Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ochrana rostlin, rostlinolékařství - vše co nás zajímá, rady, tipy, zkušenosti, poradna
RADU
Viry, bakterie, houby, háďátka, roztoči, hmyz...cokoli co otravuje život (nejen) našim rostlinným spolubydlitelům a my si s tím nevíme rady. Máte osobní zkušenosti a tipy pro prevenci či kurativní zásah??sem s tím;-)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SVETLUSKA222 --- 19:12:12 30.3.2010
LEMS: tož humánějc bych to řešila ráda, jsem ochránce přírody, ale nevím, mám dvouleté mladé stromky, zahradu plnou mravenců, a na tyto dva stromy my prostě lezou, množí si mšice na mladých listech, pupenech. Stromky mi nerostou. Stromů máme plnou zahradu, je mi to jedno u 6letejch stromů, ale tuty mladý dost živoří. Do života mravenců se nepletu, ale prostě tuto mi štve. Hledám nějakou levnější věc, jsem studentík, penězi se moc ohánět nemohu :)
LEMS --- 11:10:11 25.3.2010
ad SVETLUSKA222: nejdou ty mravenci dneska resit nejak humanejc? slysel sem snad cosi o tom, ze se daj mistne elektricky ci chemicky dezorientovat, jakoze narusit jim ty jejich stezky..
RADU --- 16:18:08 23.3.2010
LEMS: v poho;) likviduj spadaný listí na podzim, zavlažuj ho když by bylo sucho, organicky hnoj, příp bych tam mrskla ten feromonovej lapač kterej ti jednak jedince nachytá a jednak ti umožní signalizovat jejich výskyt a příp. časovat zásah tim Dimilinemem;) ale zkušenej ochranář lesů mi řikal že fakt by to nechal a jen podpořil abiotický podmínky, že jde vážně jen o estetiku a o to že nebude tak rychle strom růst
RADU --- 16:13:01 23.3.2010
SVETLUSKA222: důvod proč se jich chceš zbavovat?...
LEMS --- 16:12:51 23.3.2010
RADU: moc dik za info!
RADU --- 16:09:29 23.3.2010
LEMS: tak je pravda že jako stresor je to pěknej,ale listnáče nasaděj jednoduše listy další takže pokud ti nejde o víc, řešila bych to prevencí-odstraňovat na podzim listí a kompostovat ho nebo pálit, strom přihnojovat příp. instalovat feromonový lapače Deltastop. prej je nejjednodušší zásah tim Dimilinemem, insekticidy moc zrovna nepomáhaj...nejsem zastáncem chemie takže bych to hodně zvažovala vzhledem k tomu co od toho očekávam.
LEMS --- 16:04:31 23.3.2010
RADU: jsou to jediny stromy uprostred zizkovskyho vnitrobloku. tak od cervence uz moc neplnej svoji estetickou funkci (mikroklimaticka asi taky nic moc) a mame tu smutnej podzim.
pride mi teda dost hloupy, ze se to neresi. jirovce jsou docela frekventovanej mestskej strom. jeste s tema suchama v lete jim ta klinenka urcite neprida. zrovna loni sem kacel jeden co uz zasel. prokazat, ze to bylo na klinenku ale asi nemuzu:))
RADU --- 15:57:28 23.3.2010
LEMS: dneska sme to zrovna brali, ty to máš někde na zahradě, parku nebo jak?anobrž prej neni prokázanej jedinej strom, kterýho by klíněnka zahubila, takže ochrana se neprovádí, je zbytečná. max. když ti jooo jde o estetiku třeba ve městě-to pak je dobrý sledovat její výskyt a aplikovat prej nejefektivnějš inhibitory tvorby chitinu-konkrétně pak přípravek Dimilinem 48 SC na listy jakmile se ti vylíhnou dospělci (což poznáš tak že na minách (skvrnách na listech), kde jsou přezimující kukly, objevíš "vylezlou" prázdnou kuklu) pokud chceš ještě prevenci a další možnosti, napiš;)mám to tu tady.)
XCIDER --- 15:11:27 23.3.2010
SVETLUSKA222: lepovy pas je prima, a ani to nemusi byt nejaky original na hmyz, kamarad uspesne pouziva obycejnou lepici pasku (nejakou co dobre lepi, napr. patex, popripade tu oboustrannou). Po nejake dobe si tam vytvori z mrtvolek cesticku, ale mezitim uz jich tam zacnou posilat mnohem min, kdyz se zadny nevraci s koristi...
nez nas tohle napadlo, pouzivali jsme klasickou "stezku smrti", spocivajici v postavani u stromu a rozmackavani mravencu o kuru. ten pach ty ostatni taky odpuzuje, ale cinnost to neni prave nejzabavnejsi...
LIBRIUM --- 11:38:43 23.3.2010
SVETLUSKA222: alternativne aplikaciou insekticidu (imidacloprid, Reldan, Dursban, Agrion Delta, Talstar), ale najprv by som skusil tie lepove pasy.