Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ochrana rostlin, rostlinolékařství - vše co nás zajímá, rady, tipy, zkušenosti, poradna
RADU
Viry, bakterie, houby, háďátka, roztoči, hmyz...cokoli co otravuje život (nejen) našim rostlinným spolubydlitelům a my si s tím nevíme rady. Máte osobní zkušenosti a tipy pro prevenci či kurativní zásah??sem s tím;-)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LIBRIUM --- 17:14:57 23.6.2009
RADU: ano. http://www.agrislatinice.eu/index.php?nid=4614&lid=CZ&oid=1201211&tabpage=15&taboffset=0&ts=3&epc=Za605

MIRIS: pred pouzitim pesticidov, obzvlast roznych kombinacii/serii je dobre si overit znasanlivost u rastliny. pore Cannabis spp. sa tie informacie zhanaju problematickejsie nez pre bezne plodiny, ale treba zistovat.:)

inak dobry prostriedok proti savym skdocom je aj preparat Spruzit Schädlingsfrei od fy. Neudorff. je to v podstate nieco ako Bioekol, repkovy olej, ale obsahuje prisadu pyrthra, cize ma oproti Bioekolu este tento pridavny, kratko ale silne ucinny pyretrinovy insekticidny a repelentny ucinok. skodci, ktori sa nezadusia olejovou emulziou uhynu na otravu pyretrom alebo su vyhnani z porastu/kultury. pyrtrovy ucinok pretrvava vonku/pod foliou okolo 2 - 4 dni, dnu trochu dlhsie, ale tiez nie viac ako tyzden.
RADU --- 12:16:28 23.6.2009
btw je ještě k sehnání Savel na puklice?
RADU --- 7:23:25 23.6.2009
MIRIS: v uzavřenějších prostorech se ti skvěle nabízí nějaká biologická ochrana, ozkoušej něaký predátory.)
MIRIS --- 11:43:58 22.6.2009
asi cca 2měsíce před jsem měl svilušky veskříni ... koupil sem svilustop byl k tomu i nissorun. použil jsem oba a sice to sviluchy zabilo ale kytky málem taky. mluvím o cannabis samo...listům zestříbrnatěl povrch, tečky na listech tam taky přibívaly ale sviluchy nikde, postupně opadávaly a schly do žluta i když měly živin celkem dost...a taky to někomu kytky takovymhle způsobem zabilo takže já osobně to už používat na sviluchy nebudu
SASOS --- 8:10:01 19.6.2009
jeste dodam, ze na svilusky je vyborny i Nissorun, ktery, ma dlouhodobejsi ucinek. Jinak na kaktusy jdou svilusky (kurvy jedny) taky, ale vybiraji si jen ty vzacnejsi mekkomate druhy. Spolehlive mi decimovaly Solisia pectinata, Pelecyphora asseliformis a Mammillaria herreae, luethii a vetsinu druhu rodu Epithelantha, chunaji jim i Lophophory :(. Proste samy lepsi kytky ... Na obycejny Echinopsis apod. nejdou. Vyleskem je pak totalne odporna kytka, ktera misto zelene pokozky ma jen hnedavy korkovity povrch.
LIBRIUM --- 6:41:56 6.6.2009
DRAXITKO: spominany Talstar 10 EC, na liter postrekovej kvapaliny dat 0.4 mL koncentratu a rozmiesat s destilovanou vodou na 1 L. pripadne mozno pridat Mospilan 20 SP na zvysenie ucinnosti, davka ca. 0.2 g na liter tej postrekovej kvapaliny. mozu sa zmiesat bezprostredne pred pouzitim (do pol litra dest. vody das najskor tych 0.2 g Mospilanu, rozmiesas, pridas 0.4 mL Talstar 10 EC, rozmiesas, dolejes destilovanu vodu na 1 L, premiesas a hned aplikovat postrekom). postrek by mal zasiahnut pokial mozno vsetky casti rastliny, vratane povrchu hliny/substratu v kochliku a kochliku samotneho.
XCIDER: Mospilan 20 SP v davke 0.4 - 0.5 g/100 m² v 5 - 6 L vody postrekom alebo zalievkou (ca. 2/3 davky, v akurat dostatku vody) + postrek (ca. 1/3 davky, v koncentracii 0.1 - 0.2 g/L, cieleny postrek listov, stoniek atd).
ale ochrannu lehotu by som drzal tak minimalne 7 - 14 dni, skor 14 a naozaj silne napadnute porasty bude asi treba komplet vykorenit, rastliny so vsetkym spalit a podu asanovat aplikaciou dostatku dusikateho vapna alebo Dursban 10G a prerylovat. nasledujuci rok potom ochranny postrek deltametrinom alebo abemektinom v dobe jarneho a jesenneho naletu skodcov.
DRAXITKO --- 16:19:33 2.6.2009
RADU: Lepší foto než tohle asi neudělám... zatímco to vypadá, že ty pavučinky se světlýma potvorama jsou pryč, tak jsou tam teď tyhle červené až hnědé...
Jestli je to to samé, jen to změnilo barvu nebo je to zas něco jiného netuším.

[http://web.vscht.cz/drakselm/host/skudci.jpg]

Teď jsem utřela listy (snad všechny) houbičkou a pak jsem kytku důkladně vysprchovala... tak uvidím co to udělá...
Při nejbližší příležitosti koupím nějaký postřik...
DRAXITKO --- 15:21:40 2.6.2009
RADU: ti škůdci jsou tak malý, že je můj foťák nezaostří... rostlinku jsem umyla a rosím ji... zatím to vypadá slušně... až se mi dostane do rukou lepší foťák, tak jestli bude co, tak nafotím!
RADU --- 8:21:15 2.6.2009
DRAXITKO: jediný co se snaž je nesahat na kytku napadenou a pak na zdravou, to se ti přenesou raz dva. nevim co teda pěstitelé kaktusů, ale řekla bych, že na kaktusy svilušky moc nejdou, to spíš červci. spíš zkus nafotit něaký detailní image toho škůdce, buhví co to je
RADU --- 21:53:26 1.6.2009
DRAXITKO: myslim sirný přípravky jak píše LEMS .) síra je na roztoče