Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
BharataNatyam a ostatni indicke tance
TRAMIN
Asi nejznámější indický tanec Bharatanátjam vznikl v Tamilském městě Thandžavúr. Jeho názvev je vlastně složeninou slov BHAva (výraz), RAga (hudba), TAla (rytmus) a NATJAM (dramatické umění). Je založený na pět tisíc let starém spisu - Nátja šástře.Tanec je založen na šedesáti čtyřech základních krocích (adavu), polohách rukou (hasthamudra) a výrazech obličeje (bhávabhinaja). Má tři složky - nritta neboli samotný tanec, kdy se opakují rytmické prvky, nátja neboli abhinaja, což je dramatické umění, plné gest a výrazů obličeje. Nritja je pak kombinací obou předchozích.
vsechno zajimave na nastence,postupne pridavame
"Srandičky,srandičky...A co takhle nějaké adavu?"
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
OLEJOVKA --- 8:53:59 28.5.2009
MURRIEL: super, aktualizovala jsem to v Kalendáři sáríholiček
OLEJOVKA --- 9:21:16 26.5.2009
MURRIEL: když my to nemáme kam na stránkách dát, musím šetřit místo... ale můžeš to šoupnout třeba na Rajče, umím si odtamtud dostat adresu obrázku, tak bych to prolinkovala...
MURRIEL --- 23:47:48 25.5.2009
OLEJOVKA: Pošli mi do pošty mail, pošlu Ti leták, budu vděčná za jakoukoliv pomoc s reklamou.
OLEJOVKA --- 23:09:51 25.5.2009
OLEJOVKA: jo a hodinu představení
OLEJOVKA --- 23:07:05 25.5.2009
MURRIEL: hodím to na sáríholický web do Kalendáře... jestli máš nějaké info na webu, bylo by to ideální, aby se mohly kouknout i ty, co nechodí sem
MURRIEL --- 23:00:25 25.5.2009
Opět jsem dostali možnost zorganizovat vystoupení v Městské knihovně, bude se to konat 19. 6. a vstupenky jsou za 190,- Kč.
Posílám pozvánku na jihoindický tanec Kučipudi v provedení profesionální tanečnice a živého doprovodu. Předchází ji vynikající ohlasy, pochází z rodiny, kde oba rodiče dosáhli na poli tradičního tance nejvyššího ocenění.
Víc info v poště, leták mám v mailu, ale nevím, jak ho sem hodit.
MURRIEL --- 22:22:19 4.5.2009
OLEJOVKA: No, je to tradiční tanec, ty holky, co tancovali na tom pódiu to dělají 3 roky 2x týdně, samozřejmě, že by se na prvním semináři zašmodrchali taky a mimochodem 3 z vystupujících holek studovali i u Ujwala v Indii.
Ta nejlepší z našeho kurzu trénuje denně (třeba jen 15 min., ale DENNÉ), je to jako v tom vtipu: Američan si stěžuje Angličanovi: "Jak to děláte, že máte tak krásné trávníky."
Angličan: "Stříháme ho každých 14 dní."
Američan: "To my taky."
Angličan: "Hnojíme ho 2x ročně."
Američan: "To mi taky."
Angličan: "Hm, to je zvláštní.... a děláte to 300 let?"
S tancem je to stejné.... no, vlastně je to stejné se vším, kde chceš být dobrá, jen v tomhle tanci je to trochu víc vidět.
OLEJOVKA --- 17:31:59 4.5.2009
MURRIEL: jo, první rychlost byla v pohodě, byla jsem na BN semináři... ale když vidím jak se pak tančí "naostro", tak bych se asi zašmodrchala :o)
i proto obdivuju lidi, co to zvládnou :o)