Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PSYCHOTERAPIE
ANOUKE
Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PAVLINKA --- 10:15:50 15.2.2017
VALE_RIE: urcite zajimava reflexe,ale bacha,aby byla hlavne tvoje a co je vic, nez si na to prijit v terapii...a hned je tema.))
VALE_RIE --- 19:11:56 12.2.2017
???: zajímavá reflexe... nenapadlo by mě to. díky
??? --- 18:42:01 11.2.2017
VALE_RIE: to řeš především s tou terapeutkou. A upřímně - řešit po 15 sezeních strach se závislosti na psychoterapii se mi takhle z venčí a bez znalosti problematiky jeví spíš jako projev toho, že se konečně dostáváte k podstatným a proto ohrožujícím věcem a jde spíš o projev "odporu" a snaha utéct z přílišné důvěry ve vztahu.
STALK --- 16:02:41 7.2.2017
VALE_RIE: Co je cílem by si především měla vědět ty. Pokud to bylo "vymotat se z labyrintu" a máš pocit že už se ti to povedlo a dál si poradíš sama... pokud si tim nejseš jistá vem to tam a můžeš si to skusit zrekapitulovat... Nikdo ti nemůže poradit kdy je na čase skončit. Terapie nejsou antibiotika ;) ... Může to bejt pomoc v krizi. Může to bejt dlouhá a postupná práce (z tohodle pohledu 15 sezení je sotva seznamovaní)...může to bejt součást tvýho rozvoje i v době kdy zrovna nejseš v háji... nevím. to musíš vědět sama a pokud nevíš. skus na to přijít. jak bude tvoje terapie vypadat je především na tobě. je to tvoje práce.
PAVLINKA --- 15:57:46 7.2.2017
VALE_RIE: to ano, je fakt, ze nekteri terapeuti drzi klienty i kvuli vydelku, ale to nemuzu posoudit, tak proste zkus "vysadit", jak se ti pak povede. Neni totiz nic zvlastniho, kdyz lide do terapie chodi dlouhe roky nebo po zbytek zivota, kdyz na to maji finance a dela jim to zivot lepsi.
VALE_RIE --- 15:00:32 7.2.2017
PAVLINKA: ráda bych pohled někoho dalšího, jsem teď v pozici, kdy terapeutce bezmezně důvěřuji (jak by to mělo být) a také zároveň platím za sezení nemalé peníze. A nepředpokládám, že by o mě jako o klienta ráda přišla - s argumentem, že stále je co řešit, bych k ní mohla docházet roky...
PAVLINKA --- 14:00:35 7.2.2017
VALE_RIE: prines to na dalsi setkani, pokud si sama nejsi jista, spolecnym hovorem na to muzete prijit a terapeutka ti k tomu taky rekne svuj nazor, pro me by byla zajimava poznamka o zavislosti, ale to bych probrala primo s ni, tezko se da bez znalosti vaseho vztahu, radit...
VALE_RIE --- 13:31:36 7.2.2017
Ahoj, začala jsem navštěvovat psychoterapeutku - byla jsem celkově ve všem ztracená, labyrint, ze kterého jsem nevěděla, jak ven. Od července jsem u ní byla 15x. Doposud jsem k žádné nechodila, tedy nemám srovnání, jak dlouho návštěvy trvají, jak probíhají, co je cílem apod. ale předpokládám, že je to naprosto individuální. Hledám nyní moment, kdy je čas na ukončení sezení. Dobře se na tu hodinu pozornosti zvyká, ale nerada bych se dostala do fáze závislosti na těchto sezeních. Jak poznat, kdy skončit? díky
ALBERTO --- 23:07:33 14.1.2017
Sdílim své postřehy ohledně archetypu baby jagy na základě terapeutické práce.http://ografologii.blogspot.cz/2017/01/carodejnici-je-treba-nechat-u-cesty.html
??? --- 18:40:27 12.1.2017
STALK: prostředky by se našly, jen jaksi není dostatečně silná platforma, která by reformu psychiatrické péče protáhla skrze legislativu a systém zdravotního pojištění.

To že jsou potřeba terénní služby stacionáře v regionech, dolečovací služby, komunitní služby a tak se pochopitelně ví a postupně se to řeší, ale prostě to není priorita - nejsou a nebudou v tom velký zisky a cílová skupina není dostatečně "sexy"

Reforma psychiatrické péče je v rukou odborných garantů, ministerstvo je podporuje
http://www.mzcr.cz/...iatricke-pece-je-v-rukou-odbornych-garantuministerstvo-je-podporu_11248_1.html