Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
CROSSING BORDERS - dvojjazyčné partnerství, aneb jak spolu mluvíte?
PROMETHEA
Máte partnera cizince? jakým jazykem spolu mluvíte? jaký to má vliv na komunikaci, neporozumění...jakým jazykem se hádáte, a vůbec....jaký to je, když někomu musíte půl hodiny vysvětlovat, kdo to byl Rákosníček?! ...jak se žije s člověkem s jiným kulturním zázemím a co všechno se od něj/ní můžete naučit... Volná diskuze na téma DVOJJAZYČNÉ a VÍCEJAZYČNÉ partnerství, jaké jsou výhody a úskalí, jakým jazykem budou mluvit vaše děti...?! ...ať už v takovémhle partnerství žijete, anebo jste jenom zvědaví, jak to vypadá u těch, kteří takhle žijí, a chcete se na něco zeptat....welcome, willkommen, vítejte, privjet, bienvenidos, benvenuti....!!§
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LAURA --- 19:29:11 31.12.2011
NICKIE: hmm, taky pekny :/
NICKIE --- 16:31:50 31.12.2011
LAURA: nám balíky už vůbec nechodí..na dva měsíce je zadrží pošta, nikdo o nich nic neví..říkaj jen čekejte a pak je bez vysvětlení vrátí zpátky do Brazílie..
SCHIFFI --- 16:36:55 30.12.2011
přišlo mi @...

Ahoj všem,

vyhlásli jsme nedávno soutěž o nejlepší videospot. Zúčastnit se může každý, jako jednotlivec i skupiny. Takže pokud někdo rád experimentujete s kamerou, tak máte dovrou příležitost dát vědět o tom, co prožívají a zažívají cizinci v Česku, tedy Češinci :)

Co je úkolem?

Natoč minutový kreativní spot o Češincích, Češích-cizincích a vyhraj!


První cenou je 15.000 Kč a uvedení na festivalu Jeden svět. Uzávěrka je 2.února 2012.

A kdo jsou vlastně ty Češinci? Jde o lidi, kteří žijí v Česku, i když se tady (nebo jinde v EU) nenarodili.Běžně se jim říká cizinci, ale vlastně tu mnohdy nejsou vůbec cizí - proto spojení slov Češi a cizinci, tedy Češinci. Spot se může týkat zajímavého projektu nebo činnosti, kterou realizují Češinci (umělci, sportovci, sociální podnikatelé, dobrovolníci atd.) pro českou společnost, nebo naopak překážek, které jim jsou kladeny do cesty právě proto, že se narodili jinde.

Co můžete vyhrát?
Ocenění za nejlepší spot je 15.000 Kč a uvedení na festivalu Jeden svět 2012. Druhý spot bude oceněn 7000 Kč, třetí 3500 Kč.

Co pro to musíte udělat?
- Být kreativní
- Natočit krátký, leč strhující spot o Češincích – maximální trvání je 60 vteřin
- Poslat ho nejpozději do Hromnic, tedy 2.2.2012 pořadatelům

To vše samozřejmě podle pravidel - ty jsou uvedeny na stránkách Programu migrace společnosti Člověk v tísni: www.migration4media.net/cesinci.

Inspiraci můžete hledat na webu Programu migrace, v pořadech Crossings (Radio Wave) nebo Zaostřeno na cizince (ČRo6), blogu Fóra migrantů na iDnes nebo prostě mezi lidmi :) Konzultovat témata můžete i s koordinátorkami Programu migrace – pište mě na pavla.redlova@clovekvtisni.cz nebo na migrace@clovekvtisni.cz. Nebo na facebooku - stránka Natoč spot o Češincích a vyhraj!

Tak se těším na vaše kreativní nápady!

LAURA --- 9:17:46 30.12.2011
DUBPRINCESS: to samozřejmě, vůbec jsem to nemyslela tak, že to postihuje jen nás nebohé a ostatní Čechy nikoli, spíš že to je další komplikace s úředničinou, se kteoru se musíme potýkat asi častěji než ostatní.. a je to skutečně k vzteku, protože všichni víme jak česká pošta funguje.
LAURA --- 9:16:39 30.12.2011
PROMETHEA: to se zatím nestalo, ale asi bychom museli zaplatit DPH a clo. Napadlo mě posílat všechno přes DHL, ale to musim prozkoumat, jestli na to pošta náhodou taky nedosáhne..
PROMETHEA --- 23:48:39 29.12.2011
LAURA: a kdyz nenapisou nic? :)

to je teda fakt novinka, a dost neprijemna

drzim palce at vas vyhmatavaj min a min!!!
DUBPRINCESS --- 23:14:15 29.12.2011
... ale označila bych to spíše za opatření "nedobytný hrad EU" v rámci záměrného nadměrného chránění trhů EU, než-li opatření vůči migrantům...
DUBPRINCESS --- 23:10:19 29.12.2011
PROMETHEA: od začátku roku 2011 se zásadně změnili dovozní podmínky a podmínky české pošty. bohužel je dost "ojeb" so cokoli nechat posílat a řada lidí si kvůli tomu přestává objednávat věci ze zahraničních webshopů. Pro více info viz stránky české pošty či příslušné auditko zde na nyxu
LAURA --- 19:10:24 29.12.2011
PROMETHEA: právě že na všech těch balících bylo jasně napsáno, že se jedná o dárek, i cena byla vždy uvedena nižší než limit, ale pokaždý to hráli na nedostatečnou specifikaci zasílaných předmětů.. interaktivní DVD s pohádkama o historii USA označený jako "educational toys" jim nestačí atp. No je v každým případě super celej ten proces, nejdřív výzvama na FB zjišťovat kdo nám to vůbec poslal, pak z odesílatele tahat přesnej popis a cenu a pak se táhnout přes půl Prahy vykoupit si ten rukojmí balík.. dost to kazí radost z dárků.
PROMETHEA --- 18:47:46 29.12.2011
LAURA: ja teda vim o vic lidech, co si nechavaj posilat balicky z ameriky (nakup online), a vetsinou zadnej problem - resp. jeste jsem neslysela tuhle variantu, ktera trochu zavani komunistickym spiclovanim - ma pribuzny v cizine, tak ho trochu potrapime...

nemohli by na to treba odesilatele psat: darek, a pak byste nemuseli platit ani ty manipulacni poplatky...