Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
MBTI - osobnostní test navržený pro identifikaci osobnosti
JOHNY115
Myers-Briggs Type Indicator (MBTI) je osobnostní test navržený pro identifikaci osobnosti. Katharine Cook Briggs a její dcera Isabel Briggs Myers vytvořily test během 2. světové války a jeho kritéria vyplývají z teorií Carla Junga v jeho práci Psychologické typy. Test je často používán v oblastech pedagogiky, při osobních pohovorech a výběru zaměstnanců, v manželských poradnách a pro osobní vývoj.

Indikátor se liší od standardizovaných testů a jiných měřitelných vlastností, jako inteligence. Místo toho zařazuje osoby podle jejich dominantních vlastností.

-------------------

Pro mně se stal MBTI výborným sebe-poznávacím nástrojem a narozdíl od mnoha jiných "osobnostních testů" vám skutečně přinese o sobě nové informace, pomůže vám uvědomit si jací vlastně jste, jaké jsou vaše silné a slabé stránky, a co vám vyhovuje či naopak.

INFO

http://similarminds.com/ - Mnoho různých testů, popisy MBTI ve vlastnostech
http://www.personalitypage.com/ - Širší popisy jednotlivých typů + jednotlivé oblasti (vztahy, kariéra, os. rozvoj ...)

TESTY

http://www.mypersonality.info/test-personality/ - Nejspíše nejlepší MBTI test (76 otázek, anglicky)
http://similarminds.com/jung_word.html - Rychlý test ... pouze určujete přesnost vlastností (70 vlastností, anglicky)
http://spt.skeletus.com/ - Není ideální, ale výsledek zhruba sedí (58 otázek, česky)

KOMUNITY

http://www.mujtyp.cz/ - Nový český prostor pro MBTI ... chat, diskuze, seznamka, to vše propletené MBTI typy uživatelů (povinný 20-otázkový test při registraci)
http://www.mypersonality.info/ - Jeden z nejlepších MBTI testů + výstižné popisy typů a odkazy
http://www.globalchatter.com/ - Zrušeno
http://personalitycafe.com/ - Rozsáhlé fórum zabývající se MBTI a sdružující lidi určitého typu k diskuzi
http://www.typologycentral.com/ - Další rozsáhlé fórum zabývající se MBTI a sdružující lidi určitého typu k diskuzi-------------------

K ČEMU TO TEDY JE ?

může vám to pomoci ...
- poznat sám sebe, uvědomit si své kladné a záporné vlastnosti a podle toho lépe vést svůj život
- lépe pochopit ostatní, zjistit proč se jejich pohled na okolí může tolik lišit a proč
- uvědomit si co vyhledáváte na partnerovi, co vám vyhovuje a podle toho výběr partnera uzpůsobit
- pochopit různé společenské vztahy ... např. učitel - žák, rodič - dítě ... a např. proč nefungují (rozpor S vs. N ... J vs. P) a jak je zlepšit
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BOD --- 10:42:14 30.9.2015
BONDA: to imho dost sedí i na mě (z popisu ENFP ten pocit nemám) při testech mi vždy vyjde INFP
ELIZHANNAH --- 7:26:57 20.9.2015
BONDA: taky bych to brala aspoň na čas, jsem INFJ a pořád si dělám nějaké starosti, nadměrně se vciťuju (a proto se vyhýbám jedné známé, která si ze mě dělá "emocionální odpadkový koš" - vždycky když mě uvidí, začne se mi svěřovat se všemi svými starostmi a výsledek je, že já jsem obtížena jejími starostmi ještě několik dní a ona si libuje, jak si dobře popovídala - jo, odložila si u mě vše těžké, já pak skoro nemůžu dál, jí je znovu do zpěvu :))), jsem šíleně slušná a nemůžu nikomu ublížit ani trošičku, protože jeho bolest cítím na sobě, hrozně divný! A spokojená sama se sebou samozřejmě taky nejsem.

BONDA --- 11:45:31 18.9.2015
DIVA: Dá se s tím žít. :) A to, že mě lidi baví, mi nijak nevadí, naopak. Akorát na té spokojenosti se sebou se musí pracovat, to máš pravdu. Fakt není vždycky motivující, často naopak.

Poznatelné pole se nikdy nevyčerpá :) Každý je jiný - jestli horší či lepší, to je relativní a není to většinou moc zajímavý. Prostě jiný a jinak vzrušující.

Admirers. Colours are divine, sounds are miracle, cities are magic, nature is awesome, people are angels, their world is heaven. Beautiful and unre… | Pinterest
https://www.pinterest.com/pin/488218415832477403/
DIVA --- 11:31:47 18.9.2015
BONDA: to zní jako příšerná past. s tím bych se snažila nějak pohnout. najít si dosažitelné cíle a vnímat jejich dosahování. ráda se mám ráda a dopřeju si. možná bys k sobě mohla být trochu vlídnější? .)

mi vesměs lidi přijdou taky "záhadní". nemám moc vytříbenou schopnost je předem odhadnout, na první setkání prokouknout jejich motivace, porozumět jejich charakteru. ale když k tomu dojde, bývám i zklamaná a v žádném případě nemůžu říct, že by mě každý nekonečně zajímal .) často se pole poznatelného jednoduše vyčerpá a poznatky nic nového ani dobrého nepřinesly. nevadí jde se dál .) jestli si myslíš že každý stojí za to, prostě se pleteš, tak to není. každý jsme jiný, někdo lepší, někdo horší
BONDA --- 11:04:19 18.9.2015
DIVA: Já bych to stejně brala, aspoň na nějakou dobu. Mám až moc empatie a myslím, že se dokážu vcítit skoro úplně do všeho (INFP), ale jsou některé věci, které se mi přece jen představují těžko: spokojenost sama se sebou a pocit, že "mě někdo nebaví". Dovedu si představit, že mě někdo zraňuje a nechci s ním proto trávit čas (to asi známe všichni), ale nedovedu si moc představit, že by mě někdo nezajímal (ať už je jeho inteligence vyšší nebo nižší než moje). Všichni lidi mi přijdou zajímaví a záhadní. A pokud by se to stalo a někdo mě "nebavil", asi bych se cítila tak, že moje inteligence u něj selhala a nedovedla jsem k tomu člověku najít klíč. Takže zase sama se sebou nespokojená. - To je fakt úplně opačnej okraj spektra. :)
DIVA --- 10:50:07 18.9.2015
BONDA: abych to doplnila o stinnou stránku věci: je to neprozíravé a jaksi nezodpovědné z hlediska věcné reality. ta vnitřní nespokojenost obvykle člověka stimuluje k pokroku, různé obavy podněcujou prevenci, čili psychický nekomfort může člověku sloužit ku prospěchu .) já si každý tento rozumný prvek musím vnutit. a přesvědčit se nebývá snadné .)
BONDA --- 9:59:54 17.9.2015
DIVA: To musí být hrozně příjemný, cítit se takhle. Ani si to nedovedu představit.
BONDA --- 9:40:29 17.9.2015
ELIZHANNAH: Podle toho, jak znám ENFP, k nim přesně tohle patří: sociální kontakt bez problémů, nevadí jim být středem pozornosti a jsou ve společnosti angažovaní, dokonce občas něco (často nárazově) zorganizují a s každým se znají, zajímají se o lidi, podporují je, každý vnímá jejich charisma a o milostné nabídky nemají nouzi - ale pak jdou domů, zavřou za sebou dveře a uvědomí si svou osamělost, kterou povrchní sociální kontakt nepřekryje. Zavrtají se do postele, vybrečí se a ráno zas někomu volají a něco řeší nebo podnikají.
DIVA --- 15:48:11 14.9.2015
MART1NKA: tak to je zajímavý kontrast .) já jsem naopak chronicky až bych řekla nedotknutelná bahnem dění .) je to samozřejmě tak trochu nezájem a nedostatek soucitu, takže občas musím cíleně prověřit jestli si blaženě nelebedím třeba někomu blízkému na noze, jestli víš co myslím ,) ale z hlediska mého rozpoložení si není možné přát něco lepšího. k věcem příštím vzhlížím s nadějí, věcí minulých nelituju, toho co je teď si užívám .) a opravdu jsem zaskočená takovým rozptylem v rámci jediného "typu". možná teda mi takto hraje do karet moje vyhrocené P .)

ve věci biologických hodin dokonalá shoda .) netoužím po dětech, nikdy jsem po nich nezatoužila a celý můj vztah k "rodině" je přinejlepším vlažný. a věkem brzy překlenu svůj přirozený reprodukční potenciál .)
MART1NKA --- 14:54:19 14.9.2015
DIVA: Ja som dosť vyhranené T. Navyše vďaka častému sťahovaniu (nikde ma to dlho nebaví), som o veľa kontaktov prišla a s vekom to už tak ľahko nejde. Jo, na vysokej tá bezstarostnosť ešte bola aj u mňa. Ja som skôr nonstop nespokojná, pretože stále vidím kopec vecí pred sebou a chcem ich hneď! a štve ma, že ich nemám. A až ich dostanem, tak ich nechám nedokončené a už ich nechcem... Peklo toto :).
Kolegyni tiež vyšlo ENTP a ona žije celý život v Prahe, má silné puto s domovom. Jediné máme fakt spoločné. Ani jedna nie sme také tie vydávacie sa typy, čo sa nevedia dočkať dieťaťa, ani keď by nám už teoreticky mali tikať biologické hodiny. Zatiaľ sa nedeje nič. Z nás domáce hospodyňky nikdy nebudú.