Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
MBTI - osobnostní test navržený pro identifikaci osobnosti
JOHNY115
Myers-Briggs Type Indicator (MBTI) je osobnostní test navržený pro identifikaci osobnosti. Katharine Cook Briggs a její dcera Isabel Briggs Myers vytvořily test během 2. světové války a jeho kritéria vyplývají z teorií Carla Junga v jeho práci Psychologické typy. Test je často používán v oblastech pedagogiky, při osobních pohovorech a výběru zaměstnanců, v manželských poradnách a pro osobní vývoj.

Indikátor se liší od standardizovaných testů a jiných měřitelných vlastností, jako inteligence. Místo toho zařazuje osoby podle jejich dominantních vlastností.

-------------------

Pro mně se stal MBTI výborným sebe-poznávacím nástrojem a narozdíl od mnoha jiných "osobnostních testů" vám skutečně přinese o sobě nové informace, pomůže vám uvědomit si jací vlastně jste, jaké jsou vaše silné a slabé stránky, a co vám vyhovuje či naopak.

INFO

http://similarminds.com/ - Mnoho různých testů, popisy MBTI ve vlastnostech
http://www.personalitypage.com/ - Širší popisy jednotlivých typů + jednotlivé oblasti (vztahy, kariéra, os. rozvoj ...)

TESTY

http://www.mypersonality.info/test-personality/ - Nejspíše nejlepší MBTI test (76 otázek, anglicky)
http://similarminds.com/jung_word.html - Rychlý test ... pouze určujete přesnost vlastností (70 vlastností, anglicky)
http://spt.skeletus.com/ - Není ideální, ale výsledek zhruba sedí (58 otázek, česky)

KOMUNITY

http://www.mujtyp.cz/ - Nový český prostor pro MBTI ... chat, diskuze, seznamka, to vše propletené MBTI typy uživatelů (povinný 20-otázkový test při registraci)
http://www.mypersonality.info/ - Jeden z nejlepších MBTI testů + výstižné popisy typů a odkazy
http://www.globalchatter.com/ - Zrušeno
http://personalitycafe.com/ - Rozsáhlé fórum zabývající se MBTI a sdružující lidi určitého typu k diskuzi
http://www.typologycentral.com/ - Další rozsáhlé fórum zabývající se MBTI a sdružující lidi určitého typu k diskuzi-------------------

K ČEMU TO TEDY JE ?

může vám to pomoci ...
- poznat sám sebe, uvědomit si své kladné a záporné vlastnosti a podle toho lépe vést svůj život
- lépe pochopit ostatní, zjistit proč se jejich pohled na okolí může tolik lišit a proč
- uvědomit si co vyhledáváte na partnerovi, co vám vyhovuje a podle toho výběr partnera uzpůsobit
- pochopit různé společenské vztahy ... např. učitel - žák, rodič - dítě ... a např. proč nefungují (rozpor S vs. N ... J vs. P) a jak je zlepšit
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JOHNY115 --- 0:09:11 25.2.2010
http://www.mujtyp.cz/
nove ceske mbti diskuzni forum, chat ... resp. nejvic to slouzi asi jako seznamka s mbti typy .. da se vselijak vyhledavat podle typu apod ... zacali pred dvema mesici a aktualne asi 350 uzivatelu ... dobre sem si poklabosil o mbti na chatu ... vypada to nadejne :)
DIVA --- 9:50:50 3.2.2010
87HIGHFLYER: moc lidí není 100%E nebo 100%I nebo 100% cokoli dalšího, taky se nezachovám v dané situaci pokaždé přesně stejně, vybírala sem odpovědi které vystihujou moje _nejčastější_ reakce a způsoby jednání

nejprv sem se testovala a pak až se zabývala jednotlivýma typama, takže sem nevěděla kam se stylizovat .) ale hlavně nevím k čemu by mi to bylo.. sem docela spokojená s tím co reálně sem ;)

jo, z působení v anketovém auditku to není složité poznat .)
JOHNY115 --- 17:38:33 2.2.2010
87HIGHFLYER: jiste odchylky tam jsou ... lide nevi uplne presne jaci vlastne jsou, nevi jaky druh chovani by jim byl blizsi ... ty testy se snazi byt obecne a mirit prave na situace se kterymu ma kazdy zkusenost a ma z toho uz neco vyvozeno ale i tak to muze byt vselijak ovlivneno ... dam osobni priklad ... ma cela rodina jsou silni SJ ... ja jsem NP ... byl jsem vychovavan tak ze vsechno co je spojene s P je spatne ... a proto jsem vzdy P dusil a nebyl jsem ani vyvinuty J ani vyvinuty P ... na druhou stranu ... pokud ma okolnimi podminkami clovek nejak pokroucene predstavy o tom jaky je ... tak v realne zivotni situaci se tak skutecne zachova ... takze mozna ze to neodpovida uplne nitru a tem charakterovym vlasnostem ktere jsou pro jedince vyhodnejsi, ve kterych je lepsi .... ale skutecne to odpovida tomu jak se ten jedinec zachova ... nitro je mozna jidnde ... ale to jak se clovek vidi v testu je stejne jak se chova ... podle me x) ...... a objevit to nitro si zada hodne premysleni a schopnost odpojit se od vsech ovlivnujicich cinitelu, rozbit existujici a sam si popremyslet a vybudovat co vlastne jsem nebo nejsem.

rovnez prikladam na ukazku porovnani zmen v mem testovani za posledni rok
http://www.pixavid.com/uploads/l1gvih.png
HITOMI --- 13:29:11 2.2.2010
87HIGHFLYER: no vida, dalsi xNTP :)
87HIGHFLYER --- 12:47:24 2.2.2010
DIVA: myslel jsem to tak, že u spousty otázek jsem prostě nevěděl - snažil jsem se si vybavit situace, kde by se nabízené vlastnosti projevily, ale u některých otázek jsem dal to, co jsem si myslel, že mě charakterizuje...Výsledek mě nepřekvapil, čekal jsem něco podobnýho - nicméně si nejsem jistej, jestli to jen neni podvědomá "stylizace" do typu který očekávám. Jinak - to že je to trefný poznáš z mýho působení na nyxu?:)
DIVA --- 7:10:00 2.2.2010
87HIGHFLYER: řekla bych že tvůj mbti je vcelku trefný .) otázky sou koncipované tak aby se takové chybě vyhly, ale přečurat to určitě de. jenom je otázka proč by to kdo dělal .)
87HIGHFLYER --- 2:12:45 2.2.2010
chtěl jsem se zeptat...není výsledek toho testu obrazem toho co si myslíme, že jsme, ale ne toho co jsme ve skutečnosti?
87HIGHFLYER --- 2:05:23 2.2.2010
Tak jestli se tu rozjíždíš hitparáda exhibic vlastních osobností tak se taky přidám:)
http://www.mypersonality.info/87highflyer/

jinak to smažte...

OTZ --- 2:22:33 17.1.2010
DIVA: a no jo furt:) nejses ty jasnovidec?:)
JOHNY115 --- 19:17:37 15.1.2010
OTZ: je tady hore v odkazech :) tenhle mbti test mam nejradeji :)

http://www.mypersonality.info/johny115/