Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
MBTI - osobnostní test navržený pro identifikaci osobnosti
JOHNY115
Myers-Briggs Type Indicator (MBTI) je osobnostní test navržený pro identifikaci osobnosti. Katharine Cook Briggs a její dcera Isabel Briggs Myers vytvořily test během 2. světové války a jeho kritéria vyplývají z teorií Carla Junga v jeho práci Psychologické typy. Test je často používán v oblastech pedagogiky, při osobních pohovorech a výběru zaměstnanců, v manželských poradnách a pro osobní vývoj.

Indikátor se liší od standardizovaných testů a jiných měřitelných vlastností, jako inteligence. Místo toho zařazuje osoby podle jejich dominantních vlastností.

-------------------

Pro mně se stal MBTI výborným sebe-poznávacím nástrojem a narozdíl od mnoha jiných "osobnostních testů" vám skutečně přinese o sobě nové informace, pomůže vám uvědomit si jací vlastně jste, jaké jsou vaše silné a slabé stránky, a co vám vyhovuje či naopak.

INFO

http://similarminds.com/ - Mnoho různých testů, popisy MBTI ve vlastnostech
http://www.personalitypage.com/ - Širší popisy jednotlivých typů + jednotlivé oblasti (vztahy, kariéra, os. rozvoj ...)

TESTY

http://www.mypersonality.info/test-personality/ - Nejspíše nejlepší MBTI test (76 otázek, anglicky)
http://similarminds.com/jung_word.html - Rychlý test ... pouze určujete přesnost vlastností (70 vlastností, anglicky)
http://spt.skeletus.com/ - Není ideální, ale výsledek zhruba sedí (58 otázek, česky)

KOMUNITY

http://www.mujtyp.cz/ - Nový český prostor pro MBTI ... chat, diskuze, seznamka, to vše propletené MBTI typy uživatelů (povinný 20-otázkový test při registraci)
http://www.mypersonality.info/ - Jeden z nejlepších MBTI testů + výstižné popisy typů a odkazy
http://www.globalchatter.com/ - Zrušeno
http://personalitycafe.com/ - Rozsáhlé fórum zabývající se MBTI a sdružující lidi určitého typu k diskuzi
http://www.typologycentral.com/ - Další rozsáhlé fórum zabývající se MBTI a sdružující lidi určitého typu k diskuzi-------------------

K ČEMU TO TEDY JE ?

může vám to pomoci ...
- poznat sám sebe, uvědomit si své kladné a záporné vlastnosti a podle toho lépe vést svůj život
- lépe pochopit ostatní, zjistit proč se jejich pohled na okolí může tolik lišit a proč
- uvědomit si co vyhledáváte na partnerovi, co vám vyhovuje a podle toho výběr partnera uzpůsobit
- pochopit různé společenské vztahy ... např. učitel - žák, rodič - dítě ... a např. proč nefungují (rozpor S vs. N ... J vs. P) a jak je zlepšit
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 8:19:34 9.12.2016
Vyměním své INFJ za něco normálního - nabídky do pošty, dík :)
ELIZHANNAH --- 21:25:51 3.12.2016
BONDA: já taky... ale ještě tu svou devatenáctku musím dodělat :)
BONDA --- 6:21:02 3.12.2016
ALBERTO: Na té stránce 16personalities je pro mě hodně zajímavé, že tam vyjde krom čtyř nám známých výsledků ještě hodnota na škále asertivita/ opatrnost. To je vlastně to, co mě zajímá nejvíc - chtěla bych se zbavit tendence držet se v životě pro jistotu u zdi/ při zemi. Zvláštní, že tohle k testu přilepili.
??? --- 19:49:55 2.12.2016
BONDA: Vnimam to spise tak, ze mu jde o to, zda 20 INFP vybere 20 podobych obrazku na tu stejnou otazku. S vyhledavani, vyhledavacema, frazema nebo cimkoli jinym to nemusi nutne souviset, protoze treba podobny obrazek dostanes na 30 uplne ruznych frazi. A pokud chce vytvorit MBTI test, potrebuje odpovedi hodnotit nejak statisticky smysluplne. Hm, nebo nevim .)
BONDA --- 15:58:41 2.12.2016
Kdyby mi někdo chtěl poslat svou výslednou devatenáctku obrázků, pošlu na oplátku svou... Jsem zvědavá, co lidi můžou vybrat. :)
ALONSY --- 15:56:34 2.12.2016
Já jsem zvládla přečíst zadání, představila si tý práce, co s tím bude a zase to zavřela... Nevím, jestli je to osobnostním typem, nebo prostě tím, že jsem líná jak veš, ale podobný věci jsem občas dělávala v rámci nějakých brigád a bohatě stačilo. :-)
BONDA --- 15:52:12 2.12.2016
???: Jinak já to měla spíš naopak: po čase jsem změnila vyhledávací dotaz tak, že vůbec nemluvil o tom, co hledám (příklad: hledám Karkulku a píšu Jiří Trnka), ale výsledný obrázek se mé představě blíží.
BONDA --- 15:50:10 2.12.2016
???: Možná jsou to dvě ze sledovaných vlastností: jak moc je vyhledávací dotaz konkrétní a jak moc je blízký finálně vybranému výsledku.
??? --- 14:28:41 2.12.2016
...proste jednoduse proto, ze presna MOJE prestava v tomto vesmiru neexistuje :P
??? --- 14:26:53 2.12.2016
No nevim, zda to bude material vubec k necemu dobry :)
Třeba ja hledal presny keyword (ktery jsem pak uz nemenil), na prvni strance mne treba jeden obrazek zaujal, a vyskocily dalsi relevantni, a to bylo "jeee, a jůůů" a doklikal jsem se beze zmeny keywordu treba az na 15 stranku, a nakonec vybral obrazek, ktery mne pocitove nejvic zaujal, ale to uz jsem daaavno byl uplne mimo puvodni predstavu :D