Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ortodoncie-zubaři_ implantologie, bělení, rovnátka, hygiena - péče o zuby
CELULITIDA
Ortodoncie- implantologie, bělení, rovnátka, hygiena - péče o zuby

[http://www.ortodoncie-rovnatka.cz/media/foto/retence.jpg]

Zkušenosti, rady, doporučení, ...

Na nástěnce bych ráda udělala něco ve smyslu reference na jednotlivá Stomatologická a ortodontická centra. Proto prosím, máte-li nějakou zkušenost napište: Název centra, město, zákrok který jste podstoupili, cena, klady, zápory, jiné..
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GIMEL --- 22:59:14 30.5.2010
LOOLE: no on by ten předkus byl jenom dočasný :)
Ale je fakt, že mě to taky zarazilo a jsem ráda, že třeba nepracuju na recepci, kde bych denně svým zadrátovaným předkusem musela vítat návštěvníky :))
LOOLE --- 17:56:48 30.5.2010
GIMEL: to zní zajímavě... teď je otázka, jestli je horší přijít o několik zubů nebo si dobrovolně nechat udělat předkus :)
No jsem zvědavá, jak si s tím doktor poradí a co navrhne... Pokud bude potřeba trhat víc jak 4 zuby, tak se asi radši spokojím s jedním křivým zubem :(
GIMEL --- 0:43:57 30.5.2010
LOOLE: Jak píše Floe, zajdi k dr. Suchému na Florenc.
Taky mám podobnou vadu - mám vystrčený jeden špičák a dvojku na druhé straně, takže taky upírek. když se mi na to koukal, tak řekl, že existují dva způsoby, jak to napravit. jeden je, že mi vytrhne čtyřky (což je prý běžná praxe) a pak tam ty zuby našoupe, protože se jim uvolní místo. Druhý způsob naopak je že všechny zuby posune dopředu, takže ty trčící co jsou teď jsou už teď správně a ten zbytek se dorovná do jakéhosi předkusu, který mi ale spraví tím, že posune i dolní zuby. Trvá to asi o půl roku dýl, je to nákladnější, protože na spodní čelisti budu muset mít ještě navíc z každé strany cca dvoucentimetrové tyčky, působící jako páka, je to míň pohodlné, protože ty páky překáží ještě víc než rovnátka sama o sobě, ale obejdeme se bez trhání zubů.
Víc mi doporučoval první variantu, ale spíš asi kvůli pohodlí. Třeba by to bylo řešením i pro Tebe.
HAWKS --- 18:22:25 27.5.2010
OHNEDANKOVA:
no to asi ne..bohuzel
OHNEDANKOVA --- 13:00:07 27.5.2010
HAWKS: řekla bych: obrať se na ombudsmana, ale to nyní nelze..
HAWKS --- 12:09:50 26.5.2010
OHNEDANKOVA:
dostal jsem jeste upozorneni, ze byrokrati z pojistovny se tim nebudou chtit tim nejak moc zaobirat, takze si mam spis sehnat soudniho znalce
OHNEDANKOVA --- 10:07:48 26.5.2010
HAWKS: teda, to je šílené.. krytí jednoho lékaře druhým je možná pro někoho pochopitelné, ale mě to teda fakt vytáčí. jsem přesvědčená, že ti jakýkoliv doktor musí na tvoji žádost vystavit lékařskou zprávu z vyšetření. ještě se mi nestalo, že bych odcházela od specialisty bez zprávy z vyšetření pro mě či pro moji neuroložku. nechat se vyšetřit u revizního lékaře tvojí pojišťovny je dobrý nápad, jak je to s tvým nárokem na takové vyšetření bych zjišťovala v pojišťovně.
HAWKS --- 6:26:04 26.5.2010
CELULITIDA:
imho rentgen bude fungovat i s rovnatkama
CELULITIDA --- 12:16:09 25.5.2010
bolí mě zub. ale mám rovnátka. spraví mi ho? respektive mužou udělat rentgen a zjistit jestli je to kaz či ne?
HAWKS --- 11:46:22 25.5.2010
Ahoj, zeptal bych se, zda nekdo poradi, kterak postupovat v nasledujicim pripade.

S ohledem na sgtav chrupu doslo k tomu, ze jsem zacal nosit rovnatka. Na ortodoncii nadelali snimky, udelali fixni rovnatka, chodil jsemna kontroly, casem se preslo z fixnich rovnatek na ty co se nasazuji v noci. Cela tahle procedura stala v souctu pres dvacet tisici korun. Po asi pul roce jsem sel na preventivni prohlidku chrupu, na ortodoncii, kde mi lekar po cca dvouminutove prohlidce sdelil, ze budu muset rovnatka jeste cvhili nosit. nIc vic. Shodou okolnosti po asi tydnu jsem sel na beznou preventivni prohlidku chrupu, kde si zubar vsimnul ustupujici dasne a poslal me na odborne vysetreni na paradontologii. Na paradontologii mi diagnostikovali ustupujici dasen a posun kosti dvou zubu mimo oblouk celisti z duvodu pretizeni pri lecbe rovnatky. Bude nutny operacni zakrok a dale potom nasledna korekce opet fixnimi rovnatky. Na muj dotaz, zda je mozne vystavit pisemnou lekarskou zpravu, protoze jsem presvedceny, ze se jedna o spatnou praci na ortodoncii (jaktoze si nevsimnou ustupujici dasne a vyjetych zubu, ackoliv bezny obvodni zubar to pozna) mi lekar tichym hlasem sdelil, ze to po nem nemuzu chtit, ale ze udela maximum pro to,abych za naslednou lecbu platil co nejmene, protoze pojistovna hradi korekci chrupu pouze jednou za zivot. Ze mam donest stavajici fixni rovnatka a ze se z nich pokusi pouzit co nejvice na vyrobu tech dalsich. Tenhle postup me ponekud zvedl ze zidle. Ja se domnivam, ze bych za naslednou lecbu nemel platit naopak vubec nic, tim spise by tyto naklady mel platit lekar z ortodoncie. Je mozne vysetreni napriklad u revizniho lekare pojistovny ? Pripadne je lekar povinnen mi na moji zadost vystavit lekarskou zpravu z odborneho vysetreni ? Aby bylo mozne porovnat stav chrupu PRED lecbou (ktery je nafocen a zrentgenovan) a po lecbe ?
Diky