Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
CROSSING BORDERS - dvojjazyčné partnerství, aneb jak spolu mluvíte?
PROMETHEA
Máte partnera cizince? jakým jazykem spolu mluvíte? jaký to má vliv na komunikaci, neporozumění...jakým jazykem se hádáte, a vůbec....jaký to je, když někomu musíte půl hodiny vysvětlovat, kdo to byl Rákosníček?! ...jak se žije s člověkem s jiným kulturním zázemím a co všechno se od něj/ní můžete naučit... Volná diskuze na téma DVOJJAZYČNÉ a VÍCEJAZYČNÉ partnerství, jaké jsou výhody a úskalí, jakým jazykem budou mluvit vaše děti...?! ...ať už v takovémhle partnerství žijete, anebo jste jenom zvědaví, jak to vypadá u těch, kteří takhle žijí, a chcete se na něco zeptat....welcome, willkommen, vítejte, privjet, bienvenidos, benvenuti....!!§
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NEMESISS --- 13:12:07 5.12.2016
EUCHENIE: viz markousek, at se uci s nekym soukrome (treba i pres skype), dite bude vzdycky o krok dopredu :)))
EUCHENIE --- 8:50:23 29.11.2016
MAKROUSEK: jo, to jsem říkala taky.. ať se učej oba dva... motivaci by moh mít celkem dobrou...
ale taky jsem si říkala, že by to moh slyšet i od někoho jinýho ještě :)
MAKROUSEK --- 23:03:59 28.11.2016
EUCHENIE: Uprimne? Tak at se hecne a nauci se. Lamane se novej jazyk da naucit za tri tejdny ctyri, pet hodin denne pri lekcich jeden na jednoho. Nechat zainvestuje par tisic do nejake holciny, co umi i ucit a za tri tejdny bude mnohem stastnejsi. Ja se takhle naucil francouzsky za tri tydny z nuly na uroven, kdy jsem ve franine skolil. Mnohem lepsi napad, nez brecet nad pivem.
EUCHENIE --- 17:58:10 28.11.2016
Dotaz - není tu někdo, kdo žije v Praze, má partnera z ciziny a než jste se potkali, měl někdo už dítě? Jsem v této situaci, nový partner si se synem rozuměj pár slov a velkej chlap je z toho špatnej -řikám mu, že to nejde všechno ze dne na den, že to chce čas, oba se musej učit atp, ale říkala jsem si, že by mu třeba bodlo zajít na pivko s někým s podobnou zkušeností..
DUBPRINCESS --- 21:04:23 14.11.2016
Tak před časem jsem se ptala na schvalování jmen - měla jsem z toho trochu strach, že to bude problém, ale teda zkušenost velice dobrá!
Soudní znalectví – osobní jména - Ústav pro jazyk český
http://www.ujc.cas.cz/expertni-cinnost/
Vypracovali posudek na jméno obratem - positivní :)
Žádost jsem jim poslala mailem, napsala jsem jim významy a původy obou křestních jmen a proč je chci (rodinné souvislosti), během pár dní jsem měla posudek vypracovaný. Fakt mě potěšili :)
BAARKA --- 6:30:00 25.10.2016
BAARKA: *integraci lidi ze zemi tretiho sveta...
BAARKA --- 6:28:41 25.10.2016
ONITSUKATIGER: ja jsem take mela a mam problemy s integraci v nemecku, ale jak pise Magdalena, cely je to jednoduchy, jediny co jsem po prijezdu udelala je, ze jsem se zaregistrovala na urade, vse ostatni se uz vyridilo samo..(to, ze jsem se pak vrhala do veci jako mezinardoni svatba apod..kde to bylo slozitejsi je ciste dobrovolna vec)..cely minuly rok jsme pracovala s uprchliky, myslim, ze jsem tu poznala hafo latinos a mam tu kamaradku Thajku, no musim rict, ze moje integracni problemy jsou sice pro me vazne, ale porad jsou dost ok oproti ostatnim...

Taky nemuzes vycitat cilovou skupinu zadavateli dokumentu.
Kdzy nekdo dela dokument zamereny na neco, tak tam nebude hledat neco jineho. Neziskovka, pro kterou Kiku pracuje se zabyva integraci zemi tretiho sveta, tak proc by delala dokument o inegraci lidi z HOlandska:)) jabka, hrusky:))

MAGDALENA --- 11:19:44 23.10.2016
ONITSUKATIGER: vychazim z (nejen) vlastni zkusenosti obcana treti zeme, nasledne treti zeme s trvalym pobytem a pak manzelky obcana EU.
Nejde o dvoji standard, ta organizace proste "resi" obcany tretich zemi a predpokladam ze asi proto KIKU chce nonEU.
??? --- 8:22:04 23.10.2016
ONITSUKATIGER: myslim, že jedinou uspokojivou odpověď ti na to dá autor původního dotazu, bude-li chtít. Osobně bych si taky myslel, že integrace lidí z EU probíhá o něco snadněji, už jen kvůli legislativnímu rámci — co píše MAGDALENA je prostě fakt, protože status občanů EU je v ČR lepší (z právního hlediska) než status občanů třetích zemí.

Samozřejmě si můžeme vyprávět historky o tom, že zrovna v tomhle nebo v jiném případě to bylo tak a tak. Nehledal bych za tím dvojí standard nebo nějaký jiný temný motiv.
ONITSUKATIGER --- 1:54:03 23.10.2016
MAGDALENA: Z čeho cerpas přesvědčení, že nemá? Bývala kolegyně je z Maďarska a má spousta příběhu o sve integraci v Čechách.
Mne je samozřejme jasný, o co jde takze debata je pro me uzavrena...jen mi šlo o oficiální vysvětlení přímo od zdroje ale ten nikdy nepřizná, že má dvojí standard. To, že někdo pochází ze země EU zdaleka neznamená, že se nemůže potýkat s trablemi na úřadech (vlastni zkusenost ze Švédska).