Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
CROSSING BORDERS - dvojjazyčné partnerství, aneb jak spolu mluvíte?
PROMETHEA
Máte partnera cizince? jakým jazykem spolu mluvíte? jaký to má vliv na komunikaci, neporozumění...jakým jazykem se hádáte, a vůbec....jaký to je, když někomu musíte půl hodiny vysvětlovat, kdo to byl Rákosníček?! ...jak se žije s člověkem s jiným kulturním zázemím a co všechno se od něj/ní můžete naučit... Volná diskuze na téma DVOJJAZYČNÉ a VÍCEJAZYČNÉ partnerství, jaké jsou výhody a úskalí, jakým jazykem budou mluvit vaše děti...?! ...ať už v takovémhle partnerství žijete, anebo jste jenom zvědaví, jak to vypadá u těch, kteří takhle žijí, a chcete se na něco zeptat....welcome, willkommen, vítejte, privjet, bienvenidos, benvenuti....!!§
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BAARKA --- 12:54:36 12.12.2014
NEMESISS: prosim te, na Kolin and rynem a ja se tam asi budu stehovat rychleji nez jsem si myslela.:)
BAARKA --- 12:52:14 12.12.2014
CMLKA: teoreticky...
NEMESISS --- 12:43:45 10.12.2014
BAARKA: Miguel je tatér, možnosti tady nějaký jsou, ale ve Francii to pořád vychází líp a dost se mu tam i líbí (má tam kontakty díky hodně fajn lidem, určitě to má na jeho vnímání tý země taky vliv).. Skoro bych řekla, že to máme podobně jako pár Tvých kamarádů Německo/Honduras :)))

Kde se chystáte žít Vy?
PROMETHEA --- 18:21:31 9.12.2014
na nastence je nase prvni anketa
prosim hlasovat :)

kdo zije zvlast, muze zatrhnout pravdepodobnejsi verzi (pokud se neco rysuje do budoucna :)
a homo- a bi- orientovani prosim cist jako (mam partnera-ku cizince)

jde mi hlavne o to, jestli jsou ochotni jit do jine zeme spis muzi nebo zeny

podle vysledku tady zatim genderove deleni nehraje roli :)
??? --- 17:10:32 9.12.2014
Ta hranice je mnohdy tenká a je věcí individuální interpretace. Mohlo by to být i tak, že my (u nich) jsme expati a oni (u nás) jsou imigranti (přistěhovalci, gastarbeiteři). Nejčastěji se to bere tak, že expat je ten, kdo je vyslán nebo najat na specifickou kvalifikovanou práci v zahraničí, nezřídka na dobu určitou, zatímco imigrant je ten, kdo prostě hledá práci mimo zemi svého původu. Nicméně z formálního hlediska jde vždycky o imigranty (povolení k pobytu a podobně). Taky se na to dá koukat z hlediska dočasnosti, případně vazby na konkrétní práci, pozici nebo úkol.

No a pak je tu hledisko ekonomické vyspělosti - pokud přicházíš ze silnější ekonomiky do slabší, budeš za expatriota, pokud naopak, jseš prostě imigrant.

Takže spíš bych to viděl tak, že za expatriota tě (možná) budou považovat, pokud řídíš zahraniční pobočku své firmy, za imigranta de facto vždycky, pokud nedáváš okatě najevo, že už stříháš metr. ;-]

Konec off topic úvahy.
ZZEMANKA --- 16:52:18 9.12.2014
CMLKA: já to chápu tak, že expat jsi, když tě firma někam vyšle a postará se o tebe.
CMLKA --- 15:23:05 9.12.2014
ZZEMANKA: tak expat muzes byt i kdyz jedes myt nadobi do UK ne?
BAARKA --- 14:53:20 9.12.2014
???: zatim kazdy zvlast.:)
ZZEMANKA --- 14:14:37 9.12.2014
BAARKA: mám vyzkoušeno obojí a být expatem je naprostá pohoda. Firma se o tebe komplet postará (teda aspoň většinou), zařídí celý přesun (hledání bydlení, stěhování, administrativu, atd), často zaplatí školy pro děti a tím, že máš práci, máš postaráno o sociální kontatky.
Jako imigrant jsi na všechno sama a když tu práci zrovna nemáš, tak si i složitěji navazuješ kontakty.
Teda aspoň já to tak měla. Jako expat bych byla ochotná jít celkem kamkoliv, jako imigrant už radši nikam, kde to neznám a nedejbože neumím jazyk.
BAARKA --- 9:43:12 9.12.2014
NEMESISS: kazdopadne drzim palce Miguelovi, at se mu tady libi, verim tomu, ze to nemuze byt pro peruance jednoduchy..zvlast ta zima..brrr..Mame kamaradku z Hondurasu, co si vzala kamarada Nemce a ta je od jara do podzimu vesely nergeticky clovicek a kazdou zimu upadne do hluboke deprese - je to takova zkouska jejich vztahu myslim:) ale zvladaji to..

Ma tady nejakou moznost pracovat? Jaky je jeho obor?