Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Breakthrough - prorážení skořápky reality
DARJEEL
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SCHWEPZ --- 17:58:24 23.12.2010
Narval se v Arktidě údajně kříží s běluhou


Vědci napočítali v Arktidě 30 druhů zvířecích hybridů - Aktuálně.cz
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=685988
DARJEEL --- 16:04:51 23.12.2010
New type of human has been discovered!

BBC News - Ancient humans, dubbed 'Denisovans', interbred with us
http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-12059564

according to:
[ LEMUR @ Sociální a kulturní antropologie ]
SCHWEPZ --- 14:01:06 16.12.2010
Samotný pojem antičástice se ve fyzice objevil v roce 1929, kdy Paul Dirac na základě rozboru řešení rovnice, kterou formulovat o rok dříve, předpověděl existenci antičástice k elektronu, jež má opačný (tj. kladný odtud název "pozitron") elektrický náboj a přesně stejnou hmotnost. Tři roky poté byl pozitron objeven v kosmickém záření.
V hlavní roli antihmota. Blog - Jiří Chýla (bigbloger.lidovky.cz)
http://chyla.bigbloger.lidovky.cz/c/166584/V-hlavni-roli-antihmota.html
DARJEEL --- 13:22:21 16.12.2010
MITTRON --- 10:43:21 15.10.2010
na oblast psychiky/dusebna a intelekt, pomerne primo pusobi zvuk .. asi nejprimej ze vsech smyslu. mozna i proto se hluk/zvuk pouziva jako zpusob muceni bez viditelnych fyzickych nasledku .. je az neuveritelny, snadno a bez povsimnuti nechame masove a bezpovsimnuti narusovat a znecistovat zvukovovou sferu/dimenzi reality industrialnim hlukovym smogem .. permanentni plosna zvysena hladina stresu, nesoustredni, neklidu, nespokojenosti, potreby prehlusovat, hlasitej, vic az k ohluchnuti, otupelosti, oslabeni imunity .. a to vsechno na plosny urovni. kolik to cely stoji? v primich nakladech na zdravotni peci. kolik to stoji, neprimo, jako zasadni ujma na zivotnim komfortu. kolik to stoji na ztrate cen nemovitosti a jaka hodnota stoji za v podstate kompletni zmeny zivota .. kterou prinaseji auta. v soucasne zapadni spolecnosti, je podle nekterych kalkulaci je cca 60% celosvetove produkce postavena na automobilovem prumyslu. VSE ostatni ve zbyvajicich 40%. a co za to? ma to byt novy buh? nebo je to jenom nova rakovina .. puvodu stejneho jako ta krestanska .. tj. odtrzeni od reality, prirozenosti, skutecnosti, celku, prirody ..

diky evropske unii za jeji pokrokovy napad a jeden z kroku, zrejme spravnym smerem :)

Kamiony by kromě mýta mohly platit i za hluk. EU má blízko k dohodě - iDNES.cz
http://ekonomika.idnes.cz/kamiony-by-krome-myta-mohly-platit-i-za-hluk-eu-ma-blizko-k-dohode-pxy-/eko_euro.aspx?c=A101007_134249_eko_euro_fih

DARJEEL --- 21:26:03 22.9.2010
Rakušané vyvíjejí papírové pilulky, na které se natisknou účinné látky – Novinky.cz
http://www.novinky.cz/veda-skoly/211975-rakusane-vyvijeji-papirove-pilulky-na-ktere-se-natisknou-ucinne-latky.html
SCHWEPZ --- 18:12:03 9.9.2010
Bůh není obsah Mysli
Eckhardt Tolle - české titulky
http://www.youtube.com/watch?v=iIQWgzl0JbM&feature=related
MITTRON --- 11:07:21 7.7.2010
brozkeff .. ono to spojovani do slovicek, neni jen tak. vznikaji retezce, automatizovane retezce. v tom me prijde kouzelne prakticke uplatneni myslenek napr z NLP. v tom jak bezbrehe pole k orani oteviraji takove pohledy na vec. ne jen osobni ale i v podobe spolecenskeho povedomi a v nem zajetych retezcu, slovicek, vyznamu, mentalnich .. :) .. s vecma jako cit, jsem osobne docela obezretny, je to preci jeden z 4 zakladnich sil/elementu/projevu fungovani a rozhodne bych no nespojoval s nicim jak ty bez uvedeni dalsiho na vyvazeni. i v pripade reakce na neco ;) ..

s internetem, rekneme, stredni trida, nebo vzdelanejsi cast v dane oblasti .. coz ale nejsou elity. naopak bych rek ze zaujeti/pohlceni internetem, je dost mozna v tuhle chvily vetsi jinde nez u elit :) .. a bude treba z toho prorazet :)
BROZKEFF --- 1:57:49 7.7.2010
MITTRON: Slovíčka. Použil jsem nějaké pojmy, kterým jsem pro účely daného příspěvku přiřkl nějaký omezený význam a záměrně vyvolal jakýsi kontrast. Nahraď "cit" za něco co tomu co tomu přiřazuju sémanticky odpovídá přesněji.

Ani já nemám v životě prožívané kontinuum takhle úzce svázané, jenom když chci nějaké "tendence" vyjádřit slovy, tak mi tahle reduktivní analýza nějak dává prostor k tomu tam ty výraznější patterny vykomunikovat.

ad elity) před dvěma měsíci bych ještě souhlasil s tím, že net u nás už "není záležitostí elit". Mé nynější pracovní setkávání se s klienty ze všech sociálních vrstev,resp. zatím spíš těch s podprůměrnými příjmy a chybějícím VŠ vzděláním, mně ale trošku dávají korekci dřívějšího přehnaně optimistického pohledu na věc.