Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Voňavý život - parfémy, parfuméři, historie, teorie
CNV
O parfémech a vůních zeširoka - pojďte si pokecat o tom, jak se vyrábějí, kdo vymyslel Chanel No. 5, čím se voněla Kleopatra a proč voní Angel po cukrové vatě.

Kde je teorie, ať nechybí praxe - vyšmelíme vzorky a učicháme se xmrti! K tomu si můžeme dát výlety do světa exkluzivek a vintage pokladů.
Chodíte-li očichávat a testovat, pochlubte se, co jste dneska zkoušeli a jak vám to vonělo nebo nevonělo.

Jako bonus nabízím parfémovou poradnu pro nováčky - co si vybrat, kam to nosit a kde to nejlevněji sehnat. Nechci ze sebe dělat tu pravou a jedinou odbornici a doufám, že budeme na případné dotazy reagovat všichni, ale vyzkoušela jsem ledacos a můžu nabídnout přehled v parfémové produkci.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MALKE --- 20:18:58 19.10.2013
Kdyby tu náhodou bylo jiné osazenstvo... ostatním se omlouvám za spam:
Z
náte nějakou opravdu šeříkovou vůni? Používala jsem Yves Rocher, která opravdu voněla jako šeřík, a to, za co ji vyměnili, je smutná parodie.
SOLEI --- 14:04:51 13.9.2013
Mno, ty "lepší" hotely si vytipují nějakého parfémáře (za každou vůní figuruje její autor "nos") zadají mu požadavky po čem by to mělo vonět a on vytvoří vůni - například luxusní švýcarský hotel osloví slavného pana Ericha Zibermanna a ten jim vytvoří vůni peněz. Ale to asi nechceš.
V nákupních centrech a jiných větších podnicích to řeší podle toho kolik jsou ochotní investovat. Obvykle rozprašují interiérové vůně přes klimatizaci a nebo mají různé automatické rozpršovače. Pak už záleží na ceně - nechat udělat je nejdražší, dají se koupit už hotové za desítky korun, nebo jde cena do stovek a tisíců (Cavalli). Bohužel, přímo kontakt na nějakou osobu dát nemůžu, ale můj osobní názor je, že pokud to nemáš pro nějaké luxusní a extrémně reprezentativní prostory, tak bych rozhodně šla do již vytvořených interiérových vůní, kterých je na trhu přehršel, než abych platila nějakou tetku z horní dolní co sestavuje v JP parfumeriích vůně na míru.
ASSID23 --- 13:22:32 13.9.2013
Ahoj všichni...dokázal by mi někdo poradit kde se dá sehnat nebo kam se obrátit pokud bych potřeboval vytvořit speciální vůni pro podnik? jestli existuje nějaká taková firma nebo kdo se tím může zabejvat. Jak to třeba řeší v nákupních centrech a větších nočních podnicích:o) budu rád za každou pomoc. díky.
GGG --- 17:58:21 16.2.2013
BARUNKA: diky!
BARUNKA --- 17:46:47 16.2.2013
GGG --- 11:23:33 14.2.2013
Prodava nekdo v Praze COMME des GARÇONS?
AKI4CE --- 14:12:06 13.2.2013
ahoj, jdu sem s prosbou o pomoc
nevite nekdo, kde se da v Praze v kamennym obchode sehnat Estee Lauder - Pure White Linen Light Breeze - je to ta zelena
maji bilou a ruzovou, ale tuhle ne...a stale se vyrabi - jediny mista, kde ji maji urcite jsou duty free shopy na letistich

Pure White Linen Light Breeze | Estee Lauder Official Site
http://www.esteelauder.com/products/610/Product-Catalog/Fragrance/For-Women/Pure-White-Linen-Light-Breeze/index.tmpl
SOLEI --- 10:52:29 13.2.2013
ELISKOVA: Fragonard neni až tak moc drahý, část vůní je k dispozici v Praze v Panské pasáži.
ELISKOVA --- 10:35:15 13.2.2013
Já měla doma zas nějáký parfémy,co jsem si kdysi přivezli z dovolený ve Francii z Grassu (Fragonard) a ty jsou teda parádní... ale jsou drahý jak blbec a v Praze se asi ani nikde koupit nedaj. Ta jejich továrna na parfémy je ale naprosto božííí :D
SOLEI --- 8:43:45 13.2.2013
Myslím, že Muschio bianco je od nich nejlepší, druhá co se mi líbila nejvíc byla Olio Argan e fiori di arancia, či tak nějak, ten zbytek byl nevýrazný. U nich je problém v tom, že těch vůní mají strašlivě moc a navíc nemáš šanci zkoušet všechny na jednom místě.

Já teď koukám na tohle http://www.heritageberbere.com/ a přemýšlím nad tím, jestli kupovat na slepo nebo ne. Mizerové totiž neposílají vzorky.