Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Breakthrough - prorážení skořápky reality
DARJEEL
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MITTRON --- 14:23:27 2.9.2009
ja bych rek, ze kde co prirodni a prirozene je jeste zdravejsi nez se myslelo .. podobne jako spravna vyvazenost takovych veci je jeste zdravejsi nez se myslelo .. poodobne jako nemluveni (vnejsi i vnitrni) je zdravejsi nez se myslelo .. nebo teprve bude myslet? :) .. podobne jako naslouchani (umoznene nemluvenim) intuici sebe sama v navaznosti treba na zdravi/telo/potravu je zdravejsi nez se myslelo .. podobne jako pouzivani takove intuice k vnimani informaci ktere nam rika napriklad o okoli, tvarech, stavbach, svetlu, pachach atd .. je zdravejsi nez se myslelo ..

podobne, by mohli vyzkoumat ze ticho (v beznym slova smyslu, i kdyz ne jen) je jeste zdravejsi nez se myslelo ... a ze hluk, je jeste nezdravejsi nez se myslelo ..

nebo treba ze byt zdravy je jeste zdravejsi nez se myslelo .. :)
XCHAOS --- 0:32:38 14.7.2009
Acceleration Watch (Understanding Accelerating Change)
http://www.accelerationwatch.com/
BIOH --- 22:58:28 22.6.2009
no viděl jsem s nim rozhovor a je to takovej magor, že to musim mít, nehledě na to že bude zajmavý koukat jakej charakter dělal poradce presidentovi, ten dotisk bude
ZIKE --- 20:59:36 22.6.2009
ahahhaaaahaa, to si fakt jako nekdo chcete koupit toho loosra? tak to me pobavilo :D
BIOH --- 20:47:37 22.6.2009
MONKOK: no ale je to vyprodaný :-( snad bude dotisk
KOKES --- 22:39:57 5.6.2009
BROZKEFF: jen připomenu, že tato technologie se zasloužila o náš drastický nárůst vědomostí/všeobecného rozhledu, což by při "papírové" technologii nebylo možné, nebo by trvalo mnohonásobně déle. Internet opravdu spojuje národy a akceleruje kultury.
Já myslím, že si čtečku koupíme všici, když ne teď, tak brzy..
XCHAOS --- 19:00:06 5.6.2009
BROZKEFF: Colapse od Jarred Diamonda jsem četl asi už před rokem, nebo kdy.. v anglickém originále (nebo to bylo na podzim, když jsem si to koupil ?)
BROZKEFF --- 0:06:14 5.6.2009
KOKES: ano, myšlenka elektronické kanceláře, kde nebude potřeba mít všechno tištěné, máme snad pdfka neasi, mě taky dřív nějak brala. taková ta představa jak to nebude ekologické, bude se šetřit papír ergo naše lesy etc etc.

nakonec docházím k závěru:
- budu si kupovat za pár tisíc další krám nazývaný "e-paper" abych mohl všude s sebou tahat to co chci číst a měl to aspoň přibližně podobně pohodlné jako kdekoli vytáhnout ty papíry, co si teď zcela rutinně tisknu? (Resp. při ceně nákladů za tisk budu muset vytisknout asi 10 tisíc listů než se dostanu na cenu té čtečky (kterou taky stálo něco vyrobit myšleno energie), která bude pořád navíc závislá na tom proudu, což papírový text jakmile ho už vytisknu, je na tomhle nezávislej

navíc teda jednu stařičkou laserovku včetně toneru asi na 10 let jsem dostal zadarmo. kvalita tisku sice mizerná, ale na to tištění dokumentů pro čtení po šalinách, zastávkách a jiných místech bohatě dostačující. rezignoval jsem tak na honbu za technologickými udělátky se snahou se plně elektronizovat, místo toho si radši jednou za půl roku koupím balík recyklovaných papírů za 120 korun a pak tisknu dohaleluja. ať žije počítač, ať žije skener a tiskárna.

tož asi tak
momentálně žijeme v super době kdy se tyhle věci extrémně zlevnily a zdostupnily, tj. demokratizovaly, pořád tu máme el. proud 24/7 stejně jako všechny další věci typu voda, plyn, veřejnou dopravu, fungující administrativu etc. etc.
takže maximální vděčnost za to co je
... teda otázkou je jak dlouho mám tenhle bezprecedentní luxus ještě vydrží.