Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Guerrilla gardening ♠ ♠ ♠ (partyzánské zahradničení)
TSOH
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
HHANULKA --- 13:41:14 17.1.2018
Do konce února je možné se hlásit do pilotního projektu komunitního kompostování na Praze 8. Pokud jste z jiné MČ, můžete požádat o stejný projekt i kompetentního radního pro životní prostředí. Případně poradím jak.

MČ Praha 8: Aktuality z městské části - Spolu8bio – projekt komunitního kompostování v Praze 8
https://www.praha8.cz/Spolu8bio-projekt-komunitniho-kompostovani-v-Praze-8-1.html
FAR_IDA --- 19:04:32 24.6.2017
Zdravim, vsechny milovniky velmi zveme 11.7. na akci osazovani bylinkovych zahonu v Praze na Rohanskem ostrove, v prostoru Pristav 18600. Nejake rostliny prineseme my, dalsi doufame, ze prinesou navstevnici. Vitame i jakekoli prebytky z vasich zahradek! Bylinky ze zahonu pak budou po cele leto k uziti pro vsechny prichozi. Vice info zde https://m.facebook.com/events/440394829666327/
FAR_IDA --- 16:55:04 3.5.2017
ahoj, pro pražské či z okolí bych chtěla poptat - nemáte nějaké přebytky rostlin bylinek/trvalek/letniček, které byste měli nazbyt? budeme v Praze na Rohanském ostrově zakládat malou komunitní zahradu a krom nářadí a materiálu na záhony sháním sazenice. od sebe z chalupy budu mít dost oregána, ale zbytek se bude muset dokoupit/získat jinak. Nebo kdyby vám doma/na chalupě přebývalo něco ze zahradnického náčiní, co byste mohli poskytnout, byli bychom také moc rádi.
a potenciální zájemce o městské zahraničení uvítáme do "týmu" :)
TSOH --- 20:16:31 7.10.2016
ISIS: foto nemam... ale bylo to fakt mile.. :) nějaké macešky tam rostly...
ISIS --- 19:35:31 7.10.2016
TSOH: Fíha! To mi úplně zlepšilo nepovedený pátek :) Fotka by nebyla?
TSOH --- 9:35:34 27.9.2016
před cca mesicem jsem šel kolem skruže ( pro připomenuti ISIS: ) a rostly v ni nejake kvetiny... vypada ze o ni nekdo pečuje.. :)
VODOMERKA --- 12:30:54 19.10.2015
MATEEJ: ja si myslím, že v případě opozice, kdy není vůle o systémové řešení, je takováto akce guerillová :)
MATEEJ --- 12:23:53 19.10.2015
SHORMICHA: Guerilla gardening vnímám jako anonymní performance, které (obvykle jen na čas) udělají nějaké místo hezčí nebo zajímavější, prostě umožní kolemjdoucím podívate se na to místo jinýma očima a třeba, když budu hóóódně optimistický, tak změnit vztah některých kolemjdoucích k tomu místu nebo k úloze zeleně ve veřejném prostoru. Jako že by se třeba zapojili do péče o něj nebo začali tlačit na zastupitelstvo, ať se na tom podílí ono. Ale to je skutečně velmi optimistická představa.

Ale to prostě není tenhle případ.

Když to dělá partaj (občanské sdružení, radnice, reklamka atd.), tak to zkrátka není guerilla (anonymní, pod rouškou noci a bez podpory úřadů), ale jenom taková trendy líbivá nálepka. A v programu či náplni strany to imho nemá co dělat, protože guerilla gardening je něco mezi nahodilou uměleckou performancí a znouzectností, zatímco partaj by měla k veřejné zeleni přistupovat svědomitě, plánovaně a usilovat o její dlouhodobou udržitelnost.

Takže když se na tenhle projekt podívám, tak mi to přijde:

- sympatické, že to dělají
- směšné, že tomu říkají guerilla gardening
- smutné, že tomu zachovali onu guerillogardeningovou krátkodobou povahu. Viz poslední odstavec, ze kterého mám pocit, že jako klasičtí guerilloví zahradníci čekají, jak se lidi hned začnou o ten záhonek před jejich domem sami starat, ale ti se bohužel zapojují pomaleji, než by ten záhonek potřeboval. Místo aby Zelení zatlačili na Městské služby "hele, dohodněme se na nějakých místech, kde my založíme záhony, a vy je pak budete udržovat".


SHORMICHA --- 18:29:59 16.10.2015
Co si myslíte o guerilla gardeningu v rámci programu Strany zelených? Vnímáte to jako sympatickou aktivitu, projev toho, že tam jsou členy ekologicky uvědomělí lidé, kteří mají smysluplný program nebo jen jako PR a snahu zavděčit se, získat voliče...

Náměstí I. P. Pavlova prokouklo. Přibyly nové keře - Praha Centrum
http://www.naseprahacentrum.cz/rozhovory/namesti-i-p-pavlova-prokouklo-pribyly-nove-kere
SHORMICHA --- 23:13:49 15.6.2015