Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Technoparanoia (Facebook, Google latitude a další) + NSA + účinné postupy při obraně soukromí
XCHAOS
Internet, sociální sítě a jiné nové komunikační technologie. Debata o možnosti jejich využití a zneužití.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
XCHAOS --- 14:44:01 31.12.2013
2014 preview: Private internet to beat the spooks - tech - 30 December 2013 - New Scientist
http://www.newscientist.com/article/mg22029485.400#.UsLJ1d9dKF0
The financial costs are already mounting. The Information Technology and Innovation Foundation, a Washington DC think tank, reckons US firms could lose $35 billion in sales in the next two years because of fears over snooping by the US National Security Agency (NSA).
XCHAOS --- 9:57:33 31.12.2013
The NSA Uses Powerful Toolbox in Effort to Spy on Global Networks - SPIEGEL ONLINE
http://www.spiegel.de/...nsa-uses-powerful-toolbox-in-effort-to-spy-on-global-networks-a-940969.html
The unit, it goes on, has "access to our very hardest targets."
XCHAOS --- 9:42:24 31.12.2013
Silvestrovské vydání
DailyTech - Report: NSA Intercepts PC Deliveries, Pays Cybercriminals to Spy on Americans
http://www.dailytech.com/...s+PC+Deliveries+Pays+Cybercriminals+to+Spy+on+Americans/article34005.htm
??? --- 20:19:14 30.12.2013
QWWERTY: Tak pod tohle, co jsi napsal, se s chuti podepisu... A pritom operatori to nechteji...
QWWERTY --- 19:26:52 30.12.2013
btw mnohem víc mě v tom článku děsí "GSMA přepokládá, že integrované SIM karty v dohledné době úplně vytlačí dosud převládající formát výměnných karet"
QWWERTY --- 19:22:23 30.12.2013
XCHAOS: američani ale o wifi nestojí - vždyť by museli manuálně roamovat nebo se nastavovat s utlitou ala Llama
jeden příklad za všechny je rozšiřování Small Cell sítí - jasně pro kancly skvělá věc na dořešní pokrytí v interiéru, jenže oni si to kupujou lidi i domů
tzn. zaplatí za datovej tarif + zaplatí za domácí internet ... pak do domácího internetu píchnou small cell, aby mohli surfovat přes placený 3G (který přenáší data přes jejich přípojku)

tak jako tak, telefon je obecně bezpečnostní díra a věci který je třeba tajit, bych přes něho vůbec nepřenášel
??? --- 16:13:40 30.12.2013
XCHAOS: Podotykam, ze clanek jsem necetl - ale ciste z voleje: pokud chces mit duverny hovor, pak je rozumne jej sifrovat nejakym rozumnym zpusobem (v tuto chvili takovy - pro absolutniho paranoika - neznam - certifikovanym sifrovacim telefonum paranoik verit nebude a navic jsou ultradrahe). Jinak SIM je prostredek, kterym se zarucuje (az na zname chyby v sifrovacich protokolech u 2G) identita subscribera vuci operatorovi. Na zaklade tohoto jsou i zpoplatnovane sluzby zprostredkovavane operatorem. V tomto smyslu ma tedy cenu spolehat se na operatora. Podotykam, ze ted se nebavim o moznem zneuziti telefonu malwarem, pokud mas "dostatecne chytry" telefon.
GORG --- 15:23:22 30.12.2013
XCHAOS: Ad šifrování. No to by mě zajímalo, protože jsem nedávno slyšel od kamaráda, že slyšel, že na všechny ty podpisy má backdoor NSA? Tedy by odpadávala otázka prolomení 128bitového klíče. Ale myslím, že to spíš nějak zkomolil. To snad nemají? Ale určitě mají backdoor Windows, Android a chtějí to i po Linuxu (nebo aspoň otec Linuse T. tvrdil v parlamentu či kde (on je EU poslanec), že ho kontaktovali, aby do Linuxu přidal backdoor do NSA)

Už jsem našel http://falkvinge.net/2013/11/17/nsa-asked-linus-torvalds-to-install-backdoors-into-gnulinux/
XCHAOS --- 13:42:07 30.12.2013
GORG: tak já myslím, že všichni euroskeptici by si měli nejdřív (povinně) vyzkoušet žít nějaký čas v USA a "užívat si" některé tyhle proprietární vychytávky... no, mobilní komunikace mají samy o sobě tolik problémů (jakkoliv základní nápad je dobrý), že možnost výměny SIM karty je u GSM jen zanedbatelný detail (samozřejmě by to mělo mít slabší vykrývací výkon, pokud to lze, takže by to mělo doma přeroamovat na nějaký lokální vysílač a ztlumit se... smartphony s možností datové připojení přes wifi jsou krok správným směrem, ale jen nepatrný krok...)

mobilní síť nevyřešíme, ale spíš se začíná naskýtat otázka: jak skutečně zašifrovat něco, co fakt chceme zašifrovat pořádně? (a zatajit, že je to zašifrované). v dnešním světě není moc hardwaru nebo softwaru, kterému by šlo skutečně věřit.
GORG --- 13:36:44 30.12.2013
XCHAOS: No a pak jsou tu ty US telefony, kde nemají SIMku vůbec, a připojuje je operátor. Takové asi ani nejdou odblokovat. Tyjo ale zkuste si na nich testovat nějaký software... je k tomu potřeba koupit za pár set tisíc vlastní vysílač, aby člověk nahrál svou aplikaci do toho telefonu, protože žádný jiný typ uploadu nové aplikace nepodporovaly. Pro každý nahrání bylo potřeba ten vysílač asi pět minut nastavovat. Ale to jsem trochu odbločil..