Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Breakthrough - prorážení skořápky reality
DARJEEL
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KOCOURMIKES --- 14:36:59 25.12.2014
BROZKEFF: prasata se krmi syrovatkou
RAGNAROK --- 23:00:39 24.12.2014
AMBIENTIUM:
Zajimavy zatim jsem neprosel co si postnul snad se k tomu brzy dostanu. 5 let je asi brzo, podle linearni extrapolace vykonu supercomputeru ma top1 supercomputer dosahnout kapacity lidskeho mozku (1EFlops) 2020 nebo spise pozdeji. Spotreba energie comopu se bude pohybovat v 10MW a cena v 10M$. System umoznujici simultalni preklad neni relativne tezke navrhnout (pri vyuziti ohromne databaze a vypocetniho vykonu). Myslim ze kreativni cinost bude domenou lidi jeste minimlane 1 generaci. Posledni povolani ktere prezije, je to, ktere bude prinaset lidem radost/smysl existovat. I tuto cinost pak bude moci vykonavat mnohem efektivneji AI nebo system simulujici napr. spolupraci 1000 genialnich lidskych mozku vyuzivajici spojene soucasne databaze a databaze ktere teprve vzniknou napr. databaze individualnich lidskych pocitku.
AMBIENTIUM --- 21:36:48 24.12.2014
Týpek vykládá, jak Deep learning (http://en.wikipedia.org/wiki/Deep_learning ) umožní postupně vytvořit uměle inteligentní komply, který to natřou člověku na mnoha úrovních. V důsledku pak má nastat něco, co daleko překoná civilizační skok, vyvolaný při průmyslové revoluci. Lidi, kteří vykonávali nějaké pracovní pozice a byli za to placení, budou nahrazeni touto umělou inteligencí. Toto vyvolá zcela novou společenskou situaci, na kterou nejsme připraveni. Je prý potřeba to řešit již nyní, protože teď jsme asi tak 5 let od bodu, kdy počítače dosáhnou schopností srovnatelných s člověkem, a dále jej budou velmi rychle (v exponenciálním růstu schopností) překonávat. Doloženo reálným příkladem automatického simultánního(!) překladu z mluvené(!) angličtiny do čínštiny(!).

Aneb vítej na světě, Skynete(?) :)

No, možná je to trochu kontroverzní, ale určitě je to zajímavé, já se v té oblasti velmi okrajově pohybuju, mám s tím nějaké pidi zkušenosti, a proto můžu říct, že na tom něco je, a že to takový potenciál má. Čti komentáře pod videem. Je to trochu depresivní a vyvolává to kvanta otázek (co jako budeme dělat? čím se budeme živit? jak bude fungovat svět? ) a je to určitě námět na povídku ve stylu Raye Bradburyho ;)

Jeremy Howard: The wonderful and terrifying implications of computers that can learn | Talk Video | TED.com
http://www.ted.com/...y_howard_the_wonderful_and_terrifying_implications_of_computers_that_can_learn
JAZZZ --- 14:11:47 22.12.2014
SCHWEPZ: In the future Dick describes, children are not considered fully human until they have developed the reasoning ability needed to understand basic algebra. Parents can call an abortion truck (much like a dogcatcher) to take younger children to the local abortion center to be euthanized.

The Pre-Persons is about a world in which children may legally be aborted until they are twelve years old.

http://prolife.org.nz/the-pre-persons-phillip-k-dick/
SCHWEPZ --- 12:26:29 22.12.2014
Orangutan má právo na svobodu, neboť je "ne-lidskou osobou". Rozhodl o tom argentinský soud, který řešil případ orangutaní samice Sandry. Přelomový verdikt, podle něhož může být odvezena ze zoo, dává šanci na úspěch obhájcům zvířecích práv, kteří chystají další podobná soudní podání.

Právo na svobodu. Argentinský soud pustil orangutana ze zoo | Týden.cz
http://www.tyden.cz/...o-na-svobodu-argentinsky-soud-pustil-orangutana-ze-zoo_328046.html#.VJf_uV4AA

Asociace ochránců zvířecích práv (AFADA) se na soud obrátila s tím, že devětadvacetiletá Sandra má dostatek kognitivních funkcí na to, aby nebyla považována za objekt, nýbrž za osobu. Soud dal tomuto názoru za pravdu a zoo v Buenos Aires tak musí umožnit transfer zvířete, které se narodilo v zajetí v Německu, do přírodního útulku, odkud by mohlo později být případně umístěno do volné přírody.
SCHWEPZ --- 9:36:19 22.12.2014
BROZKEFF: jo, to je pravda i když tofu se také dělá ze soji, nemýlím li se. Já maso až tak moc nejím, poslední dobou hlavně o neděli, něco od nás ze statku, skopové, sem tam králík.
BROZKEFF --- 15:19:41 21.12.2014
SCHWEPZ: snad je ti jasné že ta sója neslouží k výrobě tofu a tempehu ale ke krmení zvířat abys měl pěkného burgera či steak :)
AMBIENTIUM --- 16:47:14 15.12.2014
???: Luštěniny, sýry, mlíko, jogurty, ořechy... Ale já v otázce stravy nejsem materialista, aneb nejsem přesvědčenej o nezbytnosti bílkovin (a jakýchkoliv dalších látek), ale raděj bych to veřejně nerozebíral, argumenty mám neobhajitelný a je to tedy spíš věc víry. :)
??? --- 15:57:05 15.12.2014
AMBIENTIUM: nj ale to jsou prilohy, a ne hlavni bilkovina - stejne ti nezbyde nez se cpat jinejma lusteninama, ne? hrach, fazole, cocka... to ti nevadi?.) a tofu a tempeh davas, ne?)

p.s.: ve stredu v makrobiu tempehovej segedin s jahlovym knedlickem;)
AMBIENTIUM --- 13:07:55 15.12.2014
SCHWEPZ: Neboj, já jsem pšeničný, žitný, bramborový a rýžový. Sóju ne. Krom toho, že není nikterak chutná, z ní mám strašlivý, přímo vražedný, větry :-D