Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Organická syntéza
BORAG
Tento klub slouží k procvičování schopnosti navrhovat jednoduché i pokročilé mnohakrokové organické syntézy. Navrhovatel řešené struktury (tj. jedinec, který úspěšně vyřešil předchozí syntézu) by měl volit látku, se kterou již dříve pracoval, aby byl schopný rozsoudit správné řešení, v případě, že se jich objeví více.

Prosím respektujte následující pravidla:
1. Při navrhování syntéz používejte jako reagenty pouze komerčně dostupné látky.
2. Syntéza by neměla mít více než deset kroků.
3. Navržený sled reakcí vkládejte ve formě obrázků! Slovní popis n-stupňové syntézy nebude nejspíš nikdo číst.
4. Doba na vyřešení struktury je předběžně stanovena na JEDEN TÝDEN - pokud se do té doby nepříjde s vhodným řešením, je navrhovatel povinen zveřejnit správné znění. Dalším navrhovatelem se pak stává osoba, která se k tomuto řešení nejvíce přiblížila.
5. Navrhovatel se může své funkce dobrovolně vzdát ve prospěch jiného diskutujícího.
6. Navržena může být i struktura, kterou plánujete připravit a rádi byste postup zkonzultovali, popř. zjistili i jiné úhly pohledu.
7. Jakékoliv příspěvky mimo téma diskuze budou nemilosrdně mazány.

Přeji příjemnou zábavu!
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
K_A_R_K_U_L_K_A --- 18:23:03 18.5.2017
už to jde, problém nebyl v syntéze, ale zpracování a čištění. zjistila jsem totiž, že je produkt v roztoku nestabilní (takže to je dycky boj s časem). extrakce a mytí jsem urychlila, vyměnila mobilní fázi pro chromatografii a pak to šlo skvěle do pěkných krystalů
??? --- 12:11:38 10.5.2017
Nu pokud to nejako dekarboxyluje, docela dobrou zkusenost mam s vytvorenim mednate soli prislusne kyseliny, vysuseni a nasledne zahrivani v DMSO, zahriva se gradualne do te doby, nez clovek vidi bublinky, je to homogenni, takze michani netreba. Vyborna methoda na large scale (vizualni detekce reakce) a pokud je substrat schopen se zkroutit do neceho a la chelat, tzn. aminokyseliny apod.

Ale opravdu strilim od boku, jelikoz neznam presne parametry, metod je opravdu mnoho.
K_A_R_K_U_L_K_A --- 12:02:45 10.5.2017
CURDLED: je to složitější analog skořicový, dělává se to mědí kotlením ve vysokovroucím médiu (chinolin), ale dávalo mně to blbý výtěžky. tak to zkouším z čerstvý mědi teďko a zatím to vypadá o řád líp
??? --- 11:17:16 10.5.2017
Vidím to podobně; pokud molekula podléhá nějakému know-how apod., lze ji částečně schovat pod kouzelné "R", ale tu funkční část je třeba kvůli souvislostem poodhalit.
CURDLED --- 8:33:24 10.5.2017
K_A_R_K_U_L_K_A: pokud kondenzujete aldehyd s malonovou kyselinou, tak prvni karboxyl z vznikleho RCH=C(CO2H)2 uleti snadno, mirnym zahrivanim, ale zdeakarboxylovat kys skoricovou na styren, tam me nenapada zadna dobra metoda, to by se spis resilo z aldehydu Wittigem nebo Cp2TiMe2(Petatis). Muzete trochu objasnit, o co se konkretne pokousite? Prilis obecne formulovane otazky ohledne syntezy se vetsinou nedaji rozumne odpovedet, nebot velmi zalezi jake jsou ostatni funkcni skupiny pritomne v molekule
K_A_R_K_U_L_K_A --- 13:16:46 4.5.2017
akutka: někdo (praktické!) zkušenosti s dekarboxylací propenových kyselin (vzniknuvší Perkinem třeba)

KOCOURMIKES --- 13:20:49 5.2.2017
K_A_R_K_U_L_K_A: kdyz ten Crossfire byl napojeny na SciFinder (pluginem) tak to byl mocny nastroj, vzdycky se tam da najit analogicky reseni. Taky se daji i veci namodelovat a spocitat, proc to nejede treba. Na mojem chovani nebylo nic podivneho.
K_A_R_K_U_L_K_A --- 13:17:17 5.2.2017
CURDLED: tuším, že by to muselo být takto brutální... zkusím zejtra dva malý experimenty
K_A_R_K_U_L_K_A --- 13:14:46 5.2.2017
KOCOURMIKES: tvoje chování mi připadá podivný, ale to by bylo spíše do pošty. takže ehm, jestli ses mě ptal včera, já ti odvětila ano máme reaxys. ale pokud jsi opravdu tím, co tvrdíš, víš jistě, že ani reaxys není 100% řešení. já dělám z molekulama, které třeba zatím nikdo v ruce neměl. to je snad u výzkumu pochopitelné, že analogie jsou jen analogie a co funguje někde, nemusí fungovat jen s malou strukturní změnou v molekule jinde
KOCOURMIKES --- 13:08:38 5.2.2017
K_A_R_K_U_L_K_A: jo. Beilstein Crossfirem jsem totiz vzdycky okamzite nasel vsechny publikovane reakce okolo te reakce, reagenty i produkty. Ten reaxys by to mel do jiste miry nahradit a neni tak drahy pro firmy.