Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Dětská kniha
LUCCHA

Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.

[http://www.synaesthesia.mysteria.cz/home/nyx/kids/cccd01.jpg] [http://www.luccha.wz.cz/knihy/hlavicka.jpg] [http://www.synaesthesia.mysteria.cz/home/nyx/kids/rsk.jpg]

Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

"Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .


Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ANNAWA --- 15:56:36 20.6.2014
BEBERA:
MAGGIE: na to, před čím nás Ajdar chrání, Bart narazil zrovna včera, taky čteme denně. U nás to přešlo v nějakou enviromentální debatu.
Akorát se nám trochu tluče Ajdar s vesmírem, protože tam Země v jádru Ajdara nemá :-)
MAGGIE --- 15:03:41 20.6.2014
BEBERA: už se na to taky těšíme - Jenda ji má dostat k svátku od babičky.. taky měl kolem toho hodně zajímavých dotazů, zkrátka takové knihy jsou přesně dle mého gusta :) a když na něco nevím odpověď, přece stačí upřímně říct, že to nevím, že je to zajímavá otázka a co si dané dítě myslí, kolikrát se pak rozvine hodně zajímavá debata
BEBERA --- 15:00:58 20.6.2014
MAGGIE: tak Ajdar je pro syna (3,75 roku) pecka, čteme ho už několik večerů pořád dokola... :) Chvíli teda řešil kdo a proč se proměnil a kdo ne, ale do očí bijícího faktu, že ptáci vzlétli a přitom mezi nebem a zemí byla jediná Matylda, toho si zatíím nevšiml. Zato mi položil otázku, před čím nás vlastně ten Ajdar chrání. Nedokázala jsem na ní úplně srozumitelně odpovědět, takže teď poslední stránku musíme přeskakovat :)
MEDOULKA --- 21:29:21 11.6.2014
ANNAWA: :)) tak to jsme rodinne vyresili tak, ze je tam psano jedina byla mezi nebem a zemi:)

vsem moc diky za odpovedi.
my kolem toho po prvnim precteni mlceli a tvarili se divne a pak knizku nechali volne neuklizenou, jak byva zvykem, kdyz je nejaka nova, aby se k ni dalo vracet, ale zatim bez zajmu. tak uvidim:)

btw. předspaňovou ted mame http://www.baobab-books.net/lililinda-superhvezda a uzivame si ji vsichni moc, hlavne kolazove obrazky, doporucuju:)
ANNAWA --- 9:09:09 11.6.2014
SYMAQ: jasně, však píšu, že to řeším já.
SYMAQ --- 9:05:16 11.6.2014
ANNAWA: ale tohle děti apriori přece neřeší ... prostě se proměnili a hotovo ... bo ano? ='))
SYMAQ --- 9:04:31 11.6.2014
MEDOULKA: nejdříve to byla ilustrace sama ... pak to, že holčička skáče prež švihadlo .... pro mé 4 leté dítě zatím nedosažitelná záležitost .... a prohozené části zvířat a lidí a názvy ... a taky neohrožená holčička na cestě ...
ANNAWA --- 8:56:21 11.6.2014
MEDOULKA: Já jsem sice taky trochu rozpačitá, ale B chce číst knihu každý den několikrát, nakonec i mně se líbí, že je to zase něco jiného, než zná a máme v knihovně. Osobně nechápu jen to, že se proměnili i ptáci, když přece minimálně někteří z nich museli být v době, kdy Ajdar zatřásl zemí, v letu :-)


MAGGIE: jj, mi u toho nakonec taky vedeme spoustu řečí a to se mi líbí.
MAGGIE --- 0:36:15 11.6.2014
naše děti se ptaly na leccos, co není přímo řečeno, a to se mi právě na tom moc líbí - lze si domýšlet a není to nikdy špatně, plus jsme k prvnímu čtení dostali úžasný, podrobný komenář od jedné pětileté holčičky, která knihu dokonale znala, a popravdě možná i to bylo tím prvním impulsem, proč mne ta kniha tak zaujala
KAIRRA --- 21:52:14 10.6.2014
MEDOULKA: mně to taky přijde scenáristicky nevyrovnané (hrozně dlouhej úvod a pak honem honem a konec, ten taky mohl bejt rozvedenej víc, nebo třeba zmíněnej v úvodu - jakože v tom idylickém království někde vrtají do země).