Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
JEZEŘÍ-ZÁMEK SNŮ A SPLĚNÝCH PŘÁNÍ
RAILA
Zámek Jezeří-perla Krušnách hor, architektonický monument napříč časem i prostorem od středověku po temný věk mosteckých dolů. Místo, kde se snoubí krása i hrůza v jediném pohledu. Jezeří-záchrana zámku, strašení a jiné povedené akce.

OŽIVLÁ STRAŠIDLA NA JAZEŘÍ
26.-27.10. 2013
Karneval mrtvých se blíží! Je čas zapálit svíce, oprášit rubáše a vyrazit do temných zámeckých chodeb. Letos se setkáme nejen s upíry ale i s Dias de los Muertos, Přízraky, duchy, zazděným kominíkem, šílenou kněžnou i duchem popraveného mnicha. A jako novinka, letos poprvé se strašidela rozšíří i na nádvoří zámeckého areálu. Chybět samozřejmě nebudou ani tradiční stánky a občerstvení.
Přihlášení:

Průvodci
Pip plus

Vypravěči a strašidla na nádvoří

U alchymisty a přilehlá chodba:

Chodba-

Upíří ples

Sklepení

Temné kouty zámecké a pohyblivé osoby


Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ISLINGTON --- 17:42:06 24.5.2010
VELICE, VELICE opožděně, ale díky všem za Jezeří a především díky hercům, byli jste skvělí a horzně dobře se mi s vámi hrálo - díky moc!!!
ELVOTHIEN --- 21:41:58 23.5.2010
??? --- 13:34:00 21.5.2010
Tady jsou fotky co jsem nafotila. Prošla a promazala jsem je jen zběžně....
http://picasaweb.google.cz/morgain.mail/MajovaSloavnostNaJezeri2010?feat=directlink

Jinak kam budete chtít nasdílet video z představení? Neni to zázračná kvalita (musím si pořídit stativ), takže je na Vás, jak moc to chcete mít uveřejněné...
SELLIGAN --- 9:35:17 21.5.2010
MERLE: BTW priste chci hrat Lysandra já :)
SELLIGAN --- 9:24:24 21.5.2010
MERLE: ještě na osvětlení těm, co nehráli, Hermii hrála Anička :) a byla úžasná.
MERLE --- 8:50:51 21.5.2010
Na žádost mojí ženy nejlepší ze všech sem dávám to, co jsem na larpu vyplodil jako Lyssander pro mou milovanou Hermii :)
každé čtyřverší je zvlášť (chronologicky), a nemá smysl v tom hledat jakékoliv skryté významy.

Luna svítí na tvou tvář,
na hlavě máš svatozář,
duše má se žalem svírá -
- bez tebe jsem černá díra!

Proč jsi na mě zabevřela?
Duše moje ochořela,
láskou já se trápím dál.
Kéž by se Bůh smiloval.

Tak jako dvě labutě!
Já do náruče vezmu tě,
ty jsi moje jediná...
manželka a rodina!

Jinak ještě jednou díky Morgain, za super larp.
??? --- 21:35:53 18.5.2010
Abych tak kritizoval (a vzýval ke zlepšení) z pozice provádějícího:

Zoufale to chtělo více inteligentní interakce -

tancující víly - byly moc fajn, vytáhnout malé děti na tanec funguje, ale u libovolné jiné věkové kategorie tam prostě chce jiný přístup. Komentovat, mluvit, hodnotit, klidně urážet staré babičky, že už toho mnoho nenatancují, mladíky co odmítnou jít do kola setřít, že mají žárlivé ženské apod. Prostě konkrétně vymyslet si na každého něco, co by na něj sedlo.
Tancování na odiv je hezké, ale jen jako poslední záchrana, ne standard.

Mácha - kurňa, k čemu tam byla ta služebná. To by byl ideální kontrapunkt k inteleguánovi s knížkou. Nadávat, že hosti našlapou, hudrat na Máchu, sem tam někoho přetáhnout koštětem, rušit přednes, sama veršovat líp... tak krásný archetyp protikladné dvojice z toho mohl být a prd.

Tancování indie a baletu- samo o sobě dobré, ale chyběla tam často spojnice s návštěvníky. Tzn. vždy tam musí být někdo kdo komentuje, ventiluje názory davu, zkusí odhadnout jak na to zareagují vnitřně, vnese život mezi představení a strnulý dav - prostě místo kde je hodně tanečnic zoufale potřebuje konferenciera na plný úvazek.

Barbaři - zvát lidi na jídlo? hele, bylo to dobré, ale chce to vyjít za nimi, být uprostřed davu, vybírat si ty, kteří jsou slabí a nebudou se bránit sežrání/oloupení, ptát se jich kdo je pojištěn, kdo má závěť apod. prostě zapojit reálnou situaci do té virtuální.

Celkově: aktivita, aktivita a aktivita. Jít za lidma, reagovat na to co vidí. Předcházet jejich předsudkům a prvním reakcím. Jsem nymfa co zpívá? Rovnou napřed varuju, ať si drží brejle, že by mohly prasknout atp. Je jedno, že je to nesmysl, ale přímá slovní interakce s kýmkoli z návštěvníků je o řád lepší nežli jen "předvádět" - i když to předvádění je úžasné. Oni tam přišli nechat se pobavit a osobní přístup jim to prostě výrazně vylepší.
Víly co se nebojí prostě projít davem a prohodit slovo s každým, Když dvě řekyně odehrají svůj part na chodbě, tak má z poza rohu vykouknout Oberon a rozebrat to s hosty.
Obecně tedy - naplno naplnit tu vizi, že všichni herci jsou, stejně jako platící hosté, návštěvou na zámku, že je sice dělí určení, ale ne situace. Mácha komentující to, že do zámku zatéká opravdu nic nepokazí, naopak!
SELLIGAN --- 10:16:30 18.5.2010
me se koncept otevreneho zamklu zprvu libil, ale to by se opravdu muselo napsat, vyhlasit a dodrzet!!, ze bloky predstaveni budou v tolik a tolik a ne aby tam chuderky Kamila se zpevackama jely vkuse, coz nebylo v planu, navic to kumulovalo lidi na miste

a navic, lidi nevedi co delat, kdyz je zamek otevreny, nevedi kam jit (co treba sipky? - "tudy k Máchovi..") a zaroven byly pootevirane mistnosti, kam by vubec nemeli chodit, (stavela se treba podlaha a nebylo to bezpecne) Takze to chtelo vic probrat s kastelankou...zamek je velky, i dospelak se muze ztratit

chapu, ze nedostatek skritku (potkala jsem na chodbach jen 2 a tomu bych fakt nerekla zamek plny skritku) se musel kompenzovat nejakym programem, ale nacpat 4ri lidi do male mistnustky (barbari) tomu fakt nepmuze

cirkus - cekala jsem nejake predstaveni, v te uzoucke chodbicce to slo nejak rychle, ani jsem si nevsimla co kdo dela...kdyby byli vic roztahani, asi bych si je uzila vic, to co delali venku jako rozcvicku mi prislo mnohem zabavnejsi nez to co bylo nakonec vevnitr. Cirkus potrebuje prostor at uz venku ci uvnitr

taky jsem nevedela kdy co bude...netusila, kdy bude predstaveni,bylo hezke, ze Raila tancovala, ale timpadem to zas nikdo neorganizoval, nikdo se treba neshanel po nas, jen diky Morgain jsem se pak dovedela, ze za 5 minut bude predstaveni...

chapu, ze problemem byl i nedostatek navstevniku, kterym sme museli operativne udelat program, proto je koncept otevreneho zamku nevhodny a nevychytany

cestou ven jsem si vsimla plakatku - prava hostina barbaru (sorry ale 2 klusi a 1/4 kurete neni prava hostina barbaru) a ples skritku a vil? to nebylo v planu snad ani v dobe, kdy jeste byl dostatek lidi prihlasen...kdy tenhle program vznikl?

kdybych nehrala divadlo, asi bych se unudila k smrti a byla bych nastvana, ale ja osobne jsem si to uzila..takze na podzim prijedu

ja byla vdecna za teplu polivku, my jsme vymrzli dostatecne¨

velke diky Morgain za jeji larp, bylo to naprosto bajecne!!!!! ukonceni dne

a opet prosim Railu...az budes mit koncept podzimniho Jezeri, dej ho sem do diskuze, lidi radi prevezmou nejake zodpovednosti za urcite mistnosti, radi prispejou napady...pokud to mezitim pak 5x nezmenis...)


SELLIGAN --- 10:03:26 18.5.2010
DORIAN: pokud si správne pamatuji, Raila jeste pred 2ma tydny rikala, ze nema cas delat kostymy, ze ted maka na priprave Machy...tak nevim..

RHIAN --- 21:35:27 17.5.2010
Tak já okem diváckým, snad i nezaujatým - kdybych se zpětně nedozvěděla o všech potížích, které vyvstávaly, tak by mě ani nenapadlo, že vůbec nějaké mohly být. Kromě Máchy, který byl asi až moc.. nevím jak se vyjádřit, bylo tam všeho moc.. moc intelektuální? A taky trochu nicneříkající.. tak zkrátka kromě tutoho to na mě působilo báječně, propracovaně, vychytaně, zmáknutě.. bavila jsem se a fakt jsem si prohlídku užila, za což vděčím jen a jen vaší profesionalitě - jste skvělí! Fakticky smekám! Před divadlem, které mělo sotva pár zkoušek, před báječnými kostýmy, před zpěvačkami a tanečnicemi a samozřejmě i před báječnými průvodci.. Jste jedničky!