Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
CROSSING BORDERS - dvojjazyčné partnerství, aneb jak spolu mluvíte?
PROMETHEA
Máte partnera cizince? jakým jazykem spolu mluvíte? jaký to má vliv na komunikaci, neporozumění...jakým jazykem se hádáte, a vůbec....jaký to je, když někomu musíte půl hodiny vysvětlovat, kdo to byl Rákosníček?! ...jak se žije s člověkem s jiným kulturním zázemím a co všechno se od něj/ní můžete naučit... Volná diskuze na téma DVOJJAZYČNÉ a VÍCEJAZYČNÉ partnerství, jaké jsou výhody a úskalí, jakým jazykem budou mluvit vaše děti...?! ...ať už v takovémhle partnerství žijete, anebo jste jenom zvědaví, jak to vypadá u těch, kteří takhle žijí, a chcete se na něco zeptat....welcome, willkommen, vítejte, privjet, bienvenidos, benvenuti....!!§
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KARLOS --- 17:33:21 3.12.2018
Custe, mam dotaz z Anglie. :)
S lepsi polovickou jsme se tu vzali ve 2016. V pristim roce me vyprsi pas, tak se zaciname koukat na registraci nesho manzelstvi a zmenu jmen v CR a Australii. Mame mezi sebou 3 nardnosti, tak si nejsme uplne jisti kde zacit.
Ja: Czech / Australan
Zena: Anglicanka / Australanka

Zaregistrovali byste nejdriv manzelstvi a zmenu jmen v CR a pak v Anglii jen nahlasili zmenu jmen, nebo naopak? Davame si mezi nase jmena pomlcku. Autralii budem resit az dame CR a ENG, protoze z moji zkusenosti to nejsou zas takovy byrokrati.

Diky.
BAARKA --- 9:24:17 18.11.2018
PROMETHEA:
POLICKA3: moc dekuji:)) stihli jsme ted rychle hodne deti a v nejblizsi dobe snad uz zadny deti nepribudou:))
POLICKA3 --- 18:02:41 15.11.2018
BAARKA: Taky moc gratuluju k dvojčatům :)
PROMETHEA --- 14:48:00 14.11.2018
BAARKA: máte už holčičku a dva kluky??!! Toto letí tyjo! A gratuluju!!
BAARKA --- 14:16:11 14.11.2018
POLICKA3: klobouk dolu, me to stacilo s jednim obcantsvim navic a pak jeste opruz zaridit u prvni dcery, ze nebude s ová, nastesti ted mame kluky tak to bude mene reseni..:)
DOTCOM --- 19:32:35 3.11.2018
POLICKA3 --- 10:05:43 31.10.2018
Na matrice chtěli vidět 2x pas, 2x rodný list, 2x non-impediment to marriage, ale je pravda, že pak si z toho poskládali mozaiku jak se jim to hodilo - nakonec vzali do složky jen AU rodnej list a IR non-imprediment. Nemohli to poskládat jinak, protože u AU non-impedimentu se jim nelíbilo znění dokumentu a u IR rodnýho listu zas to, že by vydaný IR ambasádou v Sydney (tudíž na něj nešla dát apostila).
LORAIN --- 7:46:21 31.10.2018
POLICKA3: A museli jste skutečně řešit doklady z obou zemí, kde má partner občanství? U nás stačila jedna z nich, tou druhou se nikdo nezabýval. Možná to ale bylo proto, že jsou obě v EU.
POLICKA3 --- 17:13:52 30.10.2018
ahoj! Taky mam teď po svatbě, zkusenost z behani po úřadech překonává moje všechny dosavadní byromaratony. Vyridit hromadu papiru byla poradna fuška, i když se všechno odehravalo na matrice Prahy 2. Brala jsem si člověka s dvěma občanstvíma, AU a IR, a díky vstřícnosti pomatených matrikářek to dopadlo včas dobře. Nejvíc to vázlo na kolonce "trvalý pobyt" ("zadejte do kolonky neexistující, fiktivní adresu, jen aby tam něco bylo"), na nakombinování dokladů z obou zemí, jako 2x Non-impediment ("ale vždyť to neřiká, že je single, jen že to nevěděj") a 2x rodnej list (pošlete rychle ze Sydney nový originál, znovu na to plácněte troje razítka a znovu vše přeložte). Ale přes hromady apostil a razítek a litry potu jsme to stihli. Třešničkou bylo, když mi nechtěli přechýlit jeho české příjmení (kterému chybí 1 diakritické znamínko), ale pak matrikářka zavřela obě oči a prošlo to... Uf! Ráda v pošte poradim detaily kdyby si nekdo bral Ira nebo Australana :)
PROMETHEA --- 13:23:09 4.9.2018
EUCHENIE: mozna by to na ten fb pro kamarady a lidi, co te znaji, sedelo lip. Tady to pusobi trochu jako vykrik do tmy...vim, ze jsme tu resili alkohol na verejnosti, o cemz tam pises, ale bez kontextu to v textu vyzni dost spooky...a cela ta vec s tou sektou..nevim nevim...kazdopadne to uz jsme hodne offtopic :) vypoliruj ten text trochu a dej to na nejakej blog „povidky z male strany po německu” :)