Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
OHAŘ - všestranný lovec
MILANLXR
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BOYLER --- 12:40:08 29.9.2009
EVUSHKA: fešnej krasaveczek
EVUSHKA --- 15:37:42 28.9.2009
FUTURAMA: Díky :) Hvězda je na Praze 6 u Bílý Hory.
FUTURAMA --- 12:01:38 28.9.2009
EVUSHKA: pěkný je Brun, kde je ta obora?!
PTACOPYSK --- 15:19:54 25.9.2009
EVUSHKA: zrovna ve Hvězdě jsem s naším fouskem korzovala včera :)
PYTHIA --- 16:22:09 17.9.2009
OT: http://www.montyjack.estranky.cz/stranka/vycvik_vik_-propozice
Vycvikovy vikend....sorry za OT ale nevim kam to presne dat, ale verim, ze to nebude moc vadit....veskere info je v propozicich, dotazy smerovat na me
JUNIOR --- 10:50:18 2.9.2009
Prodám luxusní psí boudu. Špičkově řemeslnicky zpracovaná. Nová, nepoužitá (tomu našemu se tam nechce). Zateplená, uvnitř omyvatelné lino, zvenku lazurované palubky - omyvatelná i zvenku. Dvě místnosti. Asfaltová strešní krytina. Bouda je postavena na paletě. Bouda připravena k převozu.

Rozměry:
121x83 výška uvnitř 62 cm. Velikost vchodu je 25x21 cm. Větší místnost má šířku 60cm, předsíň 51 cm
[http://cbfotka.net/nyx/prodej/bouda1.jpg]I[http://cbfotka.net/nyx/prodej/bouda2.jpg]
[http://cbfotka.net/nyx/prodej/bouda3.jpg]I[http://cbfotka.net/nyx/prodej/bouda4.jpg]
[http://cbfotka.net/nyx/prodej/bouda5.jpg]I[http://cbfotka.net/nyx/prodej/bouda6.jpg]
[http://cbfotka.net/nyx/prodej/bouda7.jpg]I[http://cbfotka.net/nyx/prodej/bouda8.jpg]
PTACOPYSK --- 1:01:37 2.9.2009
MILANLXR: tak retrieveři mají všestranný zkoušky taky a kromě vystavování a přinášení lišky tam mají prakticky všechno, co ohaři (jen se to třeba jmenuje jinak), ne? Jinak ohař bývá energičnější, vytrvalejší ... atd. ale třeba zas retriever je zas asi snáze cvičitelný, pro začátečníky atd. Jinak já právě myslím, že i ten panelákový retriever může být pro lov velmi dobrý, ale u retrivera, vedeného myslivcem k tomu od malička a s předky s loveckými zkouškami je ta pravděpodobnost samozřejmě vyšší, což samozřejmě platí i pro ohaře, jak píšeš. Ale v minulosti to bylo s retrivery obecně lepší, to je logický. Na druhou stranu jezevčík se taky dnes chová mnohem více jako rodinný pes. Na druhou stranu jim na uchovnění mu nestačí tak snadná zkouška, jako u retrieverů OVVR.
MILANLXR --- 0:45:21 2.9.2009
PTACOPYSK: já souhlasím ale take tvrdim ze pro lovecke potřeby je tato rasa díky přešlechtenosti upotřebitelna min nez v minulosti.Je dobre ze se najde spousta vyjimek,ovsem co si budem povidat,myslivec da vzdy prednost ohaři uz jenom pro svou všestrannost.

Ono take zalezi z jake zeme,z jakeho kontinentu rasa pochází.jinej bude retrívr z anglicke farmy nebo z prazskeho panelaku.stejne tak jinej bude bígl z prahy nez od anglickeho chovatele.
Ja mam ohaře od myslivce,a od nikoho jineho bych ho nechtel.Take je ohař a ohař...
PTACOPYSK --- 0:30:39 2.9.2009
To, že drtivá většina lidí má retrievera jen jako rodinnýho psa, neznamená, že už to není lovecké plemeno, ne? U nás ve sdružení je psů habakuk a právě fenka retrievera je náš asi nejlepší pes, nejen co se týče výsledků na zkouškách, ale i toho, kolik práce udělá pes na honu. Letos a loni jsem byla na minimálně 5 zkouškách retrieverů, jak těch menších, tak těch vrcholových, a musím říct, že lovecky správně vedený retriever se může směle porovnávat s ohaři, co jsem se tak vyptávala některých vůdců úspěšných psů, tak někteří (hlavně ti, co mají prvního psa) říkali, že rodiče jejich psa mají třeba jen OVVR a nebyli lovecky vedeni, takže předpokládám, že to pořád v těch psech asi je. A navíc pěkně pracovali i s vůdci - nemyslivci, kteří evidentně moc zkušeností neměli. K tomu "Jako přinašeč nebo slídič tak maximalne jo" - retriver ti udělá slídění (jasně, ohaři většinou hledají energičtěji) a přinášení, ale jsou výborní i na vodu a do rákosí, chodí po barvě .... o jezevčíkovi taky neřeknu, že je jen na naháňky a do nory, možná na barvu. Samozřejmě dávám pořád přednost ohařům, ale zas říct, že retriever už není lovecké plemeno mi přijde už moc :)