Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Sudety - nejen v obrazech...
MTO
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 22:37:24 27.12.2009
self promo

letos bydlim a ucim z druhy strany klinovce primo na bozaku. :-)
tak kdybyste meli cestu :-)))

http://www.bozidar.cz/
http://www.coolschool.cz/
??? --- 22:26:46 23.12.2009
nejaky to uuuumo....

Mark Ther on Artycok.tv
http://artycok.tv/lang/cs-cz/193/mark-ther-videa-filmy/
JOHY --- 13:32:39 21.12.2009
S_TEJK: hehe, území nikoho jsem použil při popisu sudet v ramci maturitni prace, 2005.
??? --- 13:36:05 19.12.2009
Třetina románu Olgy Tokarczukové POslední příběhy se věnuje polským "sudetům" - respektive rodině holky z Haliče, která si před válkou vzala poláka a po válce jí přesunuli na západ do hor.

??? --- 19:35:26 14.12.2009
Václav Havel k česko-německým vztahům:
Neobáváte se vzhledem ke skutečnosti, že prezident Klaus vytáhl Benešovy dekrety v diskusi o Lisabonskou smlouvu, zhoršení atmosféry v Evropě?
O tomto jsem se už vyjadřoval vícekrát, ale rád bych se zmínil o jedné věci, o které jsem se myslím ještě nezmínil: totiž o tom, že po válkách a zvláště světových se hodí, aby byla mírová konference, která nějakým způsobem uzavře historicky válečnou etapu a stabilizuje poválečné poměry. Ovšem taková mírová konference ze známých důvodů po druhé světové válce nebyla. Proto může někdo oživovat tu a tam nějaké ďáblíky z minulosti a vždy znovu to zabere. Zvlášť, když to je v zemi, kde 50 až 60 let byly udržovány a živeny jakési předsudky. Samozřejmě že EU, OBSE a NATO jsou organizace, které ten mírový pořádek definují a zaručují. Nicméně je to něco jiného než skutečná mírová konference.
Může to ale ohrožovat česko-německé vztahy?
Pokud někdo tohle téma, které už je v podstatě mrtvé, ještě oživuje, tak jsou to Češi. Samozřejmě že se vždycky najde pár potrhlíků, kteří budou psát různým soudům, že chtějí vrátit Hrádeček. To se může stát, ale nebezpečí tu žádné není. Jen občas nějaký český politik, který se chce zavděčit lidem, připomene tohle téma.
V příštím roce by měl přijet na návštěvu do Prahy bavorský premiér Horst Seehofer. Byla by to první oficiální návštěva hlavy sousedního Bavorska po roce 1989.
Ano, panu Stoiberovi se sem moc nechtělo. To vím, protože jsem s ním vícekrát mluvil a zvalo ho sem. Jeho nástupce už zřejmě nemá žádné zvláštní zábrany, tak přijede. A co očekávat? Především zlepšení rozmanitých vztahů, hospodářských, občanských….
Ale ty jsou na dobré úrovni. Tady zřejmě nejsou v pořádku vztahy politické, když sem od sametové revoluce nepřijel žádný bavorský premiér.
Nevím, co přesně řešit v politických vztazích. Tam nic moc k řešení není. My jsme učinili v roce 1990 pokus dát najevo sudetským Němcům, že o tom celém tématu víme a že to chceme určitým vlídným gestem uzavřít, což sklidilo velkou pozornost v politických kruzích v Německu, ale nakonec to nebylo přijato. (Pozn. redakce: Jedná se o Havlovu a Dienstbierovu nabídku ze začátku 90.let vrátit sudetským Němcům československé občanství, aby se mohli přestěhovat do ČSR a participovat na privatizaci.) A to byla poslední nabídka svého druhu. Teď už není co nabízet a co řešit. To prostě patří celé do historie. Za obzvlášť pozitivní považuji, že čeští historici tuto výzvu přijali. Vyšlo několik vynikajících knih o poválečném odsunu Němců, založeném na velkém sběru faktů. Což svědčí o tom, že to chladně reflektujeme jako jakoukoli jinou událost.
http://www.denik.cz/samet-rozhovory/havel_rozhovor20091115.html
??? --- 22:09:36 6.12.2009
Za sudetskou oponou

Zatímco pro německou kancléřku Angelu Merkelovou je sudetoněmecká otázka uzavřenou kapitolou, český prezident Václav Klaus zase tvrdí, že hrozba navracení po válce konfi skovaného majetku je stále živá. A coby zodpovědný státník se rozhodl národ ochránit pro sazením dodatku k Lisabonské smlouvě. Jaké jsou ve skutečnosti POŽADAVKY SAMOTNÝCH SUDETSKÝCH NĚMCŮ na opačné straně hranice?
http://reflex.cz/Clanek38228.html
FAR_IDA --- 18:17:33 6.12.2009
ahoj, potřebovala bych tip... mám na jeden školní předmět udělat rozhovor s člověkem, který má co dělat se sudety - ať už jeho předky vystěhovali, nebo naopak to byli ti, co tam přišli, či tak... bohužel ale v příbuzenstvu ani mezi známými nikoho takového nemám(nebo o tom aspoň nevím) a pátrám teda po vhodném respondentovi. nevíte o někom?
??? --- 18:49:08 17.11.2009
Projekt ČR Leonardo o pohraničních bunkrech - ve spolupráci s bunkristy z Králicka
http://www.rozhlas.cz/bunkry/portal/
??? --- 15:41:29 3.11.2009
??? --- 10:43:11 29.10.2009
A hele diplomka o Klubu českého pohraničí - z brněnské FSS, vedená Marešem.
http://is.muni.cz/th/182693/fss_b/