Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Dětská kniha
LUCCHA

Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.

[http://www.synaesthesia.mysteria.cz/home/nyx/kids/cccd01.jpg] [http://www.luccha.wz.cz/knihy/hlavicka.jpg] [http://www.synaesthesia.mysteria.cz/home/nyx/kids/rsk.jpg]

Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

"Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .


Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TAYLES --- 12:56:15 31.3.2012
na Kosmasu je znova k mání spoustu dětskejch Dahlů (vydali znova Matyldu, Jakub a obří broskev i Obr dobr..v květnu vyjde Danny, mistr světa)
TETA_JELENA --- 12:36:42 30.3.2012
ja jsem prave vcera oprasila vsechny moje detsky knizky, mam jich snad 200 a sem tam narazim v antikvariatu na nejakou, co sem znala a chybi mi ve sbirce. uz se moc tesim, az je budu Zuze cist. kazdy vecer uz ted usiname nad jednodussima pohadkama, tak snda nam to vydrzi.
kdyz jsme byli mali, tak sme u pohadek, co mamka cetla neusinaly se segrou jen my,a le i tatka:)))
UMA --- 11:20:46 30.3.2012
PARCELKA: teda..! to vypada dobre!:)
PARCELKA --- 12:14:48 26.3.2012
ZIVEL --- 9:40:23 21.3.2012
Petr Sís získal prestižní mezinárodní Cenu Hanse Christiana Andersena.
19. března 2012
Dnes odpoledne v italské Boloni byli slavnostně vyhlášeni vítězové Ceny Hanse Christiana Andersena, označovaná za Nobelovu cenu pro dětskou literaturu. Je udělována spisovatelům a výtvarníkům za celoživotní tvorbu na poli dětských knih. María Jesús Gil, prezidentka organizace IBBY (mezinárodní sdružení pro dětskou knihu, které je nevládní organizací UNESCO) oznámila, že ji za své texty získala Maria Teresa Andruetto z Argentiny a za ilustrace Petr Sís, nominovaný za Českou republiku. Jedenáctičlenná porota složená z odborníků z celého světa ocenila Síse jako mimořádně originálního autora, který vytváří s bohatou představivostí mnohoznačné a věrohodné příběhy s využitím různých uměleckých postupů. Andersenova cena, udílená pravidelně od roku 1956 (každé dva roky), je považována za nejprestižnější ocenění pro tvůrce dětských knih. Zlatá medaile bude autorům předána z rukou dánské královny na kongresu IBBY v Londýně na konci letošního srpna. Z českých výtvarníků Andersena získali v minulosti Jiří Trnka (1968) a Květa Pacovská (1992).
ZIVEL --- 16:19:28 16.3.2012
SEVERINE: haha, i já to viděl v pizzerii na palmovce. mají to vůbec ještě někde jinde? :-)
SEVERINE --- 13:56:40 16.3.2012
???: viděla sem to tuším ve výloze u pizzeire na palmovce - jak je tam ten dětskej koutek čásek .. sem si říkala, že takovejhle knih sme měli z knihovny půjčeno habaděj a přišlo mi, že náš starší mladej už je na to vlastně starej .. tak uvidíme .-)

jinak vřele doporučuju - pro nášeho skorotříleťáka to byla první čtená (teda ne "ukazovaná") kniha, kterou vydržel poslouchat (a teď ji vyžaduje) před spaním
jo a taky se to dá možná ještě někde shlídnout hraný, nebo spíš mluvený autorem a jeho kámošema (viděla sem i ukázku z večerníčka, ale ten se mi nelíbil - čtený nebo hraný je to lepší)

Jak byla vosa Marcelka ráda, že je - Michal Čunderle | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
http://www.kosmas.cz/knihy/168674/jak-byla-vosa-marcelka-rada-ze-je/
[http://obalky.kosmas.cz/ArticleCovers/168674_big.jpg]
Marcelka je vosa, nemá křidélka a létá invalidním letadélkem. Jarun a Marun jsou komáři, křidélka mají a dělají do techniky. Jednoho dne to dají dohromady a spadnou do dobrodružství, při nichž se dech tají a bránice se třese. Hravé vyprávění ve dvanácti kapitolách, se čtyřiapadesáti celostránkovými obrázky Jakuba Zicha, pro čtenáře od pěti do sta. Přílohou audio CD se čtením z knížky a hudbou Přemysla Ruta.
DINE --- 12:20:52 15.3.2012
Šmalec rulez ;)
MEDOULKA --- 13:05:10 14.3.2012
love Šmalec:)
ZIVEL --- 11:30:37 14.3.2012
Ano, ten jeho styl působí, jako že by mo na počítači zvládl každý, ale Šmalc je i tak jedinečný.