo a to spíše na akční rovině, tak byste něměli chybět na akci PASS Warfare - války o vodu. Pořádá to Marťušák, ikona PA larpu a bude se jednat především o bitevní akci. Zbraně budou airsoft i chladné, scénář bude nastaven tak, aby i lidi s chladnýma zbraněma měli smysl (už to bylo vyzkoušeno v únoru a je to fakt prča - mačety proti brokovnicím!)
více info na http://passnet.ning.com/ - je to komuitní server na spůsob Facebooku (ale dá se domluvit s orgy, že by vám distribuovali informace i jinými kanály)

Kromě akce zaměřené především na boj (ikdyž roleplay má prostor) se dá možná čekat neformální turnaj Juggerů - to je právě v jednání.

Termín je 5.-7. června
PETRIUS --- 10:44:44 21.4.2009
Tak konečně je tu máme! Fotky od Skota (bloďák s obrovským foťákem)
http://photo-art.cz/svet_po_padu/
PETRIUS --- 18:47:22 20.4.2009
příští víkend (čarodějnice) jsou Ochori, poměrně nenáročné PAčko s chladnými i střelnými zbraněmi o jednom městečku v Pustině. budeme hrát problémovou část obyvatel takže asi docela dost akce a psiny. To říkám jen tak, kdyby měl někdo si s námi zajet ven, posekat a postřílet pár lidí a ještě neměl program na čarodky... :-)
MRTREVOR --- 17:18:59 18.4.2009
:P .. tedy slint! Ikdyž tys vypadala dobře i jako Lovkyně.. ;)
LORD_SHAPER --- 16:12:13 17.4.2009
AKKASHA: No to rozhodně musíš!
AKKASHA --- 16:07:19 17.4.2009
MRTREVOR: že bych si pořídila něco podobného ?...