Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Dětská kniha
LUCCHA

Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.

[http://www.synaesthesia.mysteria.cz/home/nyx/kids/cccd01.jpg] [http://www.luccha.wz.cz/knihy/hlavicka.jpg] [http://www.synaesthesia.mysteria.cz/home/nyx/kids/rsk.jpg]

Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

"Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .


Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KAIRRA --- 13:53:02 8.9.2009
ot/ Taky jste meli pred ditetem predsevzeti, ze diteti u jidla nebudete delat sasky a ukazovat knizky? :D /ot
SYNAESTHESIA --- 7:09:39 8.9.2009
Pořídili jsme Hugovi super ukazovací knížku. Při jídle si prostě musí prohlížet knížku, jinak se nenají a tady se děje tolik věcí, že než všechno ukáže, tak je nabaštěnej :-)

Libor Páv .:. Jedeme, jedeme
Illustrace: Libor Páv
Nakladatelství: Albatros (2006)

[http://www.detskakniha.mysteria.cz/jedeme01.jpg]

[http://www.detskakniha.mysteria.cz/jedeme02.jpg]

[http://www.detskakniha.mysteria.cz/jedeme03.jpg]

[http://www.detskakniha.mysteria.cz/jedeme04.jpg]

[http://www.detskakniha.mysteria.cz/jedeme05.jpg]

[http://www.detskakniha.mysteria.cz/jedeme06.jpg]

[http://www.detskakniha.mysteria.cz/jedeme07.jpg]
ARMAND --- 8:23:20 5.9.2009
Ahoj,neměl by někdo knihu - O malachitovém kvítku ?( autor pravděpodobně ruský)Info,prosím,do pošty.Děkuji moc.
ALDEMIK --- 7:37:48 3.9.2009
Pokud bys potřebovala něco o nějaké konkrétní knize/spisovateli, doporučuju čerpat z recenzí v Tvořivé dramatice - co se týče recenzí na dětskou literaturu, jsou imho naprosto nejlepší, najdeš v nich spoustu informací. http://www.drama.cz/periodika/td_recenze_beletrie.html
MORRIGHAN --- 19:35:03 2.9.2009
Kazdopadne kdyz na neco chytreho narazim, urcite se podelim :)
MORRIGHAN --- 19:34:25 2.9.2009
SHADOWALKER: Diky, ale to uz je asi trochu mimo obor :(
THOMASMORTA: Dik za radu, poohlednu se. Ja vim, ze tahle literatura je prakticky k nesehnani (resp. neexistuje), proto jsem se ptala tady, jestli nekdo o necem NAHODOU nevi... V nejhorsim to zmaknu i bez literatury, cucat z prstu si umim dobre :)))
SHADOWALKER --- 21:47:08 29.8.2009
MORRIGHAN: Existuje jeste jedna kniha o archetypech v pohadkach, ale nevim jestli je to co potrebujes. Nemuzu ted vygooglit titul, ale pokud by te to zajimalo napis mi do posty a najdu ti to.
THOMASMORTA --- 11:14:05 28.8.2009
MORRIGHAN: Tenhle druh literatury se špatně shání - pokud narazíš na nějaký zajímavý titul, dej prosím pak vědět. Zkus hledat spíše ve skriptoriu - Google mi našel sylabus nějakého kurzu Historie literatury pro děti a mládež 3 a tam jsem se dočetl o titulu, který se ukázal být k sehnání v prodejnách skript, jež se zove Sedm klíčů k otevření literatury pro děti a mládež 90.let XX.století. Třeba Ti to nějak pomůže
MORRIGHAN --- 9:49:07 28.8.2009
Ahoj, shanim nejakou odbornou literaturu o literature pro deti. Pisu diplomku o prekladu detske literatury, tak potrebuju neco bud o prekladech pro deti nebo o detske literature obecne (ale spis z literarniho nez psychologickeho hlediska) Byla jsem v knihovne, ale tam maji same knihy z dob vrcholneho socialismu, coz uz je ponekud zastarale :) Pokud se nekdo detske literature venujete, budu rada za veskere tipy. Dik moc! :)
SYNAESTHESIA --- 7:23:55 19.7.2009
Ivona Březinová: ŽOFINKA OFINKA

[http://www.czech-books.com/files/imagecache/product/files/zofinkaOfinka.jpg]

převzato z: www.svetdetskefantazie.cz
Jestli hledáte knížku pro své nejmenší čtenáře a zároveň něco, čím si sami připomenete bezbřehou dětskou fantazii, pak je Žofinka Ofinka tím pravým.
Pokud už si nepamatujete, jak pracovala vaše dětská fantazie v předškolním věku, Žofinka Ofinka se svými spolužáčky ze školky vám to připomene.
To je asi to nejvýraznější, co z celého příběhu vystupuje.

Dýchne na vás dětská atmosféra, dětské myšlení, dětská neuvěřitelná rychlost, s jakou se skamarádí, s jakou se pohádají a zase udobří. A také Žofinčin strach, když přišla první den do školky.
Koho bude žádat o pomoc, když bude chtít pryč??? A vydrží ji strach až do samého odpoledne?

Už i děti ve školce jezdí na školku v přírodě.
Vydejme se tam s nimi, poznáme zahradu, kde se děti vyřádí až běda, a také správce zahrady, zahradníka pana Sýkoru.
Ten se aktivně zapojí i do dětských aktivit, ukáže dětem mimo jiné třeba tajemného hlinomaze (nebo to je vážně jenom obyčejná žížlala?)
A to je velké dobrodružství, kdepak matrace, ale velká loď.
A na cestě je tolik různých nebezpečenství…třeba ten puchýřkovitý obličej ve vodě!!! Anebo to stavění vodotrysku.
Páni, které dítě by nebylo z takové činnosti nadšené!

slovo autorky:
Jeden ze splněných snů aneb Jak vznikla Žofinka Ofinka
Jako úplně malá holčička jsem milovala leporelo Kdo chce koťátko? V té době jsem ještě nevnímala, že autorkou textu je Milena Lukešová a autorkou ilustrací Helena Zmatlíková. Ale okaté koťátko mi tehdy naprosto učarovalo. A po něm spousta dalších obrázků okatých zvířátek a hlavně dětí v mnoha nejrůznějších leporelech a knížkách.

Čas se posunul, z malé holčičky jsem vyrostla, ale nevyrostla jsem z obdivu k paní Zmatlíkové. Obě moje dcery se učily číst ze Slabikáře Jiřího Žáčka, který ilustrovala Helena Zmatlíková, a já viděla, že její obrázky učarovaly i jim. V té době už jsem měla za sebou několik svých knih pro děti a před sebou plány na psaních dalších příběhů. Pomalu a jistě se mi v koutku duše začal ozývat nesmělý sen - napsat knížku, ke které by obrázky nakreslila právě moje oblíbená ilustrátorka. Nepodařilo se. Přišla jsem pozdě. Paní Helena Zmatlíková už mezi námi není. To je fakt, vedle kterého je rozplynutí mého snu jen malou nicotností.

Jenže se ukázalo, že některé sny se dají plnit i z ilustrátorského nebe. Pan Ivan Zmatlík, ředitel nakladatelství Artur a syn Heleny Zmatlíkové, mi jednoho dne ukázal knížku. Jmenovala se Puntíkatá Andulka, kdysi ji napsala maďarská spisovatelka Mária Szepesová a měla krásné obrázky… No, nebudu vás déle napínat. Podle ilustrací, které Helena Zmatlíková nakreslila ke knize Puntíkatá Andulka, jsem napsala novou knížku - Žofinku Ofinku. S Puntíkatou Andulkou nemá vůbec nic společného. A přece je pojí to, co je pro knížku určenou dětem snad nejdůležitější - obrázky. Vypadají tu jinak, v jiném pořadí, v jiných výřezech i seskupeních, ale nebýt jich, tak… tak by moje Žofinka Ofinka nikdy nevznikla.
Tak vidíte. Sny se člověku mohou splnit, i když už to ani neočekává. A ještě něco vám prozradím. Některé sny totiž mají dokonce i pokračování. Právě totiž vychází další knížka, kterou jsem napsala podle ilustrací paní Zmatlíkové. Jmenuje se Rozpustilá ozvěna a líčí příběh skoro detektivní.