Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Klub majitelů a pronajímatelů nemovitostí
GREVE

[http://img106.imageshack.us/img106/2719/a32len2620tn3.jpg]



Toto je klub pro majitele a zároveň pronajímatele nemovitostí.

Měl by se zabývat všemi právními i praktickými aspekty vlastnictví a pronájmu bytů. Dobré i špatné zkušenosti vítány. Stejně tak je možné zde debatovat o investicích do nemovitostí (ovšem opravdu o investicích, ne o nákupu pro vlastní bydlení).
Co má a nemá být v nájemní smlouvě? Na co má právo pronajímatel a na co nájemník?

Pro začátek bychom mohli třeba dávat dohromady špatné zkušenosti s nájemníky a vymýšlet způsoby, jak podobným nepříjemnostem předcházet.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MISERY --- 13:38:40 21.9.2009
MISERY:
Takze jsem psala dotaz na urad, kde jsem zadala, aby mi bylo vysvetleno, jak mam postupovat a odpovedi mi bylo past and copy ze zakoniku. <irony> Coz mi teda fakt hodne pomohlo, to jsem si predtim samozrejme neprecetla. </irony>

Z ustanovení §12 odst. 1 písm. c) zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných číslech a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o evidenci obyvatel), vyplývá, že ohlašovna rozhodne o zrušení údaje o místu trvalého pobytu, zaniklo-li užívací právo občana k objektu nebo jeho vymezené části, jehož adresa je v evidenci obyvatel uvedena jako místo trvalého pobytu občana a neužívá-li občan tento objekt nebo jeho vymezenou část. Odstavec druhý téhož paragrafu stanoví, že ohlašovna rozhodne o zrušení údaje o místu trvalého pobytu podle odst. 1 písm. c) jen na návrh vlastníka objektu nebo jeho vymezené části nebo na návrh oprávněné osoby uvedené v § 10 odst. 6 písm. c) zákona o evidenci obyvatel. Navrhovatel je v takovém případě povinen existenci důvodů uvedených v § 12 odstavci 1 písm. c) ohlašovně prokázat. Všechny podmínky musí být naplněny současně.

Me by z tech urednic fakt jebnulo!
MISHON --- 14:21:28 15.9.2009
prosba, dotaz: máte někdo zkušenosti s výměnou bytu 3+1 v Praze za dvě garsonky v Praze, případně někým, kdo by zprostředkoval prodej a následnou koupi, tak aby mezi nimi nebylo velké časové prodlení?
Jde o to, že v bytě žijí rodiče a mne úplně neláká představa, že se budou muset na čas nastěhovat ke mne i se všemi proprietami...jedná se o byt v paneláku, nicméně v Horních Měcholupech v klidu a zeleni na malém sídlišti kousek od Hostivařské přehrady, nároky na garsonky jsou víceméně žádné, klidně něco k rekonstrukci...
zajímá mne ale spíš samotný proces, jestli to jde nějak zařídit pod heslem kulový blesk...
GREVE --- 11:02:55 10.9.2009
MISERY: Běž se zeptat na místně příslušnou matriku, s výpisem z KN dokazujícím, že jsi majitelka bytu, neměl by být problém ho odhlásit.
MISERY --- 19:09:14 9.9.2009
Dotaz, jak zjistim, jestli muj byvaly najemnik zde ma jeste trvale bydliste a pripadne jak ho muzu odhlasit, kdyz mi nepodepsal vypoved, ale nikdy tu nebydlel, jen si sem nastehoval par kramu, pak nezaplatil asi 2 najmy a kdyz jsem mu volala, at si to odstehuje, tak se k tomu vubec nemel (evidentne mu to bylo jedno a ty kramy nechtel). Vypoved jsem mu predala (vyzvedl si ji v byte), ale nenechal mi tam podepsanou kopii. Protoze vim, ze ma spoustu dluhu a dluzi kam se podiva, trochu se obavam toho, aby mi sem najednou nevlitl nejakej posahanej exekutor.
Dik :)
GREVE --- 12:31:15 9.9.2009
§ 672
(1) Na zajištění nájemného má pronajímatel nemovitosti zástavní právo k movitým věcem, které jsou na pronajaté věci a patří nájemci nebo osobám, které s ním žijí ve společné domácnosti, s výjimkou věcí vyloučených z výkonu rozhodnutí.
(2) Zástavní právo zanikne, jsou-li věci odstraněny dříve, než byly sepsány soudním vykonavatelem, ledaže by byly odstraněny na úřední příkaz a pronajímatel ohlásí svá práva u soudu do osmi dnů po výkonu. Stěhuje-li se nájemce nebo jsou-li odstraňovány věci, přestože nájemné není zaplaceno nebo zajištěno, může pronajímatel zadržet věci na vlastní nebezpečí, do osmi dnů však musí žádat o soupis soudním vykonavatelem, nebo musí věci vydat.
TOMAS --- 12:08:02 9.9.2009
GREVE: pravnici, soudci, exekutori by byli bez prace :-) A lumpove ten paragraf schovavaji, to je jasny :-)
Hod sem odkaz, at ostatni nemusi tolik hledat...
GREVE --- 11:57:23 9.9.2009
TOMAS: Tak to je fakt zajímavý. Jak to, že jsem o tom ještě neslyšel?
TOMAS --- 11:35:42 9.9.2009
pronajimatele, kouknete na par.672 Obc.zak.... velmi sikovne !
GREVE --- 9:02:17 7.9.2009
MALYMOPS: Je to samozřejmě spam nejhoršího a nejdebilnějšího kalibru, ale nechám to tady, aby se všichni zasmáli. Myslím, že budeš ideální makléř, tvá čeština na úrovní čtvrté třídy ZŠ o tom dostatečně vypovídá.