Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PSYCHOTERAPIE
ANOUKE
Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DARJEEL --- 19:30:01 10.10.2017
NI_: zalezi co povazujes za pokrok ;)
Ne, vazne, dost zalezi na druhu potize -> u izolovane fobie i treba nekolik malo u uzkosti rozhodne vic.
Obecne cim vaznejsi potiz, tim vic sezeni... a dle druhu problemu je take otazka indikace kbt vs jiny druh terapie...
NI_ --- 21:54:21 9.10.2017
KBT
kolik sezeni je minimalne potreba pro nejaky pokrok?
TETHALKA --- 17:37:23 4.10.2017
ESTEL:
???:
Před časem jsem zde řešila změnu terapeutky a hlavně tedy to, jak to snesu. Zatím mám za sebou dvě sezení u té nové a vlastně ta změna není tak špatná. Bylo pro mě tedy hodně těžké rozloučit se s bývalou psycholožkou, obrečela jsem to a pořád je mi to trochu líto, a nemohu po dvou sezeních soudit, jaké to bude tady, ale zdá se, že mi pomůže trochu jiná perspektiva. A mám to tam výrazně dál, což se ukázalo jako docela fajn věc, protože se mi běžně stávalo, že jsem 10 minut po skončeném sezení v práci řešila něco náročného, případně jsem 10 minut před začátkem sezení vybíhala z domu (bylo to přesně na půli krátké cesty z domu do práce). Takhle se mi to stihne uležet a uklidním se. Uvidím, jak to půjde dál, rozhodně míním pokračovat, bude to spíš na roky než měsíce.
EL_PUMPOO --- 8:42:13 25.8.2017
ja mam pocit, ze by mi chybelo i jedno zmeskane sezeni... :) mam za sebou dva roky a nedovedu si predstavit, ze bych tam rok nebyla... za rok se toho udeje strasne moc..
DARJEEL --- 21:38:20 24.8.2017
Pul roku chodit na vycvik a pak rok chybet? Hm, asi bych nastoupil az po te ceste...
My meli ve vycviku (nebyl to gt) povolenou absenci 10% a jinak jsme museli nahrazovat...
PAVLINKA --- 9:08:51 24.8.2017
SONYAH: ahoj, mohli jsme chybet 2-3x za celych 5 let nebo si nahradit. Takle dlouhe preruseni si nedovedu predstavit. Prijdes o skupinu, o jeji dynamiku, vyvoj atd. Navic, jak nahradit sebezkusenost? ta byla prvni dva roky. Vic ti asi reknou v insitutu, ale ja bych bud vycvik nebo cestu odlozila. Jezdila jsem pres leto, s tim, ze jsem na konci roku nebo na zacatku toho dalsiho chybela, tak abych se vesla do toho, jak bylo mozne chybet.
SONYAH --- 21:05:31 23.8.2017
Ahoj,ma tu nekdo zkusenost s prerusenim psychoterapeutickeho vycviku? Rada bych v lednu nastoupila na gestalt...zaroven ale planuji na podzim delsi cestu do zahranici...cca pul az 1 rok...jde to nejak skloubit?..Diky
HERRKOPF --- 9:49:07 30.7.2017
Ahoj, máte tip na dobrého psychoterapeuta v Praze? Předem díky!
ESTEL --- 10:46:45 25.6.2017
TETHALKA: Mě pomohlo uvědomit si, že od sebe nemůžu čekat, že budu schopna od první chvíle té samé otevřenosti, jaká pro mě byla přirozená v předchozím vztahu - že se prostě znovu testuje bezpečí a důvěra. Prostě jsem si potřebovala dát čas. A také respektovat, že jsem v situaci, kdy jsou tu najednou tři témata - moje osobní téma z minula, téma nového vztahu s novým terapeutem a zpracování pocitů kolem rozchodu s bývalým terapeutem.

(Vlastně já k tomu řeším ještě to, jestli mi to celé stojí za to a jestli terapii opravdu chci a opravdu potřebuju - ale předpokládám, že toto se tě netýká :o)

S tím "převyprávět to celé znovu" bych byla opatrná... Spíš bych to brala jako výzvu k tomu srovnat si, jak jsem vnímala můj životní příběh kdysi a k jakému posunu došlo, co je teď pro mě jinak, kam jsem došla... atd. Reálie jsou stejné a postoje a prožívání se mění. Už to prostě není "ten samý příběh". Začátek nové terapie může být příležitost si toho lépe všimnout.
??? --- 15:58:07 24.6.2017
TETHALKA: no, začínáš znovu od začátku. Respektive od začátku buduješ terapeutický vztah, v nějakém sebeporozumění a tak se pochopitelně nevrátíš na začátek.