Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Srí Lanka - země kontrastů
PUSINA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LUKE --- 18:18:32 15.12.2017
Zbavuju se Rough Guide Sri Lanka (3. edice, angličtina). Kdybyste měli zájem, tak prosím do pošty. Nechci peníze, stačí flaška vína.
GIZMO --- 19:04:03 27.11.2017
SILVEIG: třeba tady http://routemaster.lk/
http://www.ntc.gov.lk/Bus_info/time_table.php# dobré
https://busseat.lk/ když chce člověk sedět a máš na to :)
http://www.sprpta.lk/en/routes

Dycky se to nějak udělalo ... spíš jsem řešil kam se chci zhruba dostat a moc neřešil čím ... jednou jsme jeli 30km asi 2 hodiny :D to byla děsná prdel (každej předjíždjící bus jsme komentovali ... tim jsme mohli jet) ... bo pak se řidič zbláznil a zase jel jak úplnej magor ... sem moc nepochopil, ale zas zážitek ...
DJ_RIPPA --- 16:33:04 27.11.2017
autobusy dopredu imho neni duvod resit, jezdijou vsude, kdykoli. nikdy nebyl problem. na ubytku reknes kam mas v planu jet a reknou ti, a na nadrazi nas dycky dobre nasmerovali. Jenom jak sme jednou jeli z negomba do dambully s prestupem v kurunegale, tak to bylo vtipny najit, pac kurunegala je nakej dopravni uzel a byla tam vic nez hromada lidi, nedalo se nikam projit, natoz neco najit, ale stejne nas borci nasmerovali vicemene hned...

za me v kandy nej ubytko Thilini Guest House, Saranankara Road 60. absolutni punk, fantasticky lidi, byli sme dvakrat, dostali sme se tam nahodou, nejsou nikde na netu ani v pruvodcich.
pollonaruwa Manel Guesthouse, totalne vysmate koren, dobry jidlo
adams peak - white house, bozskej majitel, super ubytko, paradni kuchyne, byli sme dvakrat, jednou s nama vyslapnul i na adams peak.
SILVEIG --- 16:20:21 27.11.2017
GIZMO: kde jsi busy googlil?
NA_PYCZU --- 16:17:27 27.11.2017
GIZMO: Automaty maj hlavne svoje dny, kdy proste nedavaj, i kdyz jsou plny, asto se min stalo, ze dvema lidem prede mnou nedal a me jo a nebo naopak=D =D jednou mi dokonce sezral kartu, to bylo vtipny reseni s mistnakama uprostred noci=) ale jinak bankomatu pribyva.

Autobusy jsem resila az na zastavce, vzdy stacilo prijit za autobusakem a ten mi rekl bud trasu nebo me primo navedl na bus, nejdyl jsem asi cekala hodku na odjezd (nepocitam teda posledni vecerni busy)
SILVEIG --- 16:16:16 27.11.2017
GIZMO: tak z mého pohledu je booking vypovídající. Beru cokoli s hodnocením nad devět v místě podle svých preferencí.
GIZMO --- 16:05:34 27.11.2017
SILVEIG: Já dopravu zásadně řešil večer před přesunem :) ... busy jsem googlil, nebo tahal z Appek + sondoval nádraží po příjezdu ... vesměs stačí postát chvilku u silnice a koukat na cedule :) ... alternativně dotaz na lokály ... chvilku nám trvalo, než jsme pochopili systém zastávek, i když není určující, většinou ohleduplně zastavili a smrskli se :D

Co se peněz týče to je dobrá připomínka, dolarová zásoba to jistí (ak se domluvit na platbě v doláčích bo splašit nějaké to klenotnictví kde směňují - zpravidla se osvědčil dotaz na lokály, kde to nejlepší, v tomhle maj většinou přehled) a ATMka jsou nejistá (mohou být vybraná a to i u nás :) )
GIZMO --- 15:59:18 27.11.2017
SILVEIG: Booking mě nezajímá, mě zajímají vaše zkušenosti :)
GNUBLA --- 12:43:01 27.11.2017
Co se mě týče, doplňuji k doporučenému ubytování Beach Hut na Arugam Bay! Vše prostě super!
SILVEIG --- 11:15:48 27.11.2017
Pro cestování po Srí Lance mi víc, než reference na ubytování, chyběly informace o tom, jak je to s bankomaty (takže jsme je potkali vlastně všude s výjimkou vrchoviny - Ella, Ohiya a tak). Stoprocentně jsou v Tangalle, Kandy, Pollonaruva...

A dál mi chyběly informace o dopravě autobusy. Vlak lze vygooglit, trasy autobusů nejsou. Ale dopravně mají pokryto asi všechno a skoro vždycky jsme ani při přestupu dlouho nečekali. Zastihla nás železniční stávka, takže jsme si autobusů užili kvalitně a bez problémů. Důležitý je mít ale mapu a vědět, kam se alternativně chci přiblížit, když do cíle přímo autobus nejede. Občas ti nevědí ani místní a to právě v situacích, kdy je snadnější jet vlakem. U nás konkrétně šlo o trasu Ella-ohiya.