Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ivan Kraus
DEBBIE
[http://www.vetrnemlyny.cz/rozrazil/on-line-img/kraus.jpg]

1. března 1939 Praha
český spisovatel, herec a loutkoherec


Co jste četli? Co vás nadchlo? Pojďme si popovídat o tomto vynikajícím humoristickém autorovi...
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PREMEK --- 16:44:07 16.9.2009
Také je pěkné líčení, kterak se tatínek chtěl vyhnout schůzi uličního výboru a snažil se nakukat usměvavé paní, že po balkónech šplhá jen každý druhý čtvrtek v týdnu..
DEBBIE --- 11:00:51 16.9.2009
hned jak doctu Coelha jdu hned zase na nej..

vtipne ovsem je, ze me treba ta povidka taky rozbrecela a to sem zni ani ten cesnek necitila ,)
PREMEK --- 10:35:45 16.9.2009
... nebo jak Jan K. zvolil raději pravidelné návštěvy kostela a uvěřil v pánaboha až poté, co komunistické zásobování nebylo schopno zajistit česnek v pro otce dostatečném množství...:-D
DEBBIE --- 21:28:40 15.9.2009
PREMEK: vitam te :) neni to tu tak aktivni, ale i tak vitej :)

aaach mam chut si precist povidku o nedelni cesnecce, o tom jak popalari plakali nad popelnici ..

doted se smeju pri predstave chytajiciho se Jana priboru ci knofliku od radia ..
PREMEK --- 17:37:11 15.9.2009
Já jsem tedy velkej fanda na jeho Číslo do nebe. S takovým nadhledem a humorem popsat tak těžká léta své rodiny.. Třeba povídka o měnové reformě, dědečkova "vizitace" socialistické školy ("Rus se rýpal suchým klackem v černozemi, když Američan jezdil na kombajnu") nebo závěrečná dojemná povídka Číslo do neb...

Jednou jsem byl na Krausově autorském čtení v Brně a po zcela vyčerpávající (zkuste se tak dlouho smát) hodině a půl jsem ukořistil nejen podpis autorův, ale i dvou postav - maminky (Číslo do nebe) a manželky (To na tobě doschne). Inu tak.
GEMUNO --- 11:20:45 27.2.2009
Není možná,že z těch několika tisíc na pohled relativně inteligentních lidí to četli jen dva:)Zvlášt když televizní talkshow jeho,v knize zmíněného bratra je tak populární:)
DEBBIE --- 17:31:51 25.2.2009
GEMUNO: jsem ráda že se našel aspon někdo :)
GEMUNO --- 17:29:55 25.2.2009
Má rodina a jiná zemětřesení je kniha úžasná.Je škoda,že Ivan Klaus je jako autor k diskusi nedoceněný(jen názor z osobní zkušenosti-moc lidí,co od něj něco četlo neznám.Jiná generace?).Rozhodně stojí za přečtení,pobaví.Dávám sem anotaci:

Má rodina a jiná zemětřesení je kniha psaná s oním zvláštním humorem, po jakém my Češi nostalgicky toužíme od dob Poláčkových Bylo nás pět. Je to humor laskavý, mile absurdní, ironie spíš něžné a nadsázky spíše filozofické než karikující. Týká se nekonečných trampot a patálií velké rodiny, jejíž členové jsou nadáni tak výraznou individualitou, že to mezi neustále vře, přičemž do všeho se plete absurdita režimů a jejich pohůnků, proti nimž byl právě humor jedinou obranou. Autor se však svým viděním světa dotkl i něčeho velmi zásadního. Mezi sourozenci, mezi dětmi a rodiči i mezi manžely vznikají nám všem dobře známé neřešitelné situace, které hrozí přerůst v tragédii, pokud je neumíme obrátit v legraci. Soudobé vydání rodinné tetralogie je první, ale jednotlivé knihy vycházejí česky počtvrté. A tak se dá bez nadsázky říci, že se český národ začíná dělit na ty, kdo Krause četli, a na ty, kdo ho teprve budou číst.
DEBBIE --- 22:27:01 21.12.2008
mě osobně nejvíce pobavily knihy Prosím tě, neblázni!.. To na tobě doschne.. Číslo do nebe.. Má rodina a jiná zemětřesení.. Muž za vlastním rohem .. Kůň nežere okurkový salát..