Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
CROSSING BORDERS - dvojjazyčné partnerství, aneb jak spolu mluvíte?
PROMETHEA
Máte partnera cizince? jakým jazykem spolu mluvíte? jaký to má vliv na komunikaci, neporozumění...jakým jazykem se hádáte, a vůbec....jaký to je, když někomu musíte půl hodiny vysvětlovat, kdo to byl Rákosníček?! ...jak se žije s člověkem s jiným kulturním zázemím a co všechno se od něj/ní můžete naučit... Volná diskuze na téma DVOJJAZYČNÉ a VÍCEJAZYČNÉ partnerství, jaké jsou výhody a úskalí, jakým jazykem budou mluvit vaše děti...?! ...ať už v takovémhle partnerství žijete, anebo jste jenom zvědaví, jak to vypadá u těch, kteří takhle žijí, a chcete se na něco zeptat....welcome, willkommen, vítejte, privjet, bienvenidos, benvenuti....!!§
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DUBPRINCESS --- 20:55:46 31.3.2012
NICKIE: než vám udělili víza nebo přechodný pobyt? pre bez víz by se sem přeci někdo těžko dostal..?
Nejsem si jistá, zda choděj kontroly jen v době žádání o přechodný pobyt, či i po jeho udělení..
NICKIE --- 12:23:00 31.3.2012
DUBPRINCESS: nám přišla kontrola před tím, než nám ty víza udělili.. znamená to, že teď chodí ty kontroly i v průběhu toho víza? myslím, že je to dost možný, ale o nikom sem neslyšela..
DUBPRINCESS --- 8:18:44 30.3.2012
NEELLA: jo, pozvání je celkem snadný. Vše, co potřebujete, je napsáno zde:
Schengenské vízum na základě pozvání | Ministerstvo zahraničních věcí České republiky
Schengenské vízum na základě pozvání | Ministerstvo zahraničních věcí České republiky
http://www.mzv.cz/jnp/cz/informace_pro_cizince/kratkodobe_vizum/vizum_k_pobytu_do_90_dnu_za_ucelem_3.html
Plus si na pobytovém na cizinecké telefonicky ověř, jakou částku musíš dokládat.
Na naší spádovou ambasádu si v žádném případě nemohu ztěžovat. Velvyslankyně je vstřícná a ochotná pomoci. Stejné reference mám i od dalších lidí z východní Afriky či Čechů zvoucích lidi z východní Afriky.
NEELLA --- 0:21:48 30.3.2012
DUBPRINCESS: no mě stačí komunikace s českou ambasádou v maroku, napíšu jim otázky v mailu a nikdy nedostanu přímou odpověď, ale dostanu odpověď ve formě odkazu na jejich stránky nebo na visa point...

zatím jsem u základního turistického víza, ale přechodný pobyt ani pracovní vízum si zatim raději nepředstavuji :(

btw. máte někdo zkušenosti z turistickým schengenským vízem na základě pozvání? díkz
DUBPRINCESS --- 22:30:08 29.3.2012
Ahoj, chci se zeptat - máte někdo partnera, který má přechodný pobyt na základě vašeho nesezdaného soužití? Zajímá mne, zda Vám někdy přišla domů kontrola z cizinecké - a zkoumala, zda spolu opravdu žijete atd. Co jsem slyšela, tak se to opravdu děje. Nějaké zkušenosti?
Říci mi někdo před pár lety, že něco takovýho budu někdy řešit, asi by mi to znělo jako slušný science fiction... docela mne jejich podmínky a pravomoci obtěžují...
VERUKEBA --- 21:33:31 28.3.2012
ja taky v brazilii nemusela vratit obcanku. proste mi rekli ze po svatbe uz neplati a tim ze ziju mimo CR tak ani nemam jak si zaridit novou. muzu se prokazovat pasem prej.

a prijmeni sem si nemenila radsi abych nemusela takle silet :)
??? --- 13:35:35 5.3.2012
HARIBOKACHNA: s tou občankou si nelámej hlavu, prostě tam zajdeš, až přijedeš do ČR, pobyt v zahraničí je dobrej důvod, aby to na úřadě neřešili. Prokazovat se budeš pasem.
HARIBOKACHNA --- 13:10:17 5.3.2012
promin do kolika dnu nejak ti vypadlo cislo:) tak staci, ze si proste vymenim pas a obcanku az budu v praze nebo mam nekde tu obcanku vratit... na tom konzulatu porad neberou telefony:(
TEMSTEAG --- 12:58:21 5.3.2012
HARIBOKACHNA: tu ti v zahraničí nikde nevymění, musíš do ČR na pobočku, kde je tvoje trvalé bydliště. Asi tak, změnu musíš ohlásit do pracovních dnů, ale já mám občanku pořád taky svoji. V těch formlulářích máš i žádost na příjmeni bez ova:)
HARIBOKACHNA --- 12:31:16 5.3.2012
jeste prosim dotz jde o to, ze nemam moznost az nekdy do leta cca srpna jet do CR, takze co mam delat s obcankou tu mi nikde nevymeni v zahranici... takze se budu vsude prokazovat novym pasem? dale prijmeni budu mit v muzskem rode neni to problem?
a ty 3 mesice mam i na zaregistrovani snatku v cr?