Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Technoparanoia (Facebook, Google latitude a další) + NSA + účinné postupy při obraně soukromí
XCHAOS
Internet, sociální sítě a jiné nové komunikační technologie. Debata o možnosti jejich využití a zneužití.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GORG --- 21:38:46 30.6.2015
QWWERTY: Pro mě to bylo, že jsem necthěl žít život ve strachu. Nejsem v tom naivní, ale zároveň mi to přijde trochu jako krok k tomu, aby k tomu zneužití nedošlo (něco jako když v Červeném trpaslíku namísto, aby loď replikantů pronásledovali, tak od ní letěli rychle pryč - protože tam tedy logicky museli dát bombu, a proto utíkají, jinak to nedává smysl :-)) - prostě udělat krok jakobych žil v realitě, kde se toho bát nemusím.

A to jsem svého času, když mi třeba volali z Amnesty international ohledně mého členství, ať nadiktuju adresu, kam mi pošlou průkazku a tak, tak jsem jim to odmítl říkat do telefonu, a domluvil se že tam raději zajdu osobně. Trochu vyzvídali pak, jestli mám nějaký důvod si myslet, že jsem někým pronásledovaný :-)) Nn, jen obezřetnost.
QWWERTY --- 21:09:45 30.6.2015
QWWERTY --- 21:09:08 30.6.2015
GORG:
1) plně si uvědomuju, viz [ QWWERTY @ NTW23 - FREETEKNO.CZ --- vzdej uctu ikonam! ]
to že "nemám co skrývat" je bullshit víme všichni, protože ve slušné společnosti říká "pokud se tě to netýká, tak ti do toho nic není"
2) ofc že žijeme v době, kde neuronový sítě jsou schopný zpracovat personalizovanej profil pro každýho z nás - otázkou je kolik dat k personalizaci jim dáme, ale to jsme obecně u redukce digitálního footprintu

ale 3)!
to mi přijde jako docela podstatnej sebreflexní bod celé technoparanoii
kolik z vás už potkalo svůj breaking point ... mindset, kdy se to ve vás nějak zlomilo, frustrace vyhrála nad ideály a udělali jste [částečný] ústupek svým zásadám, aby jste si ulehčili život?
zbyl vůbec nějaký straight edge idealista, který je v tomhle morálně konzistentní?
nebo jste tak schizofrení, že dokážete udržet naprosto separovaný dvě digitální identity?
...taky si občas přijdete jak luditi, kteří se bouří proti sociální revoluci, kterou přinesla naprostá změna technologické úrovně, ačkoliv jsou naprosto bezmocní zvrátit směr vývoje?

ofc je spousta věcí, jejichž pravděpodobnost zneužitelnosti se jeví tak mizivá, že ustoupíme v rámci zachování vlastního pohodlí / kooexistence se svým sociálním okolím
sám jsem jich udělal víc než bych chtěl...
GORG --- 20:45:09 30.6.2015
QWWERTY: No, nebezpečný je myslím posuzovat zneužití z pohledu svobodné společnosti. Stačí jedny zmršený volby a celý ten "nemám co skrývat" aparát bude k dispozici těm, který zajímají hlavně tvoje osobní informace. Ať už na vydírání nebo i na psychologickou manipulaci. S dobrým přístupem k informací můžeš třeba i vyvolat psychologický kolaps, psychózu - tyhle praktiky používali Němci za totality. Třeba ve snaze vytvořit v dotyčným pocit, že se zbláznil.

Druhak mi přijde, že z nějakého důvodu vycházíš, že tohle někdo musí řešit ručně. Ať už cílený marketing tak i cokoliv jiného můžeš zautomatizovat. O tom se ani komunistům nesnilo, že by reálně mohli sledovat každého jediného člověka.

Na druhou stranu něco se ve mě svého času zlomilo, a už to neřeším (moc) .. mám mail na gmailu, synchronizujou se kontakty s mobilem (když ztratím telefon, prostě mám všechny kontakty na cloudu), kalendář.

I když snažil jsem se třeba kamarády, co mají třeba nějaký svůj byznys raději nikde nepřidávat do přátel, abych eliminoval možný dojem, že nějak souvisíme. Člověk s tolika protisystémovými názory by mohl být nebezpečný, pokud ho někdo propojí s penězi, takže by se mohli pokusit zlikvidovat jeho byznys.
QWWERTY --- 15:35:33 30.6.2015
RADIQAL:
#1: jak moc exponovanej jedinec radikálních/finančních hnutí jsi, aby jsi někomu stál za analýzu tvýho osobního života, rutin a zvyků?
#2: plánuješ tam ukládat kompromitující data, ať už vůči sobě nebo jiným osobám, který by jsi rád kryl?
#3: plánuješ tam ukládat citlivý osobní údaje? (rodný číslo, kreditky, PINy)

pokud je na všechny 3 otázky odpověď ne, tak imho jediný čeho se můžeš bát je max. cílenej marketing
trošku tricky může být malware/adware, protože občas (výjmečně, nic běžnýho) jsou infikovaný aplikace i na SW store

hlavně pořiď něco, co umí Cyanogen a dá se pohodlně rootnout
díky tomu dostaneš systém ve kterým je míň bloatwaru a zároveň budeš moct jednotlivým aplikacím odebírat práva ke službám který nepotřebujou/nechceš aby mohly
kolega dneska ukazoval, že novější Cyanogen už to má built-in a není potřeba používat XPrivacy
RADIQAL --- 14:19:31 30.6.2015
QWWERTY: skenování na 40 stop? to se možná ty burky budou nakonec hodit. Takový sympatický anonymizer a vono se kvuli tomu nadělá....

Jinak, já už dlouho špekuluju nad tím, jestli si pořidit dumb(smart)phone respektive tablet - prostě přenosnej kalendář (s přístupem na net), funkční textovy editor a čtecí zařizeni v jednom - a kvuli všemožnejm těmhle paranoiám se zdráhám.

Co byste poradili?
VIXLE --- 19:59:33 26.6.2015
Toshiba : Press Release (18 Jun, 2015): Commencement of Verification Testing of Quantum Cryptographic Communication System that Theoretically Cannot be Tapped
https://www.toshiba.co.jp/about/press/2015_06/pr1801.htm?from=RSS_PRESS&uid=20150618-3787e
??? --- 14:25:56 26.6.2015
QWWERTY: jo, proto mam v telefonu holej android v podobe cyanogen

pokud se nepletu, tak i google davno pracuje na vyhledavani v obrazcich,minimalne mu dneska funguje vyhledavani dle obrazku, zadas link a nebo nahrajes soubor a hleda ti minimalne tusim podobny.

fb nevim, ucet nemam a co se tyce tlacitek like a podobnych sledovacich kryplitek, blokuje je pomoci ghostery a noscript
QWWERTY --- 14:05:43 26.6.2015
???:
a) politik za pirate party != piratebay
b) kompromitovaný bylo i chromium, takže to doporučení moc nepomáhá
c) zkusí to znovu a jinak - typická salámová metoda
viz politika googlu (stejně jako FB) - "There are many exciting things you could do that are illegal or not allowed by regulation,"no a mezitím FB pracuje na nové face recognition technice
Nový algoritmus Facebooku vás na fotkách pozná, i když nejste takřka vidět | cdr.cz
http://cdr.cz/clanek/novy-algoritmus-facebooku-vas-na-fotkach-pozna-i-kdyz-nejste-takrka-videt
37 000 fotek s 581 různými osobami, 83% úspěšnost

+ se v novinách mihlo tohle
Researchers develop long range Iris Scanner to pick up criminals from 40 feet
http://www.techworm.net/...rs-develop-long-range-iris-scanner-to-pick-up-criminals-from-40-feet.html
Anywhere between six and 12 meters, it will find you, it will zoom in and capture both irises and full face.
??? --- 13:43:52 26.6.2015
QWWERTY: jo to je tenhle paranoik z piratebay... :P
a) neni se co divit, je to google a google svoje veci dava sice zdarma, ale za jistou cenu. kazdy uzivatel androidu zna.
b) proto nepouzivam chrome a spis kdyz uz nekdo ho chce, tak chromium.
c) stara zpravicka.

Google has removed an extension from its open source browser Chromium after people complained that it had been downloaded without permission and then listened to users through their microphones.

Google bows to pressure to remove eavesdropping extension from Chromium
http://betanews.com/2015/06/25/google-removes-eavesdropping-extension-from-chromium/