Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
OHAŘ - všestranný lovec
MILANLXR
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
HANUSCHA --- 9:17:51 19.3.2012
MATHEA: já znám akorát od koní a vembloudů:),psa jsem možná taky někdy viděla,ale teda si to nějak neuvědomuju:)
MATHEA --- 9:13:37 19.3.2012
HANUSCHA: Ne?:) Dost psu si mimochodem tape, kdyz jsou unaveni, ulevujou si tim. Ale samozrejme tak nechodej porad.
HANUSCHA --- 8:45:46 19.3.2012
SISTER: jéé to musí být prímový, když jde mimochod:) to jsem u psa snad neviděla nikdy:)
PEPENKA --- 22:33:42 18.3.2012
PTACOPYSK: Tak to můj Borin dělá něco podobnýho - zavětří a uvidí zvěř, ale díky elektrickýmu obojku už radši ani nevyběhne :-) Dřív vždycky vypálil jak raketa a hrozně kňučel.
PTACOPYSK --- 19:33:44 18.3.2012
PEPENKA: Ohař žádnou (zdravou) zvěř chytat vůbec nemá. Ohař pracuje tak, že při hledání zvěře v poli zvěř VYSTAVÍ, když ji navětří. Vystaví = zastaví se, zůstane strnulý stát a pro vůdce to je signál, že se před psem nachází zvěř. Po vzlétnutí či vyběhnutí zvěře má pes zůstat stát na místě, nebo zalehnout, v žádném případě nemá zvěř pronásledovat, nebo ji dokonce chytit. V praxi na honu to vypadá tak, že ohař prohledává pole, navětří zvěř a vystaví. Vůdce s připraví zbraň, přiblíží se k danému místu, zvěř vyletí nebo vyběhne, vůdce ji střelí a pes tuto usmrcenou zvěř najde a přinese. Při cvičení se používá předem usmrcená zvěř, kteoru mají cvičitelé v mrazáku z honů a s každým kusem zvěře se dá cvičit opakovaně několik tréninků (nevydrží pochopitelně věčně). Loni jsem připravovala fenu na všestranné zkoušky a za celou sezonu nezabila ani neporanila jediný kus zvěře. Zdravá vyspělá divoká zvěř je prakticky vždycky rychlejší než pes, krom toho pochopitelně od začátku se snažím psovi nedovolit, aby ji pronásledoval.
BUXIE --- 19:24:53 18.3.2012
PEPENKA: Skutečně netuším, kde je váš problém a odkud se bere vaše zlost. Když položíte otázku, tak očekávejte odpověď ( ať už vám bude po chuti nebo ne). Přeji vám jen to nejlepší a hodně pohody s hafanem.
PEPENKA --- 17:49:57 18.3.2012
PTACOPYSK: A jak to tedy probíhá dál? Co ta ohařem chycená zvěř, co se s ní pak děje? Asi je rozdíl, když je to výcvik, a když se jede navostro. Každopádně i když zvěř nezabije, může jí něco udělat, takže na následky by stejně pošla, nebo jak je toto opatřeno? (Když je to výcvik, tak se to ti psi učí, nepovede se to vždycky nezabít, ne?)
PEPENKA --- 17:46:57 18.3.2012
PTACOPYSK: Ten můj je mamlásek, na jaře sbírá malý ptáčky, co vypadnou z hnízda, bohužel je většinou usmrtí :-/

SISTER: Mně nejde o to, že někdo reaguje, ale jak reaguje. Nemohla si přečíst všechno, jinak bys tohle nenapsala. A na dalšího rýpala už nejsem zvědavá :D
SISTER --- 22:14:42 17.3.2012
PEPENKA: ježíš já teda nevim a proč tady do té diskuze vůbec píšeš, když se ti pak nelíbí, že na to někdo reaguje? nikoho tady osobně neznám, ale myslím že Buxie reagovala na rozdíl od tebe naprosto slušně a bez arogance. Jinak sama mám výmarku s PP, bohužel chodí mimochodem takže také nemůže být uchovněná a ani by mě nenapadlo aby měla štěňata.
PTACOPYSK --- 20:47:27 17.3.2012
PEPENKA: lovecký výcvik ohaře není o tom, že by se učil zabíjet zvěř, to je totiž právě to, co na zkouškách udělat nesmí :)