Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
CROSSING BORDERS - dvojjazyčné partnerství, aneb jak spolu mluvíte?
PROMETHEA
Máte partnera cizince? jakým jazykem spolu mluvíte? jaký to má vliv na komunikaci, neporozumění...jakým jazykem se hádáte, a vůbec....jaký to je, když někomu musíte půl hodiny vysvětlovat, kdo to byl Rákosníček?! ...jak se žije s člověkem s jiným kulturním zázemím a co všechno se od něj/ní můžete naučit... Volná diskuze na téma DVOJJAZYČNÉ a VÍCEJAZYČNÉ partnerství, jaké jsou výhody a úskalí, jakým jazykem budou mluvit vaše děti...?! ...ať už v takovémhle partnerství žijete, anebo jste jenom zvědaví, jak to vypadá u těch, kteří takhle žijí, a chcete se na něco zeptat....welcome, willkommen, vítejte, privjet, bienvenidos, benvenuti....!!§
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NICKIE --- 12:42:25 15.11.2015
VERUKEBA: aha..to jsem treba vubec netusila..tak ja se pozeptam..
VERUKEBA --- 7:56:19 15.11.2015
NICKIE: tak uvidíte no pokud ho napises do rodnyho listu, tak snad nebude problem.

Jinak pro me br. obcanstvi nic moc teda, povinný volby, vojna a buhvi co si este vymysli. Ale tezko to budu manzelovi zakazovat.
NICKIE --- 17:16:33 14.11.2015
VERUKEBA: no, my jsme se nebrali... nechala jsem to na priteli, at to zkusi vyridit s ambasadou, tak uvidime...obcanstvi navic se vzdy hodi:)
VERUKEBA --- 8:35:44 14.11.2015
VERUKEBA --- 8:30:31 14.11.2015
NICKIE: my doma pocitame s tim, ze si na ambasade manzel zadata o br. obcanstvi pro dceru a ze mu ji daj. nemyslim, ze by byl duvod manzelskymu diteti to obcanstvi nepriznat
??? --- 16:39:28 26.10.2015
NICKIE: pročítal jsem si zákon o občanství, jestli si dobře pamatuju. No a rychlým hledáním zjišťuju, že došlo k uvolnění a můj příklad s ruským občanstvím už neplatí, protože "Pokud tedy po 1.1.2014 nabyde český státní občan cizí státní občanství, tato skutečnost nebude mít žádný dopad na jeho české státní občanství, které mu zůstane zachováno (bude mít občanství dvojí)."

Jinak doporučuju začít asi tady: http://www.mvcr.cz/clanek/informace-k-novemu-zakonu-o-statnim-obcanstvi-cr.aspx

Takže v tvém případě, pokud jsi Češka, bude mít tvoje dítě automaticky české občanství, ať se narodí kdekoli, nabytí občanství po otci pak záleží nikoli na zákonné úpravě české, ale v tomhle případě brazilské. Podle wiki by to mělo jít, pokud je rodič občanem Brazílie a nahlásil se na konzulátu. https://en.wikipedia.org/wiki/Brazilian_nationality_law#Natural_Brazilians_born_abroad
NICKIE --- 16:14:04 26.10.2015
???: diky za info.. a kde si to zjistoval?
??? --- 11:29:18 26.10.2015
NICKIE: když jsem to naposled zjišťoval, princip byl takový, že dítě českého rodiče může mít dvojí (víceré) občanství v případě, že to jiné než české získá automaticky narozením. Pokud by o něj bylo třeba žádat, tak to už možné není.

Takže záleží, za jakých okolností se nabývá brazilské občanství. Jestli stejně jako české, to znamená stačí, aby jeden z rodičů měl brazilské občanství a pak nezáleží na místě narození, v takové případě by dítě českého a brazilského rodiče narozené v ČR nabylo obou dvou občanství.

Kdyby například byl jeden rodič Čech a druhý Rus a dítě se narodilo mimo Rusko, tak dítě automaticky nabývá české občanství, ale o ruské by museli jeho rodiče žádat -- v takovém případě by pak dítě udělením ruského občanství o to české přišlo.

Podotýkám, že nejsem právník a zajímal jsem se o to někdy před dvěma lety.
NICKIE --- 11:17:20 26.10.2015
ahoj, nevite nekdo jak je to s ditetem, ktery se narodi v CR, jestli muze mit dvoje obcanstvi? Konkretne brazilsky..nejak nevim, kde to hledat..
BAARKA --- 12:27:37 23.9.2015
PROMETHEA: Kolín je v tomhle zapsklej..v berline či mnichove by to šlo jinak..naja...každopádně zítra Praha!!