Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Dětská kniha
LUCCHA

Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.

[http://www.synaesthesia.mysteria.cz/home/nyx/kids/cccd01.jpg] [http://www.luccha.wz.cz/knihy/hlavicka.jpg] [http://www.synaesthesia.mysteria.cz/home/nyx/kids/rsk.jpg]

Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

"Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .


Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MAARISTAAN --- 7:45:33 22.12.2012
Na poslední chvíli před Vánoci jsem se vydal na doporučení http://kniholub.blogspot.cz/2012/12/kniholub-odporuca-chrochtik-kvikalka.html (obrazky uvnitř) do knihkupectví a pořídil synovi dárek.

Je naprosto skvělá!

[http://www.citarny.cz/images/stories/knihy/chrochtik_kvitalka.jpg]

"Příběh plný dobrodružství napsala úspěšná autorka knih pro děti Ester Stará. Velkoformátovými ilustracemi ho vypravila Martina Matlovičová, jedna z nejtalentovanějších výtvarnic své generace. Autorky se již setkaly při práci na knize A pak se to stalo!, za kterou následně získaly prestižní ocenění White Raven udělované Internationalen Jugendbibliothek v Mnichově a Zlatou stuhu za ilustrace. Chrochtík a Kvilkalka na cestě za blýskavým prasátkem je nadčasová a srozumitelná pohádka s poselstvím, ve které nechybí humor, napětí ani láska. Výpravné poetické ilustrace plné zvířátek jsou ozvláštněny komiksovými bublinami a podpořeny dynamickou grafickou úpravou. Strukturovanost textu a odlišení jednotlivých rolí přivede ke čtení i začínající čtenáře, probudí chuť ke čtení. Ztvárnění knihy v sobě spojuje moderní akční prvky s československou ilustrátorskou tradicí. Vychází v nakladatelství 65. pole v nové edici kvalitních dětských knih Políčko. "
SUPCZ --- 23:28:29 18.12.2012
???: Je to pravda, že v klasických pohádkách se většinou bráchové odrovnaj, Jiřík uřízne svému koní hlavu a tak. Nicméně to je asi něco jiného než co si představuju pod strašidelnou pohádkou. Jako malej jsem se bál u Devátýho srdce nebo právě zmiňovaného Krabata. Asi holt hledám něco jiného.
??? --- 15:41:11 17.12.2012
SUPCZ: Já jsem s těmi pohádkami naopak spokojený - rozhodně mi nepřijdou bůhvíjak násilné ani depresivní. Je to sice taková zvláštní směska, ale našim klukům se moc líbily. Od té doby se poohlížím po nějakých dalších drobných horůrcích jako byla Parádnice Sally.

Ostatně, co se týče děsivosti pohádek, pořád je IMO na vrcholu klasika. Takový Rubášek od bří Grimmů je opravdu hodně pochmurný...
SUPCZ --- 22:25:35 16.12.2012
GORMIE: Jo to je přesně ono. Mám oba pány rád, ale tohle asi vynechám. Těšil jsem se třeba na Čarodějova učně, ale trochu mě to zklamalo - na základě Zemanovi filmové adaptace jsem čekal trochu víc tajemna.

TAYLES --- 20:48:29 16.12.2012
GORMIE: to mi připomnělo jakýsi starý soubor pohádek od F. Stránecké - bylo to něco v tom stylu, že ďáblové, převlečení za chasníky, požírali v kostele nemluvňata a tak podobně. vím, že jsem se k tomu dostala někdy ve školce a rodiče pak tu knížku někam schovali a nechtěli mi ji vydat - tehdy mi to připadalo spíš nezvyklé než co jiného - do té doby jsem vždycky slyšela jen o chlupatých kačátkách a podobně. ony pohádky měly totiž původně varovný účel - například Karkulka měla především upozorňovat na to, že v lese a od cizích lidí hrozí nebezpečí a měla být strašidelná a děsivá. Dneska jsou pohádky spíš pro rozvíjení fantazie nebo na uklidnění před spaním
LUCYA --- 20:38:48 16.12.2012
SUPCZ: četli jsme jen něco.
GORMIE --- 18:57:38 16.12.2012
SUPCZ: To myslíš "Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky"? My jsme je celé přečetli a většina je sice v pohodě, ale pár jich je fakt za hranicí. Například někdo zavraždí dítě, jehož matka je pak z té vraždy křivě obviněna. Trest je následující: useknou jí ruce, dají jí nůši s tím mrtvým dítětem a vyženou ji. To je silná káva i na mě, natož na děti.

(BZW, zdravím osazenstvo klubu, který již delší dobu sleduji)
SUPCZ --- 16:09:44 16.12.2012
Co říkáte na Žáčkovi strašidelné pohádky? Chvilku jsem tím listoval a nemůžu se rozhodnout, jestli tam není těch usekanejch hlav trochu moc.
SKOLD --- 14:32:42 14.12.2012
PUKPUK: Já dlouho sháněl a nesehnal Mikulkův debut Aby se děti divily, mám tu knihu moc rád.
PUKPUK --- 10:56:19 14.12.2012
ZIVEL: Taky me Mikulka bavi. Hlavne knihy co vysly v 60tych letech. Snazil jsme se je sesbirat , stejne jako dalsi detske knihy 60 - 70tych let, po antikvariatech. Na Mikulkovi mam rad nejen ilustrace ale hlavne jak pise. Pro me je jeho knizka O zviratkach a divnych vecech jedna z nejlepsich ceskych detskych knih a myslim ze by bavila i dnesni deti, jelikoz fantazie textu je nadcasova.