Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Wing/Ving/yong - chun/tsun/tjun - - cvicim/cvicil/budu cvicit
LOUZICKA
Zkušenosti s různými organizacemi, mistry a instruktory tohoto rozvětveného bojového umění.
Odkazy na články a zajímavá videa. Samozřejmě k tématu.
[http://www.ukwingchun.com/assets/photos/VTAA-2005/GMIPMAN.jpg]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DARJEEL --- 8:20:58 8.6.2013
TOM, ROZA1: jj, rozumím. Díky za vysvětlení...
A dík za povídání co spolu vedete, velmi zajímavé to číst :)
ROZA1 --- 22:33:54 7.6.2013
OGMIOS: hele,co si budem povídat - teorie je hezká věc,ale když člověk cítí nějakýho "ducha" tělocvičny ,je to nádhera.Jaxe to umí podat je věc druhá,a nikoli v pořadí.Kolikrát to zvedne úroveň ,když to šlape jak píšeš.Úplně ti rozumim.

myslim tim "Ducha" ,ne "ducha...." :-),to už takový žůžo neni......
OGMIOS --- 22:10:07 7.6.2013
ROZA1: no ja na to ted koukal a marketing to je peknej, vlastne ta stranka by me spis odradila. nicmene to jak to tam fungovalo na trenincich je proste svatej gral pro me. takova atmosfera kdy se krasne soutezilo mezi lidma a vsichni vsem pomahali, treninky odsejpaly jak mely, nikde se nic nezadrhavalo a kdyz clovek potreboval tak si-fu byl vzdycky po ruce aby osvetlil jak se veci maj a to tam bejvalo hafec lidi ale vzdycky ten cas mel. no proste to sem nikde jinde nevidel. jinak drsny to tam taky umelo bejt, zvlast na full contact hodinach, sem sice hovadko ale nez sem se tam jednou rozkoukal tak sem dostal takovou petelici :D
ROZA1 --- 21:46:07 7.6.2013
OGMIOS: souhlas a juknu na odkaz


.......................................................

:-))))))))))))

jako promiň :"Wing Chun will teach you the most advanced hand to hand combat methods in the world. Its close quarter capability is second to no one. It contains the fastest and most fearsome attacking techniques therefore we cannot accept anyone under 16yrs."

:-)))))))))))

člvěk by si řekl,proč jsou tu tedy i ostatní BU,ne? :-)

to neber jako obvinění,jen to krásně souzvučí s tím,co tu píšu.Vím že to není tvoje vina....:-)
jinak fakt souhlasím s tím,co píšeš
OGMIOS --- 21:32:53 7.6.2013
ROZA1: hele ja jsem se take ucil v souther shaolin kung-fu skole kde Siu Lam Wing Chun Kuen byl na sylabu(musel sem si to ted kurna najit pac ja mam spatnou pamet na nazvy). takze to chapu. i tak rikam ze to co jsem videl v ruznych skolach je ze veci delaj vzdycky trochu jinak, takze to je podle toho kdo jak to pochopil z tech vyucujicich.

jinak muj prvni byl Tong Liu z www.chinesekungfuorganisation.com
ROZA1 --- 21:18:03 7.6.2013
OGMIOS: no nevím,pro mě to není vývoj,ale v mnoha případech degenerace.

Nehádám se,čí je to pravý.
Tady se podařilo před 40 lety lidem nakukat,že wingchun není kung fu,že je to něco vyjímečnýho,ultraspeciál.
Od tý doby je to tak nahlíženo a i v diskusích,jakou tu teď vedem,jsou argumenty poznamenány tím dogmatem.
Zkus se ale jen na chvilku od toho oprostit a připustit,že wingchun JE úplně normální jihočínský kung fu,pro který platěj úplně stejný metodiky a principy a v tu chvíli máš jak posuzovat kvalitu a slogan "kazdej to holt chape jinak tak to i trochu jinak dela" už neobstojí....

A kdo byl tvůj první,kocourku? :-)))))))))))
OGMIOS --- 21:08:53 7.6.2013
ROZA1: no i to je vyvoj. jinak ja prosel nekolik wing chun skol a rozdily tam jsou hned z fleku. tyhle delaj tohle tak a tyhle tak. a ted se hadej ci wing chun je to pravy. podle me to je jedno. kazdej to holt chape jinak tak to i trochu jinak dela. jsou tam nektery principy ktery ti vysvetlej pokud je pochopili. pokud je nepochopili a ucej wing chun a ty se ucis u nich tak holt mas smulu a nebo prozris a vsechno ti zacne zapadat. ja jsem bohuzel zkazenej do konce zivota mym prvnim si-fu. ten mel takovej styl uceni ze proste nikde jinde sem to nevidel.
ROZA1 --- 21:00:02 7.6.2013
OGMIOS: nerozumím.Přestože nejsem jinak přítelem negativního vymezení pojmů,tady je to z mé strany na místě.Poznám,co wingchun není.

Absolutně nesouhlasím s tím,že se vyvíjí a obohacuje v přímé úměře k počtu cvičenců.Spíše naopak,tak jak jdou požadavky na cvičence dolů ruku v ruce s marketingem a jeho pitomoučkou propagandou,že je to "pro všechny".Jen transferem z Fatsanu do HK kdysi přišel o půlku curicula.O transferech na západ darmo mluvit...
Většina úpolových disciplín prokázala v historii svou účinnost a co do metodiky a principů funguje dodnes.O nějakém ustrnutí či zapomenutí nemůže být řeč.
OGMIOS --- 20:25:40 7.6.2013
ROZA1: ty vado co jinak rict na to co je pravy wing chun? :D ten styl se vyviji. cim vic lidi ho cvici tim vic se obohacuje. pokud by zustalo ustrnule v dobach davnych tak zustane zapomenuto. o tom ktery je to pravy se muzou lidi jen hadat.
ROZA1 --- 19:08:27 7.6.2013
LOUZICKA: klíč? :-)
Dejme tomu,že pár ukazatelů pro posouzení mám.Je to dost vidět i na posledních dvou stranách.Snažím se teda posuzovat individuální porozumění studentů,ale většinou se z toho dá dovodit i celkový přístup jejich školy.
Z toho,co tu bylo zmíněno : záměna nástrojů tréninku s jeho cílem,paušální odmítání "síly" bez upřesnění jaké a kdy,nerozlišování principů získávání dovedností od principů uplatnění natrénovaných dovedností,záměna cviků s aplikacemi,opakování hloupostí typu "mentalita číňanů","vyjímečnosti winchunu" atd. atd.

Pokud pak napíšu něco o požadavku jednoty konstrukce (6 harmonií),generaci a vedení síly skrz rotaci z kua,dlouhé a krátké síle v chumkiu a biujee atd.,odpovědí je ticho nebo klasické :"nějákej chytrej,ne...a ještě arogantní k tomu,že tu mluvíš o věcech,co sme nigdá neslyšeli.....což ale nejni vůbec naše chyba" a podobně..... nebo se pár "sluníčkových lidiček" rozpláče vinou mého sarkasmu

Třeba před mnoha lety pár blbounků bez informací se snažilo tak dlouho aplikovat obouruční daanchi na reálný boj (bez pochopení,že je to cvik pro získání dovedností a zkušeností a k aplikaci jsou pouze následné zkušenosti a dovednosti,ne cvik samotný),až po sérii neuspěchů dospěli k Latsao,které slaví úspěchy dodnes :-)))Podařilo se jim vlastně vytvořit jakýsi "antiwingchun",kde ty největší frajeři a bijci improvizací řezali zbytek,který se v rámci dogma snažil "bojovat cvikem"......A komu se to zdálo divný,na toho skočil Mustafa Ibrahím a rychle mu to vysvětlil :-)
Vždyť dodnes vidíš,jak si ve "volném boji" proti sobě kluci stoupnou ve frontálním SiuNim Tao postoji a vystrčí tykadla...už jsme to tu probírali

Atd.....