Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Gamebooky - Sci-fi & fantasy
AILAS
Tipy, rady, zkusenosti, hodnoceni, kde kupovat, a vse kolem. Co je Gamebook
Uz dlouho jsem zadny gamebook nekoupil ani necetl a nevim jestli jeste vubec nejake ceske vychazeji, ale budu rad kdyz se zas na nejaky podivam, ci na doporuceni koupim. Pokud nekdo dohrajete nejaky, muzete napsat kritiku (zapornou i kladnou). Doplnujici ci upresnujici informace jsou vice nez vitany.

Par autoru:
Joe Dever (serie Lone Wolf)
Steve Jackson & Ian Livingstone
Tom Sorcer (Ohniva Poust)
Robert Wolf (Kral Artus)
Altar 1993 - Ve sluzbach krale Reginalda
Dech Draka 1995 (Zlelekova dobrodruzstvi, Zlodhuv hrad)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DORIAN --- 9:51:01 31.5.2019
SLAVIDAN: Je to už dávno, co jsem ho hrál, ale vím, že příběhově mne i docela zaujal a nepřišel mi až tak špatný. Ten nápad s dvanácti symboly tvořených z Hexagonu,(pochopitelně že jsem ověřoval a je to pravda, ovšem zaujalo mne, že jeden z těch symbolů je nesymetrický) mne tehdy hodně zaujal a jen mne mrzelo, že neřekl, co který symbol představuje (během hry jsi se dozvěděl Vládce a Barda).
Ale ten závěr, ten ho totálně zabil. A pozor! Český překlad to sice udělal snazší (jednu věc upravil tak, aby byla viditelnější - v originále bych na to asi nikdy nepřišel), ale nechal tu hádanku v původním (tedy anglickém) jazyce. Kolik Vám bylo, když jste to tenkrát hráli? Mě nějakých 16. To jsem sice anglicky už nějak uměl, ale abych dokázal takhle přepnout myšlení, obzvlášť, když ostatní hádanky jak v téhle hře, tak i v jiných byli vždycky přeložené...
SLAVIDAN --- 9:35:27 31.5.2019
KEB: Hrál jsem, nedohrál jsem nikdy a dost jsem se nad ním naštval. :)
SLAVIDAN --- 9:34:44 31.5.2019
DORIAN: Je to nejhůře hodnocený gamebook celé série, i podle mého hodnocení.
DORIAN --- 9:11:06 31.5.2019
DORIAN: Tak jsem našel návod na netu a dovolím si poznamenat, že... nebudu vulgární. Těžko věřit, že ten samý člověk, který vymyslel perfektní kód ve vzbouřené planetě pak vytvořil něco tak neskutečně pitomého.
KEB --- 23:15:26 29.5.2019
DORIAN: nehrál jsem, neznám, nemůžu sloužit. :(
DORIAN --- 16:31:32 29.5.2019
Když už tu mluvíme o spoilerování Jacksona a Livingstonea, tak já bych zase prosil o vysvětlení, jak přijdete na to, kdo je zrádce v Maskách zmaru. Prolistováním jsem našel odkaz na kterém se zrádcem bojuješ (na ten odkaz máš otočit, když víš, kdo je zrádce), ale tam je jen napsáno: "Otočíš se a vidíš přesně toho, koho jsi čekal."
A pak jen boj, kde je nepřítel označen jako zrádce nebo zákeřník, nebo tak nějak. Já osobně se domnívám, že ten zrádce je tvůj dvorní mág (protože žádné jiné důležité cp už tam vlastně ani nezbylo), ale absolutně jsem nepřišel na to, jak mám otočit na ten zatracený odkaz...
KEB --- 18:07:31 7.5.2019
DORIAN: jo přesně, básničku jsem měl, bordel v pracovně jsem nalezl taky a to že je to pozpátku stejně jako popředku jsem taky zjistil, ale konkrétně čísla jsem nikdy nedal. Takže prosím do pošty. THX!
DORIAN --- 11:12:36 7.5.2019
KEB: první z bojové básně nepřátel. Druhé na obrázku bordela v pracovně profesora a třetí ti jen řeknou, že kód se píše z obou stran stejně. Pokud chceš přesnější info (třeba přesná čísla), tak do pošty.
KEB --- 23:47:47 6.5.2019
SLAVIDAN: Za mě tam zcela jistě chybí

https://www.legie.info//kniha/4046-talisman-smrti

ano má lineární příběh, ale právě ten příběh mne vždycky bavil, takový klasický fantasy

https://www.legie.info/kniha/4211-pekelny-dum

už jen proto, že je to horor tak by tam měl být

a imho je nejlepší SMRT s takřka komixovým lookem (za psio schopnosti jsem se nikdy nikam nedostal)

https://www.legie.info/kniha/4041-najdi-smrt

----------------------------------------------------------------
a pokud by mně bl někdo ochotný vyspoilovat jak získám heslo z

https://www.legie.info/kniha/4040-vzbourena-planeta

budu mu vděčný
CYBERWOLF --- 12:48:43 3.5.2019
SLAVIDAN: "Ve službách krále Reginalda" je peklo. Ale po technické stránce to celkem kvalitní bylo - papír, tisk a tak :)