Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ideální komunitní server
BAMBULA
Už vás nebaví mít x různých účtů na různých serverech jen proto, že každý umí jenom něco? Už se vám nechce si pamatovat x různých rozhraní? Už máte dost nedokonalosti a omezenosti? Tak se podělte o svojí vizi a napište co od ideálního komunitního serveru chcete/nechcete a proč. Třeba zjistíte, že podobná přání má víc lidí anebo že chcete blbosti a nemáte si s tím lámat hlavu.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ORX_QX --- 0:41:32 28.4.2010
BAMBULA: mě zas příde "pro sdílení informací" celkem nicneříkající, to je celý internet ne

napsat neco na uvodni strance snad muze kdokoli, o to prave de, na tento komunitni rys sem se ptal, ale to je potreba asi hlubsi nakouknuti

pozicovani vsechno pomoci DIVu je na mě moc. Vetsina veci tak je, ale u nekterych kreaci je to až extrémně zdlouhavé a abych se někam dostal, musim volit mezi hranim si z kodem a publikovanim obsahu treba ne
BAMBULA --- 17:50:52 26.4.2010
ORX_QX: grafika, no, to snad ani grafika není, spíš to vypadá jako rozbité, celkově nepřehledné a absolutně netuším na co to je. myslím, že část úvodu "pro sdílení archivního i aktuálního v humanitním, technickém a uměleckém vzdělávání a výzkumu" to naprosto vystihuje. ani ne tak obsahem, jako spíš formou. místo aby někdo napsal "pro sdílení informací" nebo něco podobně jednoduchého a jasného, tak vyplodí šíleně šroubovaný pseudoinformační popisek ze kterého jsem se nedověděl ve výsledku nic. a stejně na mne působí celý web. co se xhtml kódu týče, tak pozicování skrze tabulky je dnes už dost mimo. zásadní problém bývá v DIV formátování ve chvíli, kdy chcete mít vedle sebe tři a více sloupců, které se dynamicky roztahují na výšku a mají být stále stejné, tam bych tabulku pochopil, tato má sice tři sloupce, ale prostřední " " lze jednoduše nahradit CSS atributem "padding" (http://www.w3schools.com/css/css_padding.asp) atp. (to jen nakouknutí, nijak zvlášť jsem to nezkoumal). nefunguje slovenská a francouzská jazyková mutace, naopak v těchto nefunkčních mutacích není nastaveno grafické schéma jako v české a tak se v nich dá alespoň orientovat (http://sk.konvergence.info/convergence-social-network-in-new-media). nechci nikoho/nic urážet, jen mi z profesionálního hlediska přijde, že tento server vytvářel amatér. v úpravách bych začal tím, že bych na úvodní stránce popsal pro koho je server určen, čím se zabývá, jaký má cíl,... a následně vytvořil grafické schéma klidně strohé ale přehledné. inspiraci lze čerpat na nesčetném množství jiných serverů. i ten facebook se celkem dá. má jasně oddělené části pro obsah(uprostřed), menu(vlevo a nahoře) a "reklamy"(vpravo), pro znázornění obsahu na který vedou odkazy využívá ikony, layout využívá jen pár barev a to zpravidla v jednolitých jasně ohraničených plochách. co jsem si všiml tak komentářů na konvergenci moc není takže uživatelů asi nebude bůhví jaká halda. výše uvedené změny se, dle mne, projeví i zvýšeným přírustkem uživatelů.
INTEGER --- 14:57:04 26.4.2010
pripomina mi to weby jako flicker a podobne. vypada to moderne, ale je to neprehledne, spatne se mi to cte a tak nejak vubec nevim, co tam kde mam hledat.
ORX_QX --- 22:50:58 25.4.2010
??? --- 12:37:08 31.5.2009
Ideální komunitní server? Nevím, co tu taháte facebook. Ten nemá s komunitou nic společného. Možná jako "server komunit". Ale co se mi hrozně moc líbí je Seznam. Pomineme-li vyhledávač, má to chat, má to spolužáky, hry, novinky, všude diskuze a tak dál. Ale není to komunitní server.

Pod pojmem komunitní server si představuju komunikační rozhraní pro lidi. A to ne-jenom diskuzní forum. Pokud by se na NYXu víc používaly nástěnky a lidi se snažili o vkládání informací na ně a diskuze o těch informacích by probíhala jak probíhá, mluvil bych možná už o Wikipedii, až na to, že wikipedie se zaobývá tím, co "je" a to ji dost omezuje. Nevznikají tam nové věci. Jenom se tam věci, které už jsou, shromažďují.
INTEGER --- 14:38:21 2.2.2009
HOBI: tady mas moznost banovani taky. jake jsou ty dalsi uzasne fce, ktere ma hofy?
HOBI --- 14:54:40 1.2.2009
JIMMI15: to je offtopic otázka.

Ale sem slušně vychovaný a tak odpovím: NE , není...
JIMMI15 --- 11:51:07 1.2.2009
HOBI: to je doufam vtip :)
HOBI --- 21:24:16 31.1.2009
takovy HOFYLAND je krásné diskuzní forum, s desekrat více funkcemi než tady nyx + tam panuje svoboda slova, a když s eobjeví nějací "hulvati" tak ve svych klubech mám možnnost je i banovat.
HOBI --- 21:22:32 31.1.2009