Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Breakthrough - prorážení skořápky reality
DARJEEL
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 0:18:14 19.6.2013
Kambodžská džungle vydává další tajemství. Archeologové objevili v provincii Siem Reap pomocí unikátní letecké laserové technologie ztracené město zvané Mahendraparvata. Khmerská civilizace ho postavila v 8. století. Tedy o 350 let dříve, než v oblasti vyrostl proslulý chrámový komplex a město Angkor...


V Kambodži objevili ztracené město. Ukrývalo se mezi minami v džungli - iDNES.cz
http://zpravy.idnes.cz/...dzungli-a-mezi-minami-1jx-/zahranicni.aspx?c=A130618_141848_zahranicni_ipl
SCHWEPZ --- 10:10:01 6.6.2013
Vzlétlo první letadlo navigované pouhými myšlenkami - Aktuálně.cz
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/amerika/clanek.phtml?id=781761
BBC News - Thought-guided helicopter takes off
http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-22764978
SCHWEPZ --- 11:25:07 5.6.2013
Objev prezentovaný v odborném magazínu Meteoritics & Planetary Science zároveň znamená, že musely meteority na území starého Egypta dopadat v hojném množství. Železných relikvií z doby, kdy lidé ještě neuměli zpracovávat železnou rudu, se totiž našla celá řada. Meteorický původ prokázal tým vedený Diane Johnsonovou z Open University v Milton Keynes. Důkazy získali na základě analýzy korálů z Manchesterského muzea prostřednictvím rastrovacího elektronového mikroskopu a počítačové tomografie. Exponáty badatelé nesměli poškodit, pod povrch se dostali místy, která už poškodil zub času. Podle historiků mohly být meteoritické roje tak časté, že ovlivnily egyptské náboženství. "Nebe bylo pro dávné Egypťany velmi důležité a cokoliv, co z něj spadlo, považovali za dar od bohů," vysvětila magazínu Nature egyptoložka Joyce Tyldesleyová z Manchesterské univerzity.

Nový objev: Železo v egyptských špercích není ze Země - Aktuálně.cz
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/blizky-vychod/clanek.phtml?id=781361
SCHWEPZ --- 8:46:53 30.5.2013
"Je to ten nejpodivnější případ v mém životě," řekl. "Jak jen krev mohla zůstat tekutinou? Má přinejmenším 10 tisíc let! I svalové tkáně byly rudé jako čerstvé maso. Tento objev nám dává reálné šance najít živé buňky, které mohou umožnit mamuta naklonovat," prohlásil

Ruští vědci našli mamutí krev, zvyšují se šance na klonování | Týden.cz
http://www.tyden.cz/...iroda/rusti-vedci-nasli-mamuti-krev-zvysuji-se-sance-na-klonovani_271777.html
SCHWEPZ --- 9:59:52 29.5.2013
[https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/375118_288436617960263_2112254070_n.png]

V jedné čínské ZOO se chovatelé stáli svědky nevídaného: potom co rutinně vpustili k hadovi dvě bílé myšky a had zaútočil na tu první z nich, ta druhá se napříč všem přírodním zákonitostem vzepřela osudu a hada napadla, ve snaze vyprostit první myš z jeho sevření. Běžně se druhá myš schová a snaží se nijak neprojevovat v marné naději, že si jí dravec potom nenajde. Tento chlupatý hrdina se však snažil vyprostit svého kamaráda z tlamy hada ještě dlouho poté, co první myš zahynula. Dovedl tak natolik ohromit čínské chovatelé, že se mu rozhodli darovat život a celý jeho skromný příběh již několik dní koluje světem.
DARJEEL --- 15:59:24 20.5.2013
AC24.cz - Šéf Nestlé: Voda není lidským právem, měla by se privatizovat
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2122-sef-nestle-voda-neni-lidskym-pravem-mela-by-se-prvatizovat
YMLADRIS --- 9:52:00 20.5.2013
DARJEEL: mne na tom prijde zajimasvy ten koncept instantni pravdivosti ci jask to rict... kdyz jsme se s lukasem dernne hadali o kraviny, seriozne jsme zvazovali nasinstalovat nejaky stropni kamery/mikrofony ci co, abychom ziskali data jak je kurva mozny ze se situace stale polarizuji do polohy kdy oba maji zazitek ze ten druhej jedna jak debil zatimco ja jsem v pohode/v pravu atd.
obecneji, ve svete kde te furt neco zaznamenava, pujde asi hur sebe i ostatni podvadet... jen takovy prispevek do debaty :)
DARJEEL --- 9:46:06 20.5.2013
ATOMINATOR: á, no vida :-)

TADEAS: to jo, hlavně důvěra v to, že člověk je bytost v jádru ctnostná :DDD protože cesta komunikačního přetížení (pro mě je to třeba realita administrace, papírování, podepisování, kontrolování), stojí na tom, že jako lidi lžeme a šidíme. To vidím jako velkou překážku, protože dokud bude tohle valit, tak platí informace = moc. Ty to vidíš krásně horizontálně, jakože jsme lidi - komunikační partneři a spolu jdeme šlapat náš svět, jenže právě tím, že spousta lidí jde po povyšování, hiearchii, moci atd., tak může mít v rukou mocný nástroj ovliňování.

Ad druhá otázka - to vůbec netuším, ale myslím si že jo... a opět, opět to vidím tak, že to stojí na ctnostech. Když budeme skromní, každej panel na střeše domu a minimum zařízení co "potřebujeme", tak to může fungovat, ale dokud povalí technologická komerc a plýtvání a plný sklady křemíkovýho harampádí, z něhož valná většina už ani nejde prodat, protože zastarala, tak nevím... imho to prostě chce skutečnou revoluci a ta začíná v srdci každého z nás.

Google jako mocný psychoanalytický nástroj?
TADEAS --- 23:09:18 19.5.2013
DARJEEL: hm, je to otazka. predstav si, ze ten komunikacni interface, kterej je ted trochu nemotornej se vic zaintegruje do zkusenosti... a predstav si sit lidi, ktery jsou takhle propojeny. ja myslim, ze v zakladu toho, ze se mame dobre a ze nam to spolu jde stoji duvera a komunikace, kdyz je ta komunikace snadnejsi, lip se casoprostorove synchronizujem, je to jednodussi. to neznamena, ze se nevydavame slepejma cestama komunikacniho pretizeni a ztraceni se v sumu, na druhou stranu uspesnejsi budou ti, kteri timhle projdou a vytvori si dobry zvyky vzajemnyho neruseni se, neprehlcovani atd.

me by zajimalo, jestli jde zachovat nejaka mira soucasnyho komunikacniho propojeni, nebo ty casoprostorovy desynchronizace i v podminkach, kdy neni k dispozici tolik energie. tj. jestli je to mozny jenom kdyz mame v provozu celej ten obrovskej industrialni komplex, na nemz pak stoji celej svet elektronicky komunikace.

jinak google dela to co ma v nazvu, snazi se vytvaret zrcadlo sveta, treba nam to pak trosku ujasni vztah k obrazum... jestli se v nich budeme porad ztracet, nebo je pochopime :)