Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Microstock - prodáváme fotky
BLACKX
Klub o prodávání fotografií skrze servery typu ShutterStock, iStockPhoto, Dreamstime, BigStockPhoto a podobné. Fotky se neprodávají za drahé peníze a proto je možné jich prodat mnohem více oproti tradičním stock fotobankám.

Podělte se o Vaše zkušenosti!

Pár informativních odkazů:
Co to vůbec je: http://en.wikipedia.org/wiki/Microstock_photography
Blog o zkušenostech s prodejem: http://www.microstockdiaries.com/
Forum o microstock fotobankách: http://www.microstockgroup.com/
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PULKA --- 19:04:54 21.4.2017
BLACKX: Taky se mi to stalo asi před temi týdny, nakonec to hodili za hlavu i když jsem říkala, že jsem na to zapomněla a že to klidně doplatím, ale bylo to asi jenom $50... Jsem ráda, že jsem to letos vyřešila.
CUCHULAIN --- 8:43:46 12.4.2017
BLACKX: nebo víc anonymizovat :)
BLACKX --- 13:24:24 11.4.2017
Pro zajímavost, kdyby vás napadlo vyhýbat se zdanění příjmů: Právě jsem dostal dopis od FÚ a po telefonátu jsem zjistil, že jim došel z Kanady přehled zaslaných výdělků (nebo něco takového) za rok 2014 a chtějí se přesvědčit, že jsem ty příjmy zdanil. Já jsem snad v pohodě, daním to běžně, jen ještě nevím, jak se to přesně dokládá/dokazuje. To zjistím příští týden na FÚ, asi jim stačí donést výpis z PayPalu a možná nějaký dopis, co mně kdysi došel z CanStockPhoto nebo čeho. Tak to poberu a třeba mě nezavřou :) Každopádně doporučuju to taky danit.
??? --- 12:55:17 8.4.2017
Jak je to s DPH a fotobankami, pokud uz je clovek platce, tak musi pripocitat dph i platbam z non EU statu, nebo se pricita jen k tem co jsou v EU? (myslim ze fotolia)
GEEK --- 10:11:07 7.4.2017
nezpozoroval jste nekdo lepsi prodeje na fotolii? minuly rok jsem mel prodeje z fotolie daleko za shutterstockem (mluvim o mini-vydelcich z par obrazku) a ted mi fotolie shutterstock predehnala. ze shutterstocku mam navic furt jen drobny ze subscription, kdezto z fotolie predplatny malokdy, vetsinou vyssi vydelky.
ze by to bylo diky propojeni s adobe stock?
BLACKX --- 14:01:26 23.3.2017
CUCHULAIN: Mně pozvánka normálně přišla a jsem zaregistrovaný. Mrkni na forum na microstockgroup.com , jestli tam někdo nemá podobné problémy.
CUCHULAIN --- 10:39:21 23.3.2017
prodáváte někdo na iStockPhoto?
všiml jsem si, že prodejní nástroje přesunuli jinam (esp.gettyimages.com) a je tam hláška, že autorům rozesílali 6.2.2017 pozvánku. akorát mi zatím žádná nepřišla a na dotazy přes support form neodpovídají.
máte někdo jinou zkušenost?
KARYSLAV --- 21:31:06 9.3.2017
EGGH: Ten hlavní důvod je v tom, že se jim každej den na hlavu sypou nový a nový pokyny, který si navzájem odporují.

Taky proto, že nemají přístup k vyšší autoritě která jim má pomoct automaticky, ale ta vyšší autorita je přetížená dotazama a trvá to dlouho než z ní něco dostanou.

A taky proto, že si na ministerstvu dělají co chtějí, a nekonzultují to s lidma z praxe. A nemají analýzy dopadu. Rozhodně ne pro okrajový činnosti.

Což je smutný, u ministerstva, který by mělo být průkopníkem Big data ve státní správě :(
EGGH --- 7:26:23 9.3.2017
BLACKX: Proč to ale neví dámy na finančáku? Zkus si na libovolnej zavolat. Já už jsem z té situace u nás docela zoufalej.
KARYSLAV --- 23:46:42 7.3.2017
BLACKX: jojo. Nyx mám ještě z doby, kdy jsem se nechtěl prezentovat jménem :) tak je to po skautsku.

Já jsem rád, že ten paypal je aspoň pro převody bez EET.