Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Srí Lanka - země kontrastů
PUSINA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
AYPERI --- 17:53:07 3.9.2010
ještě mě napadly dva tipy jak něco málo ušetřit
1) Kandy - do chrámu jděte brzo ráno během bohoslužby, vyhnete se vstupnému 10 dolarů. sice možná potkáte chlapíka, který vám bude říkat, že platit budete muset při návratu, ale to je blbost. pokladny jsou zavřené, a otvírají se až asi kolem 8h. my jsem šli na 6h, a všechno zdarma prošli
2) Polonnaruwa - existuje boční vchod, když půjdete podél řeky, okolo areálu, je nehlídaný vstup. takový menší plácek s pozůstatky chrámku s bazénkem. místní si tam chodí posedět noviny
AYPERI --- 10:16:46 29.8.2010
PIPLA: já nic neměla, ani přítel ne. místo toho vodka .) ani očkování, teda jsme nestihli, a na to že jsme jedli jen v místních putykách, tak jsme si nic nepřivezli .)
ps u muslimů je jedno z nej jídel .)
FEMUR --- 17:01:39 27.8.2010
PIPLA: jezdiat kamkoli bez brisniho tyfu kurva nedoporucuju kamarad byl ockovan na vsechno krome tothle, pdjel do mexika, nedelal kraviny a po navratu stravil mesic na infekcnim na bulovce.
PIPLA --- 21:06:10 26.8.2010
NEURAL_I: naše doktorka se dívala na tyto stránky: http://www.vakciny.net/CIZINA/DESTINACE/sri_lanka.htm
a k tomu očkování, ze zdravotních důvodů nestíháme se naočkovat proti břišnímu tyfu, takže tam pojedeme bez toho, nemáte s tím někdo zkušenosti? Jel tam také někdo bez tohoto očkování? Dík.
NEURAL_I --- 20:42:32 26.8.2010
BARA78: dekuju, ja byl na bulovce. hep AB a tyfus uz mam, me na tom zajimalo hlavne to, ze maji aktualni informace o vyskytu nemoci, takze radsi pujdu priste tam co doporucujes. diky
BARA78 --- 20:21:54 26.8.2010
NEURAL_I: Bylo to CCM na Praze 1, v Havelské, více na http://www.medpharm.cz/ccm/index.html. Pokud si dobře pamatuju, tak konzultace jako taková se neplatila, platilo se pak jen očkování (měli jsme na hep A, B a tyfus a vystavili nám mezinárodní očkovací průkaz). Ale asi je lepší si tam zavolat, zeptat se, jak je to s tím placením (mohlo se to změnit, nevím). Je potřeba se stejně telefonicky objednat. Byli vstřícní a dle všeho aktuální informace měli.
NEURAL_I --- 20:54:36 25.8.2010
BARA78: muzu se zeptat v jakem centru cestovni mediciny maji aktualni informace? ja mam bohuzel jen spatne zkusenosti - doktorka vytasi nejakou knizku vydanou pred X lety jako obecny mapy vyskytu nemoci, nalistuje prislusnou zemi a podle barevnych fleku urci neco, co si umim najiti na netu sam a vyinkasuje 500 za konzultaci :)
diky za info
BARA78 --- 23:09:32 24.8.2010
PIPLA: Ahoj, já jsem tam byla před třemi lety, únor-březen. Před odjezdem konzultace v Centru cestovní medicíny. Antimalarika jsme se s kamarádkou, co jsme tam jely společně, rozhodly nebrat. Doktoři doporučovali, ale nikterak vehementně, záleží i na oblasti, do které chceš jet. V tom centru mají přesné informace, kde by mohl být problém a jestli by bylo vhodnější je brát. Problém tehdy byl s východním pobřežím, my jsme byly na jihu a jihozápadním pobřeží a ve vnitrozemí. Zpětně můžu říct, že jsem ráda, že jsme je nebraly, neb k tomu dle mého v této oblasti nebyl vůbec důvod. A-M mají tolik vedlejších účinků a je to celkem dryák, že bych si jejich preventivní užívání dost rozmyslela... Já jsem navíc tehdy brala nějaké léky, které jsem přestat brát nemohla a se kterými se A-M neslučovala, takže jsem měla vyřešíno tak jako tak.
PIPLA --- 9:31:50 24.8.2010
Prosím, netušíte, jak moc je nutné používat antimalarika? Slyšela jsem, že to tam není třeba, někdo zase říká, že ano. Díky za váš názor. Jedu tam v září.
OSTALGIK --- 19:49:55 23.8.2010
Nepoflakujete se tu teď někdo? Já až do půlky září, momentálně na jihu...