Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
MBTI - osobnostní test navržený pro identifikaci osobnosti
JOHNY115
Myers-Briggs Type Indicator (MBTI) je osobnostní test navržený pro identifikaci osobnosti. Katharine Cook Briggs a její dcera Isabel Briggs Myers vytvořily test během 2. světové války a jeho kritéria vyplývají z teorií Carla Junga v jeho práci Psychologické typy. Test je často používán v oblastech pedagogiky, při osobních pohovorech a výběru zaměstnanců, v manželských poradnách a pro osobní vývoj.

Indikátor se liší od standardizovaných testů a jiných měřitelných vlastností, jako inteligence. Místo toho zařazuje osoby podle jejich dominantních vlastností.

-------------------

Pro mně se stal MBTI výborným sebe-poznávacím nástrojem a narozdíl od mnoha jiných "osobnostních testů" vám skutečně přinese o sobě nové informace, pomůže vám uvědomit si jací vlastně jste, jaké jsou vaše silné a slabé stránky, a co vám vyhovuje či naopak.

INFO

http://similarminds.com/ - Mnoho různých testů, popisy MBTI ve vlastnostech
http://www.personalitypage.com/ - Širší popisy jednotlivých typů + jednotlivé oblasti (vztahy, kariéra, os. rozvoj ...)

TESTY

http://www.mypersonality.info/test-personality/ - Nejspíše nejlepší MBTI test (76 otázek, anglicky)
http://similarminds.com/jung_word.html - Rychlý test ... pouze určujete přesnost vlastností (70 vlastností, anglicky)
http://spt.skeletus.com/ - Není ideální, ale výsledek zhruba sedí (58 otázek, česky)

KOMUNITY

http://www.mujtyp.cz/ - Nový český prostor pro MBTI ... chat, diskuze, seznamka, to vše propletené MBTI typy uživatelů (povinný 20-otázkový test při registraci)
http://www.mypersonality.info/ - Jeden z nejlepších MBTI testů + výstižné popisy typů a odkazy
http://www.globalchatter.com/ - Zrušeno
http://personalitycafe.com/ - Rozsáhlé fórum zabývající se MBTI a sdružující lidi určitého typu k diskuzi
http://www.typologycentral.com/ - Další rozsáhlé fórum zabývající se MBTI a sdružující lidi určitého typu k diskuzi-------------------

K ČEMU TO TEDY JE ?

může vám to pomoci ...
- poznat sám sebe, uvědomit si své kladné a záporné vlastnosti a podle toho lépe vést svůj život
- lépe pochopit ostatní, zjistit proč se jejich pohled na okolí může tolik lišit a proč
- uvědomit si co vyhledáváte na partnerovi, co vám vyhovuje a podle toho výběr partnera uzpůsobit
- pochopit různé společenské vztahy ... např. učitel - žák, rodič - dítě ... a např. proč nefungují (rozpor S vs. N ... J vs. P) a jak je zlepšit
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SUNNYRAIN --- 19:47:50 10.1.2018
???: Řazení tabulky mě tu a tam mírně překvapuje, ale vesměs dobrej pokus. Nejvíce mi nesedí:
- 4. místo pro Beneficiary vzah - možná je to 4. místo pro j-Dom typy. Ale dávat p-Dom lidem Beneficiary vztah na 4. místo?! Sedí tenhle nápad nějakému p-Dom člověku?
- 10. místo pro Identitu?? Fakt je pro vás Identita taková bída?
- 12. místo pro Zrcadlení? Zkusili jste? Fakt je Zrcadlení až takhle kritický, jo? No, nevím...

Jsem INTJ (muž):
ESFP - Bavička - Dualita je nejlepší.
ESTP - ženskou Dobyvatelku zatím neznám, intuice mi dává tušit, že půjde o vášnivý vztah, což by mělo jít. Věčné "nahoru a dolů" je možná zábava v 17 letech, ale pouhé společné zájmy a chemie - dnes už mi zní jako trochu nízké očekávání, čím vztah umí být. Tohle není pravá dualita. (Ale vyzkouším rád, dualitě poměrně blízko?)
ISFP - Umělkyně - snadno vznikající vztah, jóóó, když nám bylo 12 let... Vztah typu Aktivace je fajn, jde to snadno, jde to samo... Ale mně v Aktivaci chybí přítomný okamžik, každodennosti. Společný volný čas ve zhruba stejné kvalitě, jako čas, kdy se linky našich životů vlastně míjí... Taková dětská kámoška, když bych byl zase dítě?
INFP - Snílek už na 4. místě?!! Ani náhodou! Když se mi nedaří stáhnout psychedelický film z uložto, Snílek přijde vhod, to zase jo! Ale pouštět si takhle rozháranýho tvora do domu? Kdepak, sice může být tohle spojení zajímavý v sexu, ale jedině s lepicí páskou přes pusu. (Že je z opačnýho vesmíru mi vadí extrémně.)
INFJ - Empatka - veliká úcta, veliký respekt. Rozumíme si, shodneme se, vrba. Je to shoda na intelektuální, mentální úrovni. Neroste to ze syrové podstaty života - tam tuším vzájemné mrtvo. Vlastně i ten zájem o druhého je "intelektuální", byť není falešný. Vlastně to není doopravdy, spíš "zdvořilostní". Dobrý na kámošení, na povídání.
ENFP - delší dobu jsem s Entuziastkou nerandil a nezdá se mi, že bych měl. 6. místo pro Fata Morganu mě překvapuje! Nejdokonalejší a nejkomičtější nechápání se a nerozumění si. A přitom nás to oba dva vlastně baví, ta nedorozumění. Proč a jak by tohle mohl být vztah? (Že je z opačnýho vesmíru mi jako INTJ vadí velmi hodně.)
ENTP - Vizionářka - nezažil jsem. Velký obdiv, vzhlížení, zvědavost. Ve společném životě prý vzniká ostrá konkurence, oba vymyslíme silnou strategii, jak na věc jít. Jenže každý na to jdeme z jiného konce lesa. Jo, umím si představit, že se nedomluvíme, že neustoupíme. To rád ochutnám - zvědavost! (Že je z opačnýho vesmíru vzbuzuje moji zvědavost.) Kuriozní nápad tvořit osobní vztah, nikoli pracovní.
ISTP - holku si neumím ani představit, neznám. Smlsnul bych si na tom, jak mě ISTP bude zadupávat do země, při tom jejím Sponzorování. Jak by se jí to asi dařilo, když má mít INTJ nejvyšší sebevědomí? Je z mýho vesmíru, tak si umím představit, že jsme dočasnou dobu skvělí kámoši, dokud ji to spirituální sponzorování nějak obohacuje...
ENFJ - 9. místo - když bych potřeboval škrobenej vztah, Učitelka by byla perfektní volba. Už se dostávám do druhé poloviny tabulky... Nudí mě, mnoho povyku pro nic. (Jak se ENFJ propašovala do mého vesmíru?! To jsou mi výjimky...)
INTJ - proč má Identita až 10. místo?? Minimálně mentálně obdivuhodná bytost, kvalifikovaná kolegyně, ve vteřině má můj respekt. Vztah s INTJ holkou jsem nezažil a bavil by mě projekt, kdy předstíráme Dualitu jako projekt, čistě pro tu zábavu. Nebo k sobě čas od času nějakého ESFP a nějakou ESFP přibereme. Fakt by takový život měl být nuda?
ISTJ - Vojačka a nejlepší kombinace pro přátelství s benefity - proč je Business vztah až na 11. místě? Na sex ideální, jediná bytost z opačného vesmíru, co mě svojí podstatou nevytáčí. Uznávám, tady se nebavím o vztahu jakože "vztahu". Jsme parťáci, kámoši. To je špatně? Proč hned nutně chtít něco víc?
ENTJ - holku Maršálku osobně neznám. Z mého vesmíru a na 12. místě? Zrcadlení na 12. místě?? Prý by nám chyběla vřelá atmosféra. Uznávám, že bychom vášeň vlastně "předstírali", nelezlo by to syrově z podstaty žití. Zase nás dva by ale takovej projekt podle mě bavil: "neustálá hra na vášeň". Spíš vidím úskalí, že dlouhodobý životní vize se nám fakt nebudou shodovat. Třeba bychom z toho vyšli jako parťáci na sport? Společný realizování krátkodobejch cílů? Tenhle typ vztahu chci taky vyzkoušet.
??? --- 8:40:24 9.1.2018
Tak to se, jak koukam, shodneme asi vsichni. Pak vubec nechapu smysl takove tabulky, a kdo a proc ji vytvoril :) Ten clovek je zretelne uplne mimo
ELIZHANNAH --- 0:06:28 9.1.2018
ELIZHANNAH: ten typ ESFP, který má být údajně pro mě ten nejlepší, považuju za takovou typickou ženskou, se kterou si naprosto nemám co říct. Typ ESFP v mužským provedení si nějak neumím představit vůbec. Vím teda, že spolužačka INTP má za manžela ESFP, sednou si podle všeho dobře, ale já ho moc neznám.
ELIZHANNAH --- 0:01:59 9.1.2018
???: ESTP a ESFP, jo? Ani bych neřekla. ISTP? S jedním jsem chodila a taky nevím, nevím :)
HITOMI --- 22:30:33 8.1.2018
_BENNY: taky mi to prijde jakozto INTP postavene na hlavu, cokoliv, co v sobe obsahuje EF nemuzu dlouhodobe vystat. Mozna to ma slouzit k tomu, aby to z INTJ a INTP vytvorilo lepsi lidske bytosti, ale pro me je vetsinou pobyt v pritomnosti techto jedincu dost vycerpavajici. A muj INTJ partner je na tom uplne stejne.
WRONSKI --- 0:15:40 7.1.2018
(Já nemůžu vystát ESFP úplně stejně jako ESFJ. A ESTx mi jdou taky na nervy. Ostatně i ISFx.)
_BENNY --- 23:00:17 6.1.2018
???: jakozto INTJ muzu potvrdit, ze ESFJ, ISFJ a ESTJ jde opravdu velice tezce az nemozne vystat :-) zbytek je ale diskutabilni, ESFP jako ideal match mi k INTJ rozhodne neprijde. patrne se to zaklada na hypoteze, ze protiklady se pritahuji, takze ideal je nekdo naprosto jiny, zcela opacny. to muze platit u nekterych typu, ale u jinych to imho neplati vubec.
??? --- 19:17:09 5.1.2018
[http://www.fotodisk.cz/di/NGE9/fntotrd.jpg]

Je to uplne opacne, nez jak jsem doted vnimal :)))
??? --- 12:15:37 26.12.2017
Chodil jsem s typem, ktery by mi mel "vyhovovat nejvic" (ENFP) a nevim, mno...
S jinym INFJ bych to docela rad zkusil, ale neni sily, ktera by to umoznila :DDD
MART1NKA --- 13:08:01 22.12.2017
Skúšali ste niekto chodiť s niekým, kto má rovnaký typ ako vy? Ako to prebiehalo?