Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Výchova dětí výjimečnými lidmi
GARDAVSKY
Nikdy nezapominejte na slavu lidske prirozenosti. Jsme nejvyssi Buh, jaky kdy byl a jaky kdy bude. Kristove a budhove jsou jenom vlny na tomto nekonecnem oceane, ktery jest Ja [http://images3.funadvice.com/photo/image/old/37987/krishna-christ.jpg] Svami Vivekananda
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 8:53:37 4.9.2010
Naprosto přesná definice dnešní výchovy dětí (s jejímiž důsledky jsem bohužel nedobrovolně konfrontován každý den) v reflexu 35/2010 (str. 20, autor Ivo Strejček - europoslanec za ODS):

""Nedůslednost výchovy uvnitř rodiny, způsobená absencí autority, je lehkovážně zastíraná pohodlnou výchovou dítěte k spontánnímu "svobodnému" jednání""

dále bych navázal:

....chybí li přirozená autorita otce a matky, lze obtížně očekávat, že se dobrovolně podřídí autoritě učitele...

....pokud se žákům nechce odpovídat, nikdo je nemůže nutit - je přece třeba respektovat osobnost dítěte...

P.S. Ten článek se zabývá úrovní školství (výuky , pedagogů, pomůcek...atd)....Souhlasim s tím že ta první příčina úrovně školní výchovy je napsaná v té první větě.
OKENA --- 17:19:11 21.4.2010
SOS Potřebovala bych zapůjčit do neděle nějakou literaturu o výchově dětí, pár knížek kde se zmiňují alespoň v jedné kapitole o trestech, jak k nim přistupovat, jak trestat dítě a tak...Kdyby byl někdo tak ochotnej...Klidně dám nějakou zálohu aby jste se nebáli o knížky. Kdyžtak pošta. SPĚCHÁ!
KATUSA --- 13:34:57 31.3.2010
LURA: No já jsem si to musela pustit dvakrát, abych všechny ty její perly pochytala :) nesnaž se to pobrat rozumem, v takových případech totiž nehraje vůbec roli...

ZUZKAOU: Ale třeba je to dobře, víš, že to jejich bludné myšlení se takhle vlastně veřejně odhalí - nemysli si, takoví lidi taky existujou, a je jich hodně... :)))
LURA --- 13:34:21 19.3.2010
ZUZKAOU: Ta Šojdrová je fakt krá.a :-((( Nemám slov.
Jak může říct, že adoptované dítě potřebuje rodiče a akceptuje, že náhradní rodiče, kteří biologicky nejsou s dítětem nijak svázaní, rodiči JSOU a zároveň, že ta paní, co čeká s partnerkou dítě a bude ho s ní společně vychovávat, rodič NENÍ, protože ho nezplodila???
ZUZKAOU --- 13:23:22 19.3.2010
KATUSA: tak na takovouhle debatu vážně nemám žaludek. Proč tam proboha nemají někoho, kdo by by rozumněl problematice náhradní rodinné péče? Nebo třeba byl v ústavu a nebo vyrostl v nějaké náhradí rodině? Nebo někdo jehož rodič posléze zjistitil, že tedy není hetero?

Aha už vím, to by o tom někdo musel přemýšlet a brát to jako službu těm dětem, nikoliv milost osvojitelům libovolného pohlaví a orientace.
LURA --- 13:22:41 19.3.2010
Pak další připomínka na pana psychologa - dítě potřebuje ženský i mužský vzor, aby vědělo, jak se chovat k té druhé polovině lidstva, potažmo ke svému budoucímu partnerovi. Jak si má ale hledat vzor dítě homosexuální v heterosexuální rodině? Není tím taky diskriminované? On pořád vychází z té jeho "normality"...
A pak ještě otázka "trvanlivosti" vztahů - že manželství je nejstabilnější, pak jsou lidé ve volném heterosexuálním svazku a úplně nakonec páry stejnopohlavní. Takže by mě zajímalo, jak jsou na tom manželské BEZDĚTNÉ páry, zda jejich trvanlivost je stejná, jako u těch s dětmi, protože jsem přesvědčená, že dítě je poměrně silné pojítko mezi těmi lidmi a je to jiné, než když jsou spolu "jen tak" a navíc těžko zhodnotí situaci u registrovaných párů, protože tato instituce tu není tak dlouho, aby se daly udělat nějaké dlohodobější statisticky významné závěry.
LURA --- 13:14:50 19.3.2010
KATUSA: Drsný, no ...
Mně tedy přijde zajímavý, že si paní Šojdrová myslí (nebo aspoň tvrdí), že dítě by bylo diskriminované tím, že by mělo dva tatínky nebo dvě maminky, ale už jí nepřipadá, že by bylo doskriminované, pokud bude adoptované jednotlivcem...
KATUSA --- 11:14:17 19.3.2010
LURA: Ehm, nějaký šotek jim v tom řádí... tak ještě jednou - http://www.ceskatelevize.cz/program/210572230800011.html
LURA --- 10:27:03 19.3.2010
KATUSA: Not found :-(
KATUSA --- 9:44:38 19.3.2010
No, nikdo se mi neozval, ale odpovědi jsem dostala, čili děkuji :) viz. včerejší Máte slovo a neuvěřitelná katolická liga zakomplexovaných komiků (průser je ta poslankyně, protože o nás může rozhodovat, a Jaroušek Šturma, který neví, zda být víc katolíkem, nebo psychologem)... :)