Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ortodoncie-zubaři_ implantologie, bělení, rovnátka, hygiena - péče o zuby
CELULITIDA
Ortodoncie- implantologie, bělení, rovnátka, hygiena - péče o zuby

[http://www.ortodoncie-rovnatka.cz/media/foto/retence.jpg]

Zkušenosti, rady, doporučení, ...

Na nástěnce bych ráda udělala něco ve smyslu reference na jednotlivá Stomatologická a ortodontická centra. Proto prosím, máte-li nějakou zkušenost napište: Název centra, město, zákrok který jste podstoupili, cena, klady, zápory, jiné..
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
IKI --- 17:23:07 30.9.2014
URANOS: Nechci ho zbytečně preventivně registrovat na ortodoncii. Jsou mu čtyři. Myslím, že máme ještě trochu času. Po úrazu mu minulý týden přibyly čtyři RTG hlavy, nemám zájem si s ním přisvěcovat.. Nečekám žádný přesný diagnozy a návody co dělat. Jediný co teď chci, je jen zjistit, nač se máme eventuelně připravit. Pokud to vůbec je ze snímku patrné.
URANOS --- 14:03:30 27.9.2014
IKI: Jednou ho tam musíte dostat tak jako tak, čím dřív tím líp. Zkuste to po dobrym, po zlym, změňte zubaře pokud má konkrétně s ním nějakou špatnou zkušenost, zkuste někoho kdo se specializuje na děti... V neposlední řadě je tu možnost ošetření v premedikaci. Hlavně lepší začít teď rentgenama a vyšeřeníma který nebolí a který ho uvyknou na zubařský křeslo než s akutní chirurgií v případě problému.
IKI --- 10:38:09 27.9.2014
URANOS: To je právě ono. Je to velkej bojovník. Pokud jde o jakýkoliv vyšetření, používá i zakázaný hmaty a údery. Neumim si představit co by ho přimělo aspoň si ten přístroj prohlídnout.
URANOS --- 22:29:25 26.9.2014
IKI: jestli je to RTG hrudníku tak opravdu "nejsou tam kde by měli být" :) jednoduše zajít k zubaři, udělat zubní RTG a nechat si to od zubaře taky vysvětlit.
IKI --- 11:37:49 25.9.2014
Ahoj, hledám někoho, kdo by mi vysvětlil, co je vidět na rtg snímku mýho čtyřletýho vnuka (bohužel, není to přímo zubní rtg).
Přijde mi, že druhý zuby nejsou tam, kde by měly být.
RUM --- 20:05:31 21.9.2014
ERGIEN: soukromej s pražskýma cenama http://www.znamylekar.cz/jan-urbanek2/zubar/praha . mlaďas, opravdu koncentrovanej na práci. vždycky si dá záležet na perfektním výsledku. objevila se u mě bohužel dost vysoká kazivost, takže jsem u něj byl během 2 let nespočetněkrát na spoustě drobných plomb. pouze jednou jsem měl trochu pochyby, když opravoval mezizubní kaz na jednom zubu a vrtnul do protějšího, protože podle RTG to vypadalo na zrcadlovej kaz, ale prej dobrý a nechal tam zářez ve sklovině. ptal jsem se jesli to to nebude vadit, ale prej ne... no a za rok tam už kaz byl. sice mikroskopickej, ale byl... jinak jsem teda zkoušel ještě jednu zubařku v praze a ta mi hned na první návštěvě při leštění zubu řizla bruskou do dásně, takže za toho mýho jsem fakt rád
ERGIEN --- 13:34:26 26.8.2014
Ahoj, sháním zubaře/zubařku v Praze. Ideálně někoho osvědčenýho, příjemnýho (jsem u zubaře nervák) a za přijatelný ceny. Někdo nějaký tipy? Díky moc :)
RAVEBOY --- 15:40:28 3.6.2014
Helou, měl bych jeden úplně laickej dotaz (bohužel v nejbližších pár týdnech nemůžu za svojí zubařkou, protože jsem přechodně docela daleko): před čtrnácti dny mě rozbolel zub, nejhorší to bylo na poklep, dost špatný i na zkousnutí, ale v klidovym stavu nebolel skoro vůbec, takže jsem mohl v klidu spát... asi se jedná o "obyčejný" kaz, ale co mi vrtá hlavou je, že cca po týdnu to úplně ustalo - teď s tím zubem můžu fungovat úplně normálně, jako by se nic předtím nedělo, nic nebolí a tak - pokud to byl kaz, znamená to, že se zánět zastavil, nebo naopak, že už zničil včechno vevnitř?

DÍX/RB
GLUTEUS --- 22:18:38 14.4.2014
retenční folie, folie na invisalign a i nosiče na bruxismus se zhotovují z termoplastických folií, rozdíl je v tloušťce, pružnosti materiálu a způsobu zhotovení a použití. výhodou je, že pokud trpíš bruxismem, tak zabiješ dvě mouchy jednou ranou, invisalign bude fungovat jako chránič proti bruxismu a zároveň ti bude rovnat zuby, po čase se tato folie předělává, tzn. že během léčby vystřídáš třeba deset nosičů, tudíž, když praskne, tak to nevadí, protože po určité době se stejně musí zhotovit další. nevím co znamená, že máš dost křivé zuby, zjevně máme odlišná měřítka. pokud ale opravdu máš značně křívé zuby, byla bych pro fixní aparát. invisalign dokáže rovnat snad max. čtyři zuby najednou, při rovnání většího počtu zubů nastává problém s dosazením folie na zuby.
LOOLE --- 10:27:44 14.4.2014
???: já nemám Invisalign, ale jenom retenční folii - vzhledově to vypadá téměr stejně, tak ti odpovím jen k těm "estetickým" otázkám - blbě se to čistí (používám klasický kartáček), takže to min. 1x za týden musím čištit mezizubním kartáčkem, vatovou tyčinkou a vymáchnout to v ústní vodě a i tak už to není to co původně. Kromě toho mi to asi po 2 měsících ruplo- zatím je to teda jen naprasklý, ale čekám, kdy se to zlomí úplně.
A nevím jak s Invisalign, ale s touhle folií teda šišlám - nic hroznýho, ale poznat to (min. ze začátku) je. A navíc se mi mezi rovnátka a zuby dostávají sliny a na zubech jsou pak vidět "bublinky", takže ve finále upoutávají pozornost daleko víc než zámečky :D